Architektům se podařilo proměnit starší byt v moderní byt v industriálním stylu

11. 06. 2020
Diskuze (0)
Sdílet

Autoři rekonstrukce bytu v Mexiko City se pustili do projektu s myšlenkou, že design interiéru by měl věrně odrážet životní styl a potřeby uživatele. Tuto filozofii má projekt společnou s produkty ČMSS, partnerem této rubriky.

V bytě na Hegel Street v části Polanco v Mexiko City žila původně starší dáma. Když po ní byt zdědil mladý grafický designér, toužil po tom upravit si ho podle svých potřeb a představ.

byt v Mexico city

Při odstranění starých koberců, povrchových úpravách stěn a stropů odhalili architekti betonovou konstrukci, kterou ve společných prostorách nakonec ponechali odhalenou. Zajímavým prvkem je i odhalení a zakomponování původní stropní desky s vaflovou strukturou, která přidala 30 cm k výšce místností a vytvořila efekt hloubky ve stropu. Nové elektrické vedení bylo taktéž ponecháno viditelné na spodní straně betonové mřížky, díky čemuž dostal byt industriální nádech.

byt v Mexico city

Efektivním přerozdělením prostoru se tradiční byt proměnil ve funkční studio a obytný prostor. Původní servisní místnosti byly přeměněny v nové koupelny, snídaňový kout a úložný prostor. Ze zaprášené místnosti, která nebyla před renovací užívána, je teď jednoduchá zimní zahrada, která slouží majiteli k relaxaci. V bytě má samozřejmě majitel k dispozici i ložnici a otevřenou kuchyň.

Přečtěte si také:
Loftový byt, ve kterém se podařilo využít industriální potenciál opravdu ukázkově

byt v Mexico city

Jedním z nejdůležitějších úkolů architektů bylo použití recyklovaných stavebních materiálů. Hledali a nashromáždili proto vyřazené materiály, které našli na různých demoličních místech. Například dřevěné podlahy pochází ze staré budovy ze známé mexické čtvrti Colonia Condesa, které byly následně natřené různými barvami a použity i na obklad sloupů, jejichž stav taktéž vyžadoval „vylepšení“.

byt v Mexico city

Na dřevěné podlahy v hlavní ložnici byla v aukci zakoupena prkna různých šířek, která byla upravena a položena podle nového návrhu. Jedná se o kvalitní dřevo, které vytváří kontrast s hrubými povrchy desek a zdí, a naopak ladí s dřevěnými kusy nábytku.

byt v Mexico city

Právě vizuální kontrasty se staly podstatou nového konceptu interiéru a pomohly propojit moderní a barevné prvky. Umělé materiály, jako je lilkově fialový polyesterový povrch kuchyňské linky, jsou tak hned vedle recyklovaného dřeva, ze kterého je vyroben snídaňový pult, a kovové trubky, která slouží k sezení.

byt v Mexico city

Zeď kolem snídaňového koutu je šedá a vytváří výrazný kontrast s barevnou nástěnnou malbou. Konstrukce stolu má ocelovou základnu s deskou vyrobenou z recyklovaných prken ze stavebních podpěr.

Přečtěte si také:
Industriální pánský dvoupokojový byt v centru města

V kuchyni a koupelně najdeme taktéž především surové přírodní materiály: mramor, kámen, byzantské sklo a žulu. Použití rozdílných designů kovových svítidel a možnost tlumení světla v každé místnosti vytvářejí v bytě různé typy prostorů.

Text: V2COM

Redakčně upravila: Lucia Blažiová

Foto: Rafael Gamo

Kategorie: Design interiérů
Tagy: byty industriální styl moderní byty
Sdílejte článek

Diskuze