Zdroj: Möbelix

Strukturované obrazy na plátně

01. 02. 2023 Sdílet

V současnosti se dá v obchodech najít široký sortiment obrazů. Pokud však někdo nechce kupovat sériově vyráběné obrazy, máme pro něj ten správný tip na DIY návod. Vyrobíme si vlastní originální dekoraci na stěnu!

Obrazy by neměly chybět v žádné domácnosti. Dodávají interiéru na útulnosti, navíc díky nim působí stěny stylově. Když okolo nich projdeme a podíváme se na ně, můžeme se jimi nejen pokochat, ale také inspirovat. Díky tomu přispívají k naší pohodě. V současnosti jsou velmi oblíbené zejména strukturované obrazy na plátně.

Budete potřebovat

  • malířské plátno
  • práškový tmel (koupíte ve stavebninách nebo hobby marketech)
  • malířská špachtle a zubatá stěrka (koupíte ve stavebninách)
  • miska a lžíce
  • akrylové barvy a štětec
  • voda
  • lepicí páska a fólie na zakrytí
DIY Strukturované obrazy: Materiál a nářadí

Zdroj: Möbelix

Postup

1.

Tmel smícháme v misce s vodou podle návodu. Když hmota dosáhne požadované konzistence, naneseme ji na plátno a rovnoměrně rozetřeme dohladka malířskou špachtlí.

DIY Strukturované obrazy: Smíchání tmelu s vodou

Zdroj: Möbelix

DIY Strukturované obrazy: Nanesení hmoty na plátno

Zdroj: Möbelix

2.

Nyní můžeme vypustit ven svého vnitřního umělce a dát prostor fantazii i kreativitě. Můžeme si vytvořit vše, co se nám líbí. V tomto případě jsme zvolili abstraktní motiv duhy a kruhové tvary. Aby byly linie co nejpravidelnější, použijeme zubatou stěrku.

Náš tip

Zubaté stěrky se dají sehnat s různou velikosti i rozestupy jednotlivých zubů. Čím menší rozestup zvolíte, tím hustšího vzoru dosáhnete.

DIY Strukturované obrazy: Motivy se zubatou stěrkou

Zdroj: Möbelix

3.

Někdy se pěkný motiv nemusí podařit hned napoprvé. Nic se neděje! Motiv, který se nám nelíbí, snadno změníme – stačí hmotu uhladit špachtlí. Nyní můžeme zkusit vzor vytvořit nanovo.

4.

Když už jsme se svým uměleckým dílem spokojení, necháme tměl dobře vyschnout, abychom mohli pokračovat.  V závislosti na vrstvě aplikovaného tmelu to může trvat jeden až dva dni.

5.

Po vyschnutí tmelu se můžeme pustit do práce s akrylovou barvou. Pro začátek jsme vše natřeli bílou, abychom získali homogenní povrch. Potom jsme jednotlivé akcenty zvýraznili světle hnědou barvou.

DIY Strukturované obrazy: Práce s akrylovou barvou

Zdroj: Möbelix

6.

Když akrylová barva dobře zaschne, je umělecké dílko téměř hotové. V závislosti na našem vkusu můžeme plátno vložit do dřevěného rámu, nebo ho na zeď zavěsit jen tak. Pokud vás postup zaujal, inspirujte se dalšími DIY tipy.

DIY Strukturované obrazy: Zaschnutí barvy

Zdroj: Möbelix

Zdroj: PR článek společnosti Möbelix

Kategorie: Dekor Hand Made
Tagy: handmade nástěnné dekorace obrazy
Sdílejte článek