Zdroj: Shutterstock

Industriální styl dotváří správná svítidla: Ovlivní atmosféru bydlení

18. 09. 2023
Diskuze (0)
Sdílet

Industriální styl je v posledních letech stálicí interiérového designu a postupně si nachází cestu do stále většího množství domovů. Na první pohled může působit trochu chladně, ve skutečnosti si ho však díky barvám a textiliím můžete přizpůsobit přesně podle svého vkusu. Právě špetka z industriálního stylu vám zaručí, že vaše bydlení bude opravdu stylové a jedinečné.

Odborníci radí

Pokud se vám zdá bydlení zařízené celé v industriálním stylu poněkud chladné a neosobní, sáhněte jen po pár kouscích v tomto stylu. Svítidla by přitom rozhodně neměla chybět. Odborníci ze svet-svitidel.cz, největšího e-shopu se svítidly, radí, jak na jejich výběr:

Přečtěte si také:
Účelně zařízená kuchyň v industriálním stylu bez zbytečných detailů

Umístění

Industriální styl je oblíbený zejména při zařizování obývacích pokojů, cestu si ale postupně nachází i do dalších místností. V podobě centrálních závěsných svítidel se bude krásně vyjímat jak ve vašem obývacím pokoji, tak nad vaším jídelním stolem.

Industriální světlo

Skvěle se dá využít i osvětlení na stěnu, které dotváří styl bytu. Zdroj: Shutterstock

Materiály

Pro industriální styl jsou typické materiály jako beton, kámen a kov. Doplňte je dřevem, aby místnost jako celek nepůsobila příliš chladně, a to zejména v ložnici, kde se potřebujeme cítit obzvlášť příjemně.

Osvětlení v kuchyni

Kovové prvky jsou pro industriální styl typické. Zdroj: Shutterstock

Barvy

Industriální domovy mají v ideálním případě obrovská okna a dostatek přirozeného světla, nicméně ne každý byt má takové štěstí a pak je třeba pomoct si osvětlením. Nejčastěji v tomto stylu volíme svítidla v odstínech černé a šedé, případně můžeme nechat vyniknout přirozenou barvu kovu.

Přečtěte si také:
Pohodlný a příjemný interiér, který kombinuje industriální a venkovské prvky, dokonale rozmazluje své obyvatele

Odstín světla

Správná kombinace přímého a nepřímého osvětlení vám zajistí, že vás nebudou bolet oči ani při práci, ani při odpočinku a vy tak ke každé činnosti dostanete přesně takové světlo, jaké potřebujete.

Žárovky

Lustr v industriálním stylu vypadá velmi jednoduše a přitom stylově. Zdroj: Shutterstock

Vyzkoušejte

Strohý a minimalistický industriální styl můžete zútulnit a změkčit také doplněním hlavních svítidel osvětlením nepřímým, kam patří například stropní či nástěnná svítidla se stínidly nebo led pásky nainstalované pod nábytkem, po obvodu místnosti či na schodech.

Správné osvětlení

… je jedním z nejdůležitějších faktorů, který ovlivní kvalitu a atmosféru vašeho bydlení. Jeho výběru proto věnujte dostatečnou pozornost a nebojte se obrátit se na odborníky.

Fotogalerie

Text: Lucia Blažiová
Foto: Shutterstock
Zdroj: časopis HOME

Kategorie: Design interiérů Inspirace bydlení
Tagy: industriální styl osvětlení domácností svitidla
Sdílejte článek

Diskuze