venkovský styl

Světla ve venkovském stylu
Design interiérů

Jak na osvětlení ve venkovském stylu?

Přiznané stropní trámy, vintage skříňky a komody z masivního dřeva, ovčí kůže, nebo porcelánové nádobí a textilní doplňky s rustikálním venkovským vzorem – to vše vám pomůže vytvořit z vašeho domova klidné útočiště inspirované venkovem.

Otevřený obytný prostor s trámy
Návštěvy domů

Žít pod lesem a pít kávu na terase. Jediná představa, kterou majitelka o novém domově měla

Stojí na kopci úplně sám. Z verandy je vidět jen střechy okolních domů a monumentální kopce, které ho chrání.

Venkovský styl
Design interiérů

Rustikální versus venkovský styl v interiéru aneb v čem se odlišují

Rustikální a venkovský styl spojuje i odlišuje právě přístup k přírodním prvkům. Oba směry inklinují k přírodě, milují dřevo, ale například k opracování materiálů či barevnosti přistupují odlišně. Rustikální i venkovský styl dokážou vytvořit originální atmosféru nejen na chalupě. Záleží jen na vás, zda chcete spíš kousek „surové“ přírody, nebo více jemné estetiky.

Bydlení v sadu na moravském venkově
Návštěvy domů

Kouzelný domeček se sadem na okraji Břeclavi

Četli jste knihu Tajná zahrada? Je o holčičce, která promění ošklivou, zanedbanou zahradu v malý kouzelný kousek zeleného ráje. Přesně to se podařilo i Petře, majitelce neméně okouzlujícího domku na Moravě.

Jak vnést do interiéru květiny
Dekor

9 jednoduchých nápadů, jak vnést do interiéru květiny

Ať už si přinesete květiny z květinářství, zahrady, nebo dostanete kytici květů k narozeninám, v interiéru budou vždy pastvou pro oči. Jak je jednoduše a vkusně naaranžovat? Ukážeme vám několik zajímavých způsobů.

Exteriér - Minidům u rybníka
Návštěvy domů

Před ruchem velkoměsta utekli do malého domku k jihočeskému rybníku. Snoubí se v něm moderní trendy s tradiční venkovskou architekturou

Chceme utéct před ruchem velkoměsta k jihočeskému rybníku. Proto bychom se chtěli stále dívat na tu velkou vodní plochu. Nepotřebujeme nic velkého, stačí nám relativně malý domek, v němž se budou snoubit moderní trendy s tradiční venkovskou architekturou. Zhruba podobné zadání dostali od klientů architekti Jana a Miroslav Stachovi z ateliéru boq. Svého úkolu se zhostili na výbornou, čehož výsledkem je dům u rybníka. Stavba, která už na první pohled působí nezvykle uklidňujícím dojmem.

Vchod - Dřevěný rodinný dům v Izraeli
Dřevostavby

Díky mnoha drobným detailům, barevnosti a použitým materiálům je dřevěný dům nezvykle útulný

Izraelský architekt Boaz Snir vytvořil vzhledem na místní zvyky netradiční projekt – jedinečný dřevěný dům. V této zemi totiž dřevostavbu uvidíte jen velmi zřídka, domy ze dřeva zde vůbec nejsou běžné. Jedinečný je však i z jiného hlediska – má hodně prostoru nejen uvnitř, ale i venku, je nezvykle útulný díky mnoha drobným detailům, barevnosti a použitým materiálům. Majitelé do něj vnesli to nejlepší z mnoha dovolených v zahraničí.

Umělecké studio v stodole - Víkendový hygge dům v Kalifornii
Návštěvy domů

Pro svoji rodinu vytvořil dům na venkově plný pohody a uvolněné atmosféry

Dánský architekt ve své práci propojuje to nejlepší ze své rodné krajiny a slunečného amerického pobřeží, které je už delší dobu jeho novým domovem. I pro svoji rodinu vytvořil víkendový dům plný pohody a uvolněné atmosféry.

Obývací pokoj - Luxurious duplex v Izraeli
Design interiérů

Pohodlný a příjemný interiér, který kombinuje industriální a venkovské prvky, dokonale rozmazluje své obyvatele

Luxusní obytný prostor, který kombinuje industriální i venkovské prvky, vznikal jinak, než je obvyklé. Architekti z ateliéru Halel Architecture měli navrhnout design dvoupodlažního domu, aniž by znali jeho majitele a jejich vkus. Developeři je oslovili ještě před prodejem nemovitosti. Autoři projektu zvolili přístup, který oživuje slávu starobylého přístavního města Jaffa v Izraeli. Zároveň však použili i prvky moderního designu.

Rekonstruovaný starší dům se světlým moderním interiérem
Rekonstrukce domu

Půvabná rekonstrukce starého domu s příjemnou atmosférou v lůně přírody

Mnozí z nás v náročných dnech hledají únik, místo, kam se mohou utáhnout a v klidu tvořit. Takové místo hledal i slovenský režisér. Nepředstavoval si ho však jako moderní novostavbu. Pátral po domku s příjemnou atmosférou v lůně přírody. Když našel nemovitost, která splňovala jeho představy o klidném ateliéru bez techniky a moderních vymožeností, oslovil architektku Janu Benkovou ze studia benkobenkova.