osvětlení domácností

Osvětlení nad stolem
Design interiérů

Industriální styl dotváří správná svítidla: Ovlivní atmosféru bydlení

Industriální styl je v posledních letech stálicí interiérového designu a postupně si nachází cestu do stále většího množství domovů. Na první pohled může působit trochu chladně, ve skutečnosti si ho však díky barvám a textiliím můžete přizpůsobit přesně podle svého vkusu. Právě špetka z industriálního stylu vám zaručí, že vaše bydlení bude opravdu stylové a jedinečné.

Záznam z kamerového systému
Spotřebiče

10 tipů, jak ochránit byt či dům během dovolené

Všichni se těšíme na dovolenou, příjezd z ní však nemusí být právě nejpříjemnější. Jak si ochránit domov, když budete na cestách?

Ložnice
Design interiérů

Chcete si vykouzlit útulný domov s nízkým rozpočtem? S našimi tipy to hravě zvládnete

Mít byt nebo dům, do kterého se pravidelně vracíme je jedna věc. Často takové místo nazýváme domovem a to i v případě, že se tam doma tak úplně necítíme. Občas za to může nedostatek času, rozpočet utažený cenami nájmů a energií nebo nám už prostě nezbývá energie věnovat svému bydlení dostatek péče, aby se z něj stal skutečný domov našich snů. Dnes pro vás máme pár tipů, jak vykouzlit skutečně útulný domov s minimem financí i energie.

Jak si zařidit domácnost
Design interiérů

Zařiďte si domácnost podle svých představ

Už od malička si představujete, jak by vaše bydlení mělo vypadat, když se ho ale dočkáte, ne a ne se k těmto představám alespoň přiblížit. Místo krásně naklizené kuchyně a obývacího pokoje máte všude položené nějaké věci, obrázku domova z představ nebo katalogu se realita ani vzdáleně nepodobá. Co s tím? Zařiďte si domácnost pěkně, prakticky a lépe.

Zařízovaní pohodového bydlení
Design interiérů

Vytvořte si domácí oázu pro zajištění maximálního klidu a pohody

Zdá se, že stres je v dnešní době všudypřítomný. Proto je velmi důležité vytvořit si doma oázu, kde můžete od stresu uniknout – i když jen na chvíli. Vytvoření domova – nebo dokonce prostoru v rámci domova –, kde se můžete uvolnit a najít si čas na odpočinek, být sami sebou a užít si klid, je pro zachování zdraví zásadní – zejména v obdobích, kdy je stres nejvyšší. Tato životní období jsou bohužel nevyhnutelná, pokud si ale přenastavíte některé své návyky, tak vaše odolnost vůči stresovým faktorům zůstane vysoká.

Designové světlo v bytě
Design interiérů

Domov v zářivých barvách

Svítidla jsou element, který dokáže interiérům vdechnout atmosféru přesně podle vašeho stylu. Bez velkých investic můžete svůj domov prostřednictvím lustru, stojací lampy, nebo jen malých designových stolních lamp proměnit a zkrášlit.

Muž odchází z domu s dítětem na rukách
Spotřebiče

Jeden dotek stačí, chytrá domácnost se postará

Přestože jsme si již zvykli, že leccos v domácnosti funguje automaticky, přece jen se mnozí obávají, že centrálně řízená domácnost na ně bude příliš složitá. Obavy nejsou na místě, s novinkou společnosti Somfy – TaHomou switch – si poradíte stejně snadno jako třeba s nastavením budíku. A ke spuštění celého sledu úkonů vám bude stačit jediný dotek.

V letošním roce se Preciosa znovu představila na dubnovém Salone del Mobile precizně a s grácií. Expozice Breath of Light, www.presiosalighting.com/cs
Dekor

Trendy v osvětlení: Skleněné lustry od českých výrobců

Světlo dokáže zázraky obzvlášť ve spojení se sklem. Průchod světla sklem se striktně řídí podle fyzikálních zákonů, ale výsledek je magický. Proto se vyplatí poohlédnout se po tom správném křišťálovém lustru.

Foto: www.eglo.cz
Novinky

Stropní XXL svítidla překvapí svým výkonem a praktičností

Díky své univerzálnosti jsou výkonná stropní svítidla oblíbenou volbou při řešení osvětlení domácností. Mají nenápadný minimalistický design se hodí prakticky do každého interiéru. XXL svítidla od renomovaného rakouského výrobce EGLO zaujmou nejen svou obří velikostí, ale také obrovským světelným výkonem.