Inspirace bydlení

Inspirace bydlení HOME Bydlení je portál, kde najdete inspirace pro bydlení, byty, domy, dekorace a vše s tím spojené. Přečtěte si články na našich stránkách.

GIRONA-st-APARTMENT-02 (1)
Design interiérů

Od šlechtického paláce k futuristickému bytu. Úmyslně nedokončená proměna s mozaikou v hlavní roli

Byt na ulici Girona v Barceloně se nalézá ve šlechtickém paláci z konce devatenáctého století. Výhled je orientován přímo na ulici a vnitřní nádvoří má typické pro barcelonský „eixample“ (čili pro městskou čtvrť, která je „rozšířením“ starého města). Jeho rekonstrukce trvala téměř rok – podívejte se, jaké změny přinesla.

Osvětlení nad stolem
Design interiérů

Industriální styl dotváří správná svítidla: Ovlivní atmosféru bydlení

Industriální styl je v posledních letech stálicí interiérového designu a postupně si nachází cestu do stále většího množství domovů. Na první pohled může působit trochu chladně, ve skutečnosti si ho však díky barvám a textiliím můžete přizpůsobit přesně podle svého vkusu. Právě špetka z industriálního stylu vám zaručí, že vaše bydlení bude opravdu stylové a jedinečné.

Lamely v obývacím pokoji
Design interiérů

Lamelové stěny dokáží vytvořit z bytu domov. Mají za sebou dlouhou historii

Fotografie stylových interiérů s dřevěnými lamelami na stěnách, stropech, či dokonce nábytku doslova válcují internet. I když fungují zejména jako moderní estetický prvek, není možné jim upřít ani několik praktických funkcí.

Osvětlený dům
Návštěvy domů

Vilu ve svahu nejde z ulice téměř vidět. Velikostí je přitom nadprůměrná

Kdysi byl svažitý pozemek považován za velký problém. Dnes však umí šikovní architekti vytěžit maximum i z takovéto parcely. Portugalský architekt Bruno H Gomes ze svahu vytvořil bariéru mezi ulicí a domem. Přízemí domu se tak ztratilo pod úrovní ulice a vidět je jen kousek sedlové střechy. Ani byste nevěřili, že na pozemku se nachází jednoduchá, ale velká vila s plochou tří set čtyř metrů čtverečních.

Interiérové dveře
Design interiérů

Vybírejte interiérové dveře jako profesionál! S těmito tipy nešlápnete vedle

Plánujete vyměnit interiérové dveře? Možná jste se pozastavili nad otázkou, zda musejí být všechny dveře v interiéru stejné, zda si vybrat jednoduché, nebo spíše trendové eklektické. Podívejme se, co radí interiéroví designéři – jak vybrat dveře, aby esteticky či zajímavě dotvořily váš interiér.

Visící květináče na balkoně
Dekor

Jak vybrat správný květináč

Chcete zelení oživit interiér, balkon, terasu nebo zimní zahradu – rostliny jste již zakoupili, ale máte pocit, že výběr květináčů není vůbec jednoduchý? Odborník z Hornbachu přináší užitečné rady a tipy, které vám pomohou zorientovat se v pestré nabídce a usnadní rozhodování.

Výhody bílé. Předností bílých stěn je to, že prostor díky nim působí světlejším dojmem, což zde bylo kvůli malým oknům žádoucí. Stěny však nechali jen jednoduché bílé i kvůli dětem. „Na mnoha místech jsou pokreslené, ale pomalu se to zlepšuje,“ smějí se rodiče. FOTO DANO VESELSKÝ
Návštěvy domů

Poetické bydlení s atmosférou, která vás chytí za srdce

Přizpůsobili se prastarým trámům a s minimálními zásahy pod nimi vytvořili bydlení s atmosférou, která vás chytí za srdce.

Design interiérů

Jak za 300 tisíc změnit představy o bydlení v paneláku

Architektka Markéta Bromová dostala nelehký úkol − přeměnit interiér ze sklonku 70. let na prostorný, moderní byt komfortem odpovídajícím 21. století. Od majitelky, mladé IT specialistky, dostala k dispozici relativně skromný rozpočet 300 tisíc korun.

Nábytková příčka oddělující obývací pokoj od chodby poskytuje prostor na knihy, některé její moduly zůstaly otevřené z obou stran, díky čemuž je částečně prosvětlená i chodba.
Design interiérů

Nové bydlení pro manželský pár v důchodu

Nové bydlení manželského páru v důchodu, který se po osamostatnění dětí rozhodl přestěhovat z pětipokojového bytu do dvoupokojového.

(foto: HK Living)
Design interiérů

4 kroky k prvnímu bydlení

Uvidět poprvé čtyři bílé stěny (se štěstím i víc) a prázdnou podlahu, které mají tvořit první samostatné bydlení, není právě optimistický zážitek. Když však víte, jak na to, i se skromným rozpočtem si budete moci slastně vyložit nohy na nový stůl ve vlastním bytě.