Ložnice
Zdroj: LUMA

Chcete si vykouzlit útulný domov s nízkým rozpočtem? S našimi tipy to hravě zvládnete

19. 06. 2023 Sdílet

Mít byt nebo dům, do kterého se pravidelně vracíme je jedna věc. Často takové místo nazýváme domovem a to i v případě, že se tam doma tak úplně necítíme. Občas za to může nedostatek času, rozpočet utažený cenami nájmů a energií nebo nám už prostě nezbývá energie věnovat svému bydlení dostatek péče, aby se z něj stal skutečný domov našich snů. Dnes pro vás máme pár tipů, jak vykouzlit skutečně útulný domov s minimem financí i energie.

Jednoduché změny v obývacím pokoji

Obývací pokoj je místo odpočinku, rodinného setkávání a pohody. Proto je důležité v obýváku vytvořit atmosféru, ve které se bude celá rodina cítit dobře.

Toho můžete dosáhnout pár jednoduchými změnami.

Nepodceňujte světlo

První, na co je důležité myslet, je volba správného osvětlení. V obýváku spousta z nás tráví večeří i odpočinkem, proto je důležité, abyste v něm kromě stropního lustru měli také tlumenější světlo z níže položené lampy, která nenaruší vaše cirkadiánní hodiny.

Ložnice s osvětlením - LUMA

Zdroj: LUMA

Vhodná volba osvětlení je skutečně „hodně muziky za málo peněz.” Světlo má vliv na náš spánek (a to i světlo, kterému jsme vystaveni dlouhé hodiny předtím, než si jdeme lehnout) i psychickou pohodu a k tomu může obyčejná lampička během pár okamžiků v obýváku proměnit celou atmosféru k nepoznání.

Koberec jako synonymum útulnosti

Chcete mít obývák ještě o trošku útulnější? Designové koberce v prostoru konferenčního stolku a gauče jsou nejen skvělým doplňkem, který pokoj rozjasní, ale také vás ochrání před chladem od podlahy.

Že máte v obývacím pokoji velký koberec? Ale to vůbec nevadí, menší designový kousek můžete položit i na něj a tím vytvořit vrstvu, která pokoji dodá unikátní jiskru vaší osobnosti.

Při výběru kusového koberce nezapomeňte, že na správné velikosti záleží.

Jak vybrat koberec, který do vašeho obýváku zapadne, jako by tam patřil odjakživa?

  • Koberec by měl být dostatečně velký, aby se na něj vešel celý stolek.
  • Kusový koberec (běhoun) by měl také pokrýt celou plochu gauče nebo křesílek.
  • Pokud vám přece jen tak velký koberec nevyhovuje, snažte se, aby na koberci stály alespoň všechny přední nohy sedacích ploch.

Příliš malý koberec nejen, že nevypadá dobře, ale ještě vás brzy začne štvát svou nepraktičností. Stejně tak vám dlouho nebude dělat radost ani koberec naopak příliš velký, který může nepříjemně rušit dělení vašeho pokoje.

Ložnice s kobercem - LUMA

Zdroj: LUMA

Předsíň a koupelna – barvy a květiny

Pokud máte tmavou předsíň a koupelnu bez přístupu přirozeného světla, mohou tyto funkční místnosti působit nepříjemně ponuře. A co je horšího než se vrátit domů do ponuré místnosti, která vám náladu rozhodně nezvedne?

Zkuste předsíň – a klidně i koupelnu, oživit veselým obrázkem nebo květinou.

Dokonce i umělá zeleň bude mít na vyznění celého prostoru a vaši psychickou pohodu pozitivní vliv.

Koupelma -LUMA

Zdroj: LUMA

Chcete novou ložnici? Máme pro vás řešení skutečně za pár korun

Jaký kus nábytku zabírá v ložnici největší prostor? Ve většině případů je to postel. Díky tomu můžete ložnici proměnit mrknutím oka – stačí vyměnit povlečení a celý pokoj hned nasaje žádanou atmosféru vašeho oblíbeného ročního období nebo nálady.

Mikroplyšové povlečení se zimními motivy je skvělou vánoční výzdobou. Naopak chladivý satén v jarních barvách ve vaší ložnici během pár chvilek vyčaruje radostnou atmosféru probouzející se přírody.

Jak vidíte, dodat svému bydlení pocit skutečného domova opravdu nemusí být drahé ani náročné. Stačí dodržovat pár zásad a budete se doma cítit jako v oáze klidu.

Zdroj: PR článek společnosti LUMA marketing

Kategorie: Design interiérů
Tagy: ložnice osvětlení domácností
Sdílejte článek