Zdroj: Oded Smadar

Pohodlný a příjemný interiér, který kombinuje industriální a venkovské prvky, dokonale rozmazluje své obyvatele

19. 10. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Luxusní obytný prostor, který kombinuje industriální i venkovské prvky, vznikal jinak, než je obvyklé. Architekti z ateliéru Halel Architecture měli navrhnout design dvoupodlažního domu, aniž by znali jeho majitele a jejich vkus. Developeři je oslovili ještě před prodejem nemovitosti. Autoři projektu zvolili přístup, který oživuje slávu starobylého přístavního města Jaffa v Izraeli. Zároveň však použili i prvky moderního designu.

Jedinečný odvážný design duplexu kombinuje industriální i venkovské prvky. S rozlohou dvou set šedesáti metrů čtverečních a polohou nedaleko pobřeží si krátce po realizaci našel majitele, již se do domu zamilovali na první pohled.

Interiér je skutečně okouzlující, stejně jako okolní prostředí. Podle designéra Hadase Rotha bylo cílem navrhnout nemovitost, která bude koexistovat v souladu s lokalitou a zároveň osloví široké spektrum klientů: „Naším záměrem bylo navrhnout příjemný, teplý interiér, který by majitele rozmazloval.“

Jídelný ostrůvek, v kuchyni - Luxurious duplex v Izraeli

Uprostřed kuchyně stojí velký ostrůvek, který lze využít jako pracovní prostor, ale i ke stolování. Zdroj: Oded Smadar

Luxusní, ale přitom útulný a funkční

Návrh musel odrážet potenciál nemovitosti – luxus a styl, na druhé straně měl být přívětivý, útulný a funkční. Výsledkem je vizuálně příjemný design připomínající prázdninové domy. Použité materiály odkazují na umístění stavby. Autoři interiéru spojili kov, dřevo, ocel a beton čistým minimalistickým způsobem, který vytváří pocit luxusu, a zároveň zůstává příjemný a nenáročný.

Schodiště na patro

Schody vedou do patra o rozloze čtyřiasedmdesát metrů čtverečních s balkónem o rozloze patnácti metrů čtverečních. Zdroj: Oded Smadar

Problém s klimatizací vyřešila elektrická stěna

První podlaží patří rodinnému obytnému prostoru, který zahrnuje obývací pokoj, kuchyň a jídelní kout. Aby autoři návrhu nemuseli přistoupit ke snižování stropů kvůli klimatizačnímu systému, navrhli v obývacím pokoji elektrickou stěnu, která je vybavena krbem, klimatizační a zábavní jednotkou. Tato stěna je opláštěná odolnou ocelí, materiálem, který byl nalezen v oblasti staré Jaffy. Díky kombinaci různých textur, včetně dezénu pohovky, křesel a lenošky, získal obývací pokoj eklektický nádech.

Obývací pokoj - Luxurious duplex v Izraeli

Aby autoři návrhu nemuseli přistoupit ke snižování stropů kvůli klimatizačnímu systému, navrhli v obývacím pokoji elektrickou stěnu, která je vybavena krbem, klimatizační a zábavní jednotkou. Zdroj: Oded Smadar

Balkón zrcadlí uspořádání denní zóny venku

Další klimatizace je ukryta v kuchyňských skříňkách. V této časti dominuje materiál připomínající dřevo a kov. Skříňky od podlahy až po strop zahrnují i vstup do spíže, technické místnosti a rodinného koutku. Uprostřed kuchyně stojí velký ostrůvek, který lze využít jako pracovní prostor, ale i ke stolování. Mezi obývacím pokojem a kuchyní je kulatý skleněný jídelní stůl. Paralelně s hlavním obytným prostorem je umístěn balkón, který ho „zrcadlí“ s venkovním obývacím pokojem, jídelním koutem a venkovní kuchyní.

Balkón - Luxurious duplex v Izraeli

Paralelně s hlavním obytným prostorem je umístěn balkón, který ho „zrcadlí“ s venkovním obývacím pokojem, jídelním koutem a venkovní kuchyní. Zdroj: Oded Smadar

První podlaží zahrnuje prostornou ložnicovou suitu s šatníkem, dvě další ložnice a koupelnu.

Přečtěte si také:
Spojením dvou bytů vytvořili originální prostor s dokonale promyšlenou kuchyní a luxusní šatnou

Domácí kancelář, knihovna i minibar

Druhé podlaží má rozlohu čtyřiasedmdesát metrů čtverečních s balkónem o rozloze patnácti metrů čtverečních. Je řešeno prakticky jako samostatné apartmá, respektive příjemný prostor pro rodiče. Kromě hlavní zóny s kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem tedy obsahuje koutek s domácí kanceláří, knihovnou, minibarem a místem na čtení.

Ložnice - Luxurious duplex v Izraeli

Druhé podlaží je řešeno prakticky jako samostatné apartmá, respektive příjemný prostor pro rodiče. Zdroj: Oded Smadar

Šatník se skleněnými dveřmi odráží moře. K ložnici patří též velká luxusní koupelna s volně stojící vanou a velkými skleněnými dveřmi. Postel je otočena k moři.

Koupelna - Luxurious duplex v Izraeli

K ložnici patří též velká luxusní koupelna s volně stojící vanou a velkými skleněnými dveřmi. Zdroj: Oded Smadar

Inspirativní duplex spojuje jedinečnost starého města Jaffa s městskou atmosférou Tel-Avivu. Je to prostě prostor s vibracemi dokonalého a autentického prázdninového útočiště.

Přečtěte si také:
Víkendový dům s nádechem hotelového luxusu

Luxurious duplex

architektonický ateliér: Halel Architecture

autoři: Hadas Roth a Shira Muskal

plocha: 260 m²

lokalita: Jaffa, Izrael

realizace: 2022

Sabína Zavarská
Foto: Oded Smadar

Kategorie: Design interiérů
Tagy: dvoupodlažní domy industriální styl moderní domy prázdninové domy venkovský styl
Sdílejte článek

Diskuze