Výroba dekorace do dětského pokoje
Zdroj: Möbelix

Veselé nástěnné dekorace do dětského pokoje

04. 03. 2024 Sdílet

Malí průzkumníci a odvážné princezny potřebují místo, kde budou snít o velkých dobrodružstvích. Jen s půvabnými doplňky a barevnými dekoracemi se dětský pokoj stane skutečným královstvím a nejkrásnějším místem na hraní.

V novém DIY tipu vám ukážeme, jak se dá za málo peněz vykouzlit hodně muziky. Díky jednoduchému postupu si vyrobíme hravé dekorace na stěnu každého dětského pokoje.

Budou nám stačit látkové pleny, mušelínové přehozy nebo děravé dětské povlečení, které by jinak skončilo v kontejneru.

Výroba dekorace do dětského pokoje

Zdroj: Möbelix

Co budeme potřebovat:

  • barevnou látku (plenky, staré povlečení, zbytky látek)
  • kulaté přírodní prostírání (z juty, mořské trávy apod.)
  • kovový nebo dřevěný kruh s odpovídajícím průměrem
  • karton
  • tavnou pistoli
  • filc a nůžky
  • šicí stroj, nebo jehlu a nit
  • špendlíky
  • výplň do polštáře

 

Postup:

Nejprve si vyrobíme látkové balónky na stěnu. Postupujeme následovně: nakreslíme si na karton šablonu ve tvaru balónku (velkou cca 40–50 cm) a vystřihneme ji.

Podle šablony obkreslíme na mušelínovou látku nebo ložní prádlo tvar naší dekorace. Na každý z balónků budeme potřebovat dva kusy látky – přední a zadní část.

Balónky vystřihneme vždy s 1–2cm přídavkem na švy. Oba díly vystřižené látky položíme lícem na sebe, zafixujeme špendlíky a sešijeme. Nezapomeneme nechat otvor na výplň a povlak balónku obrátíme lícem ven.

Výroba dekorace do dětského pokoje

Zdroj: Möbelix

Výroba dekorace do dětského pokoje

Zdroj: Möbelix

Pokud chceme, na okraj balónku můžeme přidat několik střapců nebo ho trochu roztřepit jehlou. Balónek naplníme výplní do polštáře a svážeme ho látkovou stuhou (širokou asi 1–2 cm) vystřiženou z plínky.

Výroba dekorace do dětského pokoje

Zdroj: Möbelix

A naše první dětská nástěnná dekorace z látkových plen je hotová. Na stěnu dětského pokoje ji připevníme oboustrannou lepicí páskou, nebo můžeme na zadní část přišít kus látkové stuhy tak, aby vytvořila poutko, a pověsit ji na háček.

Na druhou dekoraci do dětského království, hlavu lva z látkových plen, nastřiháme pásky 2 cm široké a 10–12 cm dlouhé.

Výroba dekorace do dětského pokoje

Zdroj: Möbelix

Pásky látky přivážeme na kovový nebo dřevěný kruh (nejlépe liščí smyčkou). Proužky můžeme zvolit ve dvou barvách a barvy střídat. Proužek po proužku a lví hříva je hotová, když není vidět ani kousek obruče.

Výroba dekorace do dětského pokoje

Zdroj: Möbelix

Pokud je prostírání větší než obruč, prostírání kolem dokola zastřihneme. Miloučkou tvář našeho lvíčka si vytvoříme z filcu – vystřihneme z něj oči, čumák, tváře i tlamičku. Hřívu a kousky filcu připevníme na prostírání tavnou pistolí.

Naše roztomilé a hravé nástěnné dekorace do dětského pokoje jsou hotové! Díky nim se pokojíček našich ratolestí promění v místo plné fantazie.

ZDROJ: PR článek společnosti Möbelix

Kategorie: Dekor Hand Made
Tagy: Bytové dekorace dětské pokoje nástěnné dekorace
Sdílejte článek