Zdroj: Möbelix

Domečky na stěnu – dekorace do dětského pokoje

11. 04. 2023 Sdílet

Krásná a originální dekorace do pokojíčku, která pozvedne každé dětské království. Nejenže potěší dětskou duši, ale díky ní budou i nejmenší členové rodiny v pohodě a bezpečí.

Jsou to nejen děti, ale i rodiče, kdo mohou pořádně popustit uzdu fantazii. Dětský pokoj je ideální místnost, kde se dá na výzdobě opravdu „vyřádit“. Existuje nepřeberné množství nápadů, které čekají jen na to, abychom je zrealizovali a oživili s nimi pokojíček. Kromě domečků můžeme vyrobit také dětské týpí nebo „horkovzdušné“ balony, které se dají zavěsit nejen na stěnu.

Co budeme potřebovat

  • několik 4 mm překližkových panelů, případně MDF nebo OSB desek (počet závisí na tom, kolik domečku budeme chtít „postavit“)
  • látku, nejlépe pevnější plátno nebo potahovou textilii
  • vatelín o síle cca 5 mm
  • bílou látku, papír či filc
  • tavnou pistoli a lepidlo
  • nůžky
  • sponkovačku
  • řezací nůž nebo pokosovou pilu
Materiál pro výrobu nástěnné dekorace ve tvaru domků

Zdroj: Möbelix

Postup

Máme-li všechno přichystané, můžeme se pustit do výroby domečků do dětského pokoje. Pro začátek si připravíme materiál – obdélníkovou překližku nebo OSB desku s rozměry 30 cm x 42 cm a 42 cm x 60 cm. Materiál si buď můžeme nařezat sami pomocí přímočaré pily, nebo si ji nechat za poplatek nachystat od truhláře v okolí nebo ve stavebninách v některém z hobby marketů.

Abychom dostali tvar domečku, nakreslíme si pravítkem a perem šikmou střechu nebo jiný požadovaný tvar. Každou hranu si potom nařežeme na míru pomocí řezacího nože či pokosové pily.

Nařezání tvaru domečku pomocí řezacího nože a pravítka

Zdroj: Möbelix

Jelikož domek nemá sloužit jen jako dekorace na stěnu, ale má plnit i funkci ochrany dítěte před páde, resp. nárazem, vložíme pod látku tenkou vrstvu výplně.

Domek z překližky použijeme jako šablonu a odstřihneme kousek vatelínu tak, aby nám přečníval okolo šablony asi 4–6 cm přes okraj.

Odstřihnutí vazelíny a potahové látky

Zdroj: Möbelix

To samé platí i pro látku, jíž má být domeček potažen. Je lepší použít silnější a odolnější potahovou látku, ale samozřejmě můžeme sáhnout po tom, co se nám líbí nebo co máme doma k dispozici.

Přisponkování látky o domeček z překližky

Zdroj: Möbelix

Potom už jen stačí výplň a látku přiložit na domeček z překližky, látku přehnout a na zadní straně přisponkovat. Musíme být obezřetní a vybrat menší spony, aby nebyly příliš dlouhé a nikde nepřečnívaly.

Nakonec si na okna a dveře vystřihneme obdélníky nebo čtverce z bílé látky, filcu či papíru. K domečkům je připevníme pomocí tavné pistole nebo lepidla. A nyní už jsou hravé nástěnné panely připravené na ozdobení dětského pokoje.

Vystřižení obdélníků nebo čtverců na okna a dveře

Zdroj: Möbelix

Připevnění okének a dveří na domeček pomocí tavné pistole

Zdroj: Möbelix

Najít jim v pokojíčku to správné místo určitě nebude problém. Když jsme si vybrali stěnu nebo třeba roh v hracím koutku, na zeď připevníme domečky snadno oboustrannou lepicí páskou nebo montážním lepidlem.

Postup, jak vyrobit dětské domečky na stěnu

Zdroj: Möbelix

Náš tip

Textilní domečky budou vypadat pohádkově také po obvodu postele. Navíc budou sloužit jako izolace i ochrana před nárazy a zašpiněním stěn.

Zdroj: PR článek společnosti Möbelix

Kategorie: Dekor
Tagy: DIY nástěnné dekorace zařízení dětského pokoje
Sdílejte článek