Nejlepší designérské duo roku oceněno za DIY svítidla

Nejlepší designérské duo roku oceněno za DIY svítidla

30. 04. 2021 Sdílet

Absolutním vítězem 15. ročníku udílení cen Czech Grand Design se stala dvojice Eduard Herrmann a Matěj Coufal. Prestižní titul duo letos získalo za svítidla Lift, Tension a Balance navržená v duchu fenoménu „do it yourself“ pro společnost Hornbach.

Každé ze tří polohovatelných svítidel je vyrobeno z prefabrikovaných součástek, které lze zakoupit v projektových marketech Hornbach. Designérské duo zároveň ke všem svítidlům vytvořilo detailní plánek, aby si každý, kdo chce, takové světlo mohl vyrobit sám doma. „Ke každému návrhu jsme došli sérií pokusů a omylů,“ říkají ocenění designéři, fanoušci postupů „do it yourself“ a dodávají: „Vlastnoručně vyrobené věci jsou s námi svázané. Raději je opravíme, než vyměníme.“

„Velice rád bych poděkoval za skvělou spolupráci vítěznému duu H&C, jehož tvorba je nejen osobitá, ale i použitelná v každodenním životě a ctí myšlenku DIY. Praktičnost, jednoduchost, estetika a cenová dostupnost jsou hesla, která razíme i u nás,“ vysvětluje David Kolář, marketingový ředitel společnosti Hornbach pro Českou republiku a Slovensko.

První společný počin v podobě minimalistické lampy Tension, byl představen minulý rok na přehlídce Maker Faire Prague. Dále navazovala svítidla Lift a Balance, představená na Designbloku 2020. Jejich společným jmenovatelem je jednoduchý design, dostupný materiál a přiměřená pracnost. Všechna svítidla si lze vyrobit svépomocí a dále je i samostatně rozvíjet.

Designérská dvojice Herrmann a Coufal se zaměřuje nejen běžné věci každodenního života jako věšáky, lampy, police, stolky a židle, ale například i kompletní informační systémy měst.

Svítidla včetně videonávodu jak je vyrobit naleznete na Lampy-Designéři 

Více informací na www.hornbach.cz

Kategorie: Design interiérů
Tagy: DIY Interiérové trendy lampy svitidla trendy v bydlení
Sdílejte článek