Moderní domy

Moderní domy jsou v dnešní době zaměřeny především na ekologie, úsporu energie, funkčnost, využití slunečního záření, ale i využití moderních technologií. V neposlední řadě jde i o finanční hledisko úspor při realizaci a samotném užívání moderních domů.

Dům v šedé barvě se zahradou
Návštěvy domů

Jak proměnili téměř stoletý dům v původním stavu v moderní bydlení, které majitelům přineslo více prostoru, komfortu a úspor

Holandský Amsterdam je město s neuvěřitelným kouzlem. Do velké míry ho vytváří místní architektura. Tu je samozřejmě nutné udržovat, obnovovat a často i rozšiřovat, aby vyhovovala potřebám dnešních obyvatelů či uživatelů. Téměř nedotknutý rodinný dům z roku 1934 byl na tom podobně – jeho majitelé potřebovali o něco větší prostor a zároveň si přáli, aby byl energeticky mnohem efektivnější.

Domy ve sněhu
Návštěvy domů

Novodobé venkovské sídlo uprostřed Jizerek nabízí pokrok i minimalismus

Majitelé si přáli obytnou dřevěnici s přístavbou, kterou by mohli využívat nejen o víkendech. Měla fungovat i pro dlouhodobé bydlení. Dnes v Jizerských horách stojí bok po boku dvě podobné stavby klasického tvaru. Obdélníkový půdorys, sedlové střechy, symbióza s okolím. Dřevěnice to však není.

Strom u domu
Návštěvy domů

Dům, který nepotřebuje vytápěcí systém, má skleněnou ložnici

Mnoho mladých párů láká život ve velkoměstech, avšak když se ho nabaží a plánují vlastní rodinu, uvažují jinak. Hledají domov v poklidné lokalitě, nejlépe v přírodním prostředí. Podobně tomu bylo i v případě belgického páru. Po letech strávených „v rytmu“ hlavního města si vyhlídli pozemek v klidné lokalitě belgického venkova.

Terasa
Bydlení

Navenek chladná, uvnitř příjemná. Vila je decentně spojena s okolní přírodou

Práce rumunských architektů z ateliéru Yellow Office architecture charakterizuje neustálé hledání rovnováhy mezi užitečností a estetikou, zájem o adaptaci, experiment, udržitelnost a rozvoj. Jejich nejnovější stavbou je vila NURA, pro kterou jsou typická dvě klíčová slova: rovnováha a jemnost.

Kupolový dům na Ukrajině
Návštěvy domů

Absolutní úlet! Bublinový dům nemá ani jednu stěnu rovnou

Kupolový dům si ukrajinská architektka vytvořila prakticky sama pro sebe. Navzdory futuristické podobě v něm najdete i kousek retro stylu.

rodinná rezidence ve městě Samokov v Bulharsku
Návštěvy domů

Moderní interpretace typického venkovského domu

„Y House“ je rodinná rezidence ve městě Samokov v Bulharsku s nádherným výhledem na pohoří Rila. Základ stavby tvoří dvoupodlažní obdélníkový objem se sedlovou střechou. Dům je pečlivě umístěn jako samostatně stojící objekt uprostřed travnatého dvora.

třecha domu měla být původně zelená, majitelé však od ní (i po zkušenostech s menší stavbou sauny, na které ji použili), upustili. Tenká vrstva hlíny na ní totiž rychle prosychá, na domě by tak musela být výrazně větší, což by však představovalo příliš velkou zátěž. Na střeše se proto nachází jen vrstva štěrku, což je však spíše pohledová záležitost. FOTO DANO VESELSKÝ
Dřevostavby

Pro život na venkově si vybrali pasivní dřevostavbu

Život na venkově, kde je přece jen klidněji, blíž k přírodě, ale nedaleko města, aby člověka dojíždění za prací zbytečně neunavovalo, a hlavně neodrazovalo. I takové pohnutky vedly mladý manželský pár ke stavbě domu.

Příjezd do garáže je ze spodní části pozemku – zajímavostí je, že garáž s domem spojuje úzký tunel, moderní a účelná jeskyně.
Design interiérů

Unikátní dům, který kličkuje mezi stromy

Základním požadavkem investorů tohoto unikátního domu bylo zachovat na pozemku původní vzrostlé kaštany. Pozemek na místě pradávného vinohradu, vhodný spíše pro sáňkování než výstavbu, navíc s přirozeně rozmístěnými velikány, tradiční architektuře nepřál. Na druhé straně – i díky tomu vznikl originální dům, který nabízí výhledy do okolí jako úžasně proměnlivé umělecké dílo.

zdroj: homesweethome.cz

Jak pronajmout/prodat byt v Praze nejvýhodněji?

Pronájem a prodej jsou zcela odlišné činnosti, přesto ale mají jednu věc společnou. Uvědomíte si ji obzvláště v případě, kdy se dostanete do pražského realitního trhu. Najít slušné podnájemníky, stejně jako prodat byt, to může být běh na hodně dlouhou trať a ještě s mnoha velkými překážkami. Pokud uvažujete o pronájmu či prodeji bytu v hlavním městě, máme pro vás hned několik rad, které vám celý proces významně ulehčí.

Legrabox free zdroj: Bluim
Kuchyně

Nová designová varianta pro elegantní Boxsystem

Více prostoru pro odlišení při zachování přímých linií Boxsystému díky velkoplošným zásuvným prvkům z různých materiálů.