DIY

Co znamená výraz DIY? V poslední době jste se určitě minimálně jednou setkali s anglickým výrazem do it yourself, který v doslovném překladu znamená, udělej si sám. Čím dál tím častěji se na internetu objevují články, návody i fotky týkající se této tematiky. Co však tento výraz přesně znamená? Jde o vylepšování, zlepšování a tvoření něčeho vlastního, kreativního. Je to jistý druh kultury a způsobu života, kdy lidé předělají starý výrobek anebo si sami zhotoví nový, bez využití profesionální podpory. DIY úzce souvisí i s recyklací starých předmětů.

příborník
Nábytek

Jak si vyrobit vlastní příborník z policového regálu? Máme pro vás návod!

Máme pro vás skvělý DIY nápad, jak si udělat z obyčejného nástěnného regálu estetický příborník. Úžasné je, že design tohoto nábytku si můžete navrhnout přesně podle svého vkusu.

Chodník z kamenů
Realizace zahrad

DIY projekt: Vytvořte si rustikální kamenný chodník snadno a bez betonu!

Kamenný chodník má rustikální šarm, který se skvěle hodí k přírodní zahrádce nebo k odpočinkové zóně. Obvykle se buduje vkládáním kamenů do malty, což vyžaduje betonový základ a zkušenosti s kamenným zdivem. Jde to však i jednodušeji. S pomocí písku a zahradní textilie to zvládnete i sami.

Zelené ložní povlečení
Hand Made

Ložní prádlo s běleným dekorem

Jak si pomocí techniky bělení vyrobit trendy ložní prádlo a nechat oddechnout tělo i duši?

Zeleň ve skle
Hand Made

Tropický ráj uprostřed obýváku? Poradíme, jak na to!

Rostlinné kompozice ve skleněných nádobách jsou trendovou záležitostí. I když je lze koupit hotové, jednoduše si je zhotovíte i svépomocí. Pokud jde o rostliny, hodí se druhy, které pocházejí z tropů, ale vyplatí se sáhnout spíš po nižších a kompaktně rostoucích jedincích.

Dětský pokoj se vzorovanou tapetou
Design interiérů

Jak z jednoho velkého dětského pokoje získali dva útulnější pokoje

Práce a výuka z domu vyžadují větší nároky na soukromí a osobní prostor každého člena rodiny. A přesně to byl důvod tohoto „řezu“ pokoje.

Lampa výherní DYI
Design interiérů

Nejlepší designérské duo roku oceněno za DIY svítidla

Absolutním vítězem 15. ročníku udílení cen Czech Grand Design se stala dvojice Eduard Herrmann a Matěj Coufal. Prestižní titul duo letos získalo za svítidla Lift, Tension a Balance navržená v duchu fenoménu „do it yourself“ pro společnost Hornbach.

foto: Möbelix
Hand Made

Připravte si s námi balzám na rty – je nejen levnější, ale také bez chemie!

Když si čtete složení koupeného kosmetického přípravku, mohou vás přepadnout pochybnosti, zda je v něm vůbec nějaká přírodní složka. Naproti tomu do vlastnoručně připraveného balzámu na rty přidáte jen to, co dává matka příroda.

FOTO DANO VESELSKÝ
Dekor

Vytvořte si zimní aranžmá v truhlíku

Balkóny, terasy či atria by neměly zůstat bez zeleně ani během zimních měsíců. V průběhu zimy si můžete vytvořit nápadité zelené nebo i kvetoucí kompozice.

Budoucí podoba domu. Hlavní zasklené plochy jsou orientovány na jih a na západ. zdroj: PROJEKTYDOMU.CZ
Design interiérů

Svépomocná výstavba pasivního domu krok za krokem

Říká se, že postavit pasivní dům tak, aby správně fungoval, je věda. Proti tomuto zažitému stereotypu se rozhodli bojovat mladí manželé ve spolupráci s ateliérem Projekty domů a pustili se do stavby pasivního domu svépomocně.

Hand Made

Vyrobte si originální čelo postele

Pokud se vám do čela postele nechce hodně investovat, ale rádi byste jím oživili svou postel i celý prostor ložnice, pusťte se do jeho výroby svépomocně. S dávkou zručnosti a trpělivosti se to určitě podaří.