Reklama
Hry se světlem, aneb jak správně rozzářit interiér

Hry se světlem, aneb jak správně rozzářit interiér

Významným prvkem moderních interiérů jsou vedle dalšího zařízení i svítidla. Právě u osvětlení bychom měli volit především funkční design, tedy nevybírat jen podle vzhledu svítidel, ale i dle technických parametrů. Vždy je třeba zohlednit jak individuální požadavky a představy uživatelů, tak typ místnosti, neboť každá má svůj účel.

HALLA boduje svým minimalismem

HALLA boduje svým minimalismem

Lineární hliníkové svítidlo oproštěné od všech zbytečností. Důkaz, že i funkční design vytváří působivá díla. Za své kvalitní zpracování obdrželo svítidlo SANT prestižní mezinárodní ocenění Red Dot 2015, German Design Award 2015 – Special Mention a umístění na shortlistu Lighting Design Awards 2015.

Večerní úsvit

Večerní úsvit

Máloco vystihuje letní domácí idylku lépe než prodloužený večer v zahradě nebo na terase, ve společnosti přátel a oroseného nápoje. Po západu slunce se osvětlení stává živlem, který dovede večerní atmosféru k dokonalosti. Nepodceňujte ho. 

Odtajněný svět světla

Odtajněný svět světla

Určitě jste to už zažili. Pospícháte a potřebujete ještě rychle koupit takovou obyčejnou věc, jakou je žárovka. Konečně jste objevili to správné oddělení a náhle ztuhnete před regály se žárovkami a zářivkami – úzký závit, široký závit, velké, malé, klasické, úsporné, barevné. Jak se v nich vyznat?

V záři reflektorů

V záři reflektorů

Tentokrát středem pozornosti nebudou hollywoodské hvězdy na červeném koberci, ale vaše zahrada, bazén či terasa. Ve svitu moderních technologií získávají na působivosti a nabízejí neopakovatelnou atmosféru pro večerní párty s přáteli nebo posezení nad sklenkou vína.

Světlo v pozoru

Světlo v pozoru

Poklidně stojí v blízkosti oblíbeného místa na čtení, ale rozhodně o nich neplatí, že by byly neviditelné. Krásné a moderní stojací lampy se starají o vytvoření příjemné atmosféry v interiéru a pomáhají nám, aby naše oči klouzaly po stránkách zamilované knihy o něco snadněji. Stráží nejen světlo, ale také charakter našeho domova. Odhánějí nejen dioptrie, ale i chmurné myšlenky. A cení si jich i proslulé designérské značky, které jim vštěpují atraktivní tvary a podoby. O nic pozadu nezůstávají ani nástěnná svítidla, která slaví svůj velký návrat.

Světlo v architektuře

Světlo v architektuře

Výstavní síň Mánes na Masarykově nábřeží v Praze bude od 10. do 13. března hostit druhý ročník specializované výběrové výstavy svítidel, designu a příslušenství Světlo v architektuře.