trendy v bydlení

červená sedačka v obýváku
Design interiérů

Zvolte barvu nábytku, která se do místnosti nehodí. Proč? Interiérová designérka uvádí tento důvod

Pokud občas brázdíte vody sociální sítě TikTok, pravděpodobně jste zachytili výrazný trend v oblasti interiérového designu „unexpected red theory“.

Interiérový trend
Design interiérů

Interiérové trendy roku 2024: Buďte IN s vintage nábytkem či odvážnými tapetami

Výrazné tapety na neobvyklých místech, nápadná osvětlení a vintage nábytek. To je jen malý výčet trendů z oblasti interiérového designu pro rok 2024. Každý rok se objevují předpovědi odborníků, jak by měl vypadat moderní útulný domov. Ani letošní rok není výjimkou.

Žena na gauči
Trendy

Jakou barvu gauče vybrat? Známe 10 trendy odstínů roku 2024

V interiérovém designu nastává období absolutní různorodosti. Trendové je prakticky všechno, když to dokážete správně použít. Pokud jde o barvy, přece jen některé budou v našich obývacích pokojích, a to speciálně na sedacích soupravách, pohovkách a sofa, oblíbenější.

Tmavá ložnice
Design interiérů

Pusťte do svého interiéru bronzovou barvu. Nebudete litovat

Překvapivým trendem interiérového designu je bronzová barva. Stává se alternativou chromu, mosazi či mědi.

Šuplík ve skříni
Nábytek

Výběr skříně se nemá podceňovat. Opomíjená je hlavně její hloubka

Úložných prostorů není nikdy dost. Dobrá skříň – ať už je to šatník do ložnice, skříň do chodby, nebo na odkládání drogerie a jiných potřeb do domácnosti – je základ uklizeného domova. Dokáže ukrýt nepěkné předměty všech tvarů a velikostí od kufrů až po staré oblečení, se kterými se neumíme rozloučit. Na to, aby dobře sloužila, musí splňovat několik kritérií. Jedním z nejdůležitějších je hloubka.

Vizuál Czech Design Week
Novinky

Czech Design Week v září opět představí trendy v designu

Desátý ročník festivalu designové a umělecké tvorby Czech Design Week X představí ve dnech 7. až 10. září ve Výstavní síni Mánes nejnovější tvorbu více než 120 českých i zahraničních designérů. K příležitosti završení první dekády festivalu se návštěvníkům poprvé představí také výstava New Generation, která ukáže výběr unikátních kolekcí navržených nejmladší generací designérů z řad studentů, absolventů a nových objevů z uměleckých škol. Vizuál letošního ročníku vytvořil slovenský malíř a grafik Stanislav Ondruš.

Trendová kuchyne
Kuchyně

Kuchyňské trendy v roce 2023: Zakomponujte do interiéru japandi styl, vzor rybí kosti nebo černé akcenty

Plánujete-li kupovat novou kuchyň nebo rekonstruovat starší a toužíte-li alespoň v něčem držet krok se žhavými trendy, neměl by v ní chybět černý akcent, matný kov, vzor rybí kosti, mramor a pastelové barvy.

Trendy 2023 v obkladačkách a dlaždicích
Trendy

Jaké obkladačky a dlaždice budou hitem roku 2023? Ručně vyráběné, přírodní a s texturou!

Obkladačky nebo dlaždice jsou nejen praktické, snadno udržovatelné, odolné, ale když vyberete správně, prostoru okamžitě dodají osobitost a styl. Zatímco v předešlých letech se design dlaždic točil kolem jednoduchých obdélníků a čtverců v monochromatických tónech bílé a šedé, v roce 2023 se dočkáme nových trendů. Designéři předpovídají, že majitelé domů a bytů budou chtít experimentovat s novými a odvážnějšími styly.

HOME 1-2/2023
Novinky

Jaké trendy ovládnou svět interiérového dizajnu v roce 2023? Dozvíte se v prvním letošním vydání časopisu HOME!

V prvním letošním vydání vám odhalíme, jaké trendy ovládnou svět interiérového dizajnu v roce 2023. Přináší také výběr nejkrásnějších interiérů, z nichž si můžete vybrat svůj oblíbený a vyhrát jednu z cen.

Jak opticky zvětšit malý prostor
Design interiérů

Poznejte devět nejlepších triků interiérových designérů, jak opticky zvětšit prostor ve stísněném interiéru

Máte menší byt či dům? V tom případě se vám určitě hodí triky, které pomáhají maximalizovat prostor. Existuje mnoho způsobů, jak opticky zvětšit stísněný pokoj, vyberte si ten, který bude fungovat ve vaší domácnosti. Toto jsou nejlepší finty doporučené designéry.