Do bytu do bytu, dáme si vázu…

16. 05. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Abyste se doma cítili dobře, vyzdobte si příbytek řezanými květinami, které do něj vnesou kouzlo a příjemnou svěží atmosféru. Keramické vázy z nové kolekce francouzské značky Ligne Roset. Máme-li několik takových váz různých velikostí a […]

Abyste se doma cítili dobře, vyzdobte si příbytek řezanými květinami, které do něj vnesou kouzlo a příjemnou svěží atmosféru.

Keramické vázy z nové kolekce francouzské značky Ligne Roset. Máme-li několik takových váz různých velikostí a barev, jistě se vždycky najde ta pravá pro tu či onu květinu. Do moderního bytu jsou nejlepší hladké skleněné vázy v různých barvách nebo vázy nerezové. Správná váza by měla mít kromě decentní podoby především stabilitu, aby se při vložení kytice neskácela. Měla by mít také dost velký otvor a dostatečný objem na vodu. V designové nerezové váze s podpůrnou tyčkou se bude krásně vyjímat tulipán i se stonkem.

V moderním interiéru, ve kterém převládá bílá a černá barva, budou květy příjemným oživením. Doplňky, jako například vázy, mají vzory, které připomínají buněčnou strukturu, případně mohou být ozdobeny různými liniemi. Nevylučují se však ani menší nádoby, které připomínají Petriho misky, a celé místnosti tak dodávají vědecký vzhled. Pokud se rozhodnete využít pro květinovou dekoraci rostliny s drobnými kvítky, například frézie, naaranžujte je do nízké vázičky. Fialky, sněženky nebo bledule a sedmikrásky se budou moc pěkně vyjímat v miskovitých nádobách.
   
Zajímavým tipem pro prezentaci květin je využití „trojčat“ v podobě spojených designových nádob, které mohou sloužit jako květináče nebo vázy. Nabídka květin a možností jejich aranžování v interiéru je velmi bohatá a navíc můžeme netradičně sáhnout i po balkonových rostlinách, které jsou dostupné téměř po celý rok a interiér díky nim získá šmrnc.

Pokud se nedokážete vzdát květin ani v ložnici, postavte na noční stolek vysoký keramický květináč s drobnými narcisy. Vnese do ní teplo a kus přírody. Z pokojových rostlin můžeme jako přenosné rostliny využít například echeverii (Echeveria) či mučenku (Passiflora). Báječnou vůni a francouzský šarm zaručeně dodá levandule (Lavandula stoechas), kterou lze v létě vysadit do zahrady.

Andrea Mičková
Foto: Jana Labuťová, Jiří Vaněk
Zdroj: časopis HOME

Kategorie: Dekor
Tagy: Doplňky do bytu frézie rezane kvetiny vazy
Sdílejte článek

Diskuze