Zdroj: Archiv 60.cz

Vybíráme designové osvětlení, inspirujte se našimi tipy!

25. 05. 2023 Sdílet

Chcete oživit svůj domov a povznést ho zase o něco výš? Přemýšlíte, co by se dalo vylepšit? Co třeba osvětlení? Nemáte náhodou staré lustry, které má každý druhý a už několikrát jste si říkali, že by to chtělo něco jiného, originálního? Co takhle nějaký ten designový kousek? Že nevíte, jak vybrat ten pravý? Čtěte dál, poradíme vám, jak na to!

Designové osvětlení se hodí do každé místnosti

Lámete si hlavu nad tím, jaké osvětlení se hodí do vašeho domova a jeho jednotlivých místností? Ať už zrovna vybíráte svítidlo do obýváku, kuchyně, ložnice, pracovny nebo jiné místnosti, designové svítidlo je tou pravou volbou.

Lustr

Zdroj: Archiv 60.cz

Proč zrovna designové osvětlení?

Každý z nás si svůj domov představuje trochu jinak. Každý má jiný styl a vkus, zatímco někdo dává přednost klasice, jiný vsází na extravaganci. Ať tak či tak, celkový dojem z místnosti je to jediné, na čem záleží. A právě designové osvětlení tomu dodá ten pravý nádech. Každému interiéru totiž dodá punc nadčasovosti, elegance, svobody.

Vybíráme osvětlení krok za krokem

Už máte jasno v tom, že si domů pořídíte nové designové osvětlení, ale pořád nevíte, jak při tom postupovat? Tady je jasný návod.

Bez centrálního svítidla to nepůjde

V každé místnosti by mělo být hned několik druhů osvětlení, to centrální je ale základ. Většinou je umístěné na středu místnosti a mělo by ji rovnoměrně osvítit. Když vsadíte na stropní centrální svítidlo, v kombinaci s moderním nábytkem dojde k propojení, o kterém se vám ani nesnilo. Nezapomeňte ale svítidlo vybírat s ohledem na rozměry místnosti. Velikost svítidla jim přizpůsobte.

Svítící balónek

Zdroj: Archiv 60.cz

Na zeď přidejte nějaké to nástěnné svítidlo

Ani centrální svítidlo nedosáhne do každého kouta, navíc není vždy přesně tím, co třeba po dlouhém náročném dni chceme. I proto by v místnosti neměla chybět doplňková svítidla, třeba v podobě těch nástěnných. Když budou navíc ze stejné série, jak centrální svítidlo, je úspěch zaručený.

Víte, že nástěnná designová světla mohou mít mnoho podob? Může jít o svítidlo i závěsnou lampičku mnoha stylů, barev, designů i provedení. Celkovou atmosféru může dotvořit i stolní lampička na stole nebo poličce.

Lampa

Zdroj: Archiv 60.cz

Celkový dojem podtrhne designová stojací lampa

Světlo na strop už máte, na stěny také, co dál? Další je na řadě výběr stojací lampy. Že ji nemáte kam dát? Opravdu se kousek místa nenajde ani v rohu místnosti? Stojací lampa je totiž doplněk, který by v žádné místnosti neměl chybět.

Oceníte ji, když chcete sledovat televizi, ale nechcete, aby vás oslňovaly odlesky centrálního svítidla. Bude se vám hodit, když si večer budete chtít přečíst pár stránek z rozečtené knihy, stejně tak přijde vhod, když budete potřebovat udělat nějakou práci, na kterou potřebujete vidět. Co třeba zašroubovat šroubek na hodinkách? Spravit ponožky? Vyšívat? Plést?

Lampička

Zdroj: Archiv 60.cz

Náš tip na závěr

Design svítidla se snažte sladit se stylem místnosti, kam ho zavěsíte. Ty tam jsou doby, kdy nebylo moc z čeho vybírat, dneska můžete vsadit jak na křišťálové lustry a další svítidla, tak na dřevěné, rustikální, moderní i industriální svítidla. Jaké u vás zvítězí?

Zdroj: PR článek společnosti LUMA marketing

Kategorie: Design interiérů
Tagy: lustry moderní svítidla osvetleni svitidla
Sdílejte článek