moderní byty

Denní zóna v mezonetovém bytě v Karlíně
Design interiérů

Černobílý mezonetový byt v Karlíně

Jak to dopadne, když si architekt nebo designér koncipuje byt sám pro sebe? Nahlédněte s námi do mezonetového bytu v Karlíně, který si navrhla a vytvořila interiérová designérka Ivanka Kowalski!

Interiér - Eklektický byt Elisy Serrano
Design interiérů

Máte rádi různorodost? Eklektický byt španělské influencerky vás osloví

Ne pro každého je méně více. Pokud máte rádi různorodost, určitě vás osloví eklektický byt španělské influencerky. A možná u ní objevíte způsob, jak dostat do bytu vše, co máte rádi – staré i nové.

Interiér - Vzdušný městský byt v Izraelu
Design interiérů

Hledání dokonalého bydlení skončilo koupí vzdušného bytu s výhledem na město

Když jste zabydleni v lokalitě, kde máte všechno potřebné dostupné, nemusíte mít chuť začínat nanovo někde, kde to neznáte. Rodina čtyřicátníků se dvěma dětmi ve věku dvanácti a čtrnácti let byla úplně spokojena a sžita s tichou čtvrtí, kde děti vyrůstaly. Rodiče mají blízko do práce v centru města, obchody jsou nedaleko, syn a dcera tu mají kamarády a oblíbená místa, kde tráví volný čas. Jejich rozhodnutí znělo: najít byt s vyšší úrovní v téže čtvrti. A tady je výsledek!

Jídelní část - Byt s pódiem v Černošicích
Design interiérů

Výrazná dispoziční změna interiéru umocnila výhodu bytu a celý ho prosvětlila

Působivé prostory s pětibokými rizality v posledním patře vily v Černošicích se dočkaly velké proměny. Toto podlaží prvorepublikové vily původně patřilo nevyužívanému letnímu bytu. Už při první návštěvě byl citelný velký potenciál prostor, které po rekonstrukci měly sloužit jako bydlení pro mladou majitelku.

Střešní terasy v obytném domě v Praze
Návštěvy domů

Krásný výhled na Vltavu, hodně zeleně i dokonalá zašívárna: Dvě střešní terasy nabízejí v bytě dva různé světy

Představte si bydlení v prostorném apartmá s nádhernými výhledy do okolní přírody a s bonusem, který se jen tak nevidí – ne s jednou střešní terasou, ale rovnou se dvěma. Zdá se vám to jako zbytečný luxus? Pro toho, kdo dokáže prostor správně využít, se mohou dvě samostatné terasy stát tím nejlepším místem k odpočinku, a to rovnou během celého roku.

Detail - Loft návrhářky Mariny Hoermanseder
Design interiérů

Známá módní návrhářka se nebojí střetů kultur, pestrých barev a originální směsi kultur ani u sebe doma

I když se život venku zdá někdy fádní, rodina módní návrhářky Mariny Hoermanseder si vytvořila svůj ideální svět uvnitř, aby si doma užila intenzivní rodinný čas.

Balkon - Vysněný byt architektky v Izraeli
Design interiérů

Z běžného bytu dokázala vytvořit příjemný domov pro svou rodinu, který vzdává hold přírodním materiálům a dennímu světlu

I ti nejzkušenější architekti a interiéroví designéři uznají, že nejnáročnějším projektem, jaký kdy řešili, byla rekonstrukce vlastního domu či bytu. Před tímto úkolem se ocitla i izraelská interiérová designérka Adi Bergman Erel.

Ložnice - Historický byt v Bratislavě
Design interiérů

Jak to vypadá, když je historický byt protkaný moderními technologiemi

Bydlení v centru hlavního města má mnoho výhod. Historické stavby však potřebují modernizaci, především kvůli nevyhovující dispozici a nedostatku přirozeného světla. Ateliér Arkhe nedávno řešil rekonstrukci jednoho z takovýchto bytů pro pětičlennou rodinu, která tráví více času na cestách než doma. Starý byt se měl stát základnou, z níž budou vyrážet do celého světa.

Jídelní část - Byt s doteky Asie v Praze
Design interiérů

Byt s asijským šarmem a kvalitními materiály nabízí krásné výhledy na vltavské údolí

Česko-vietnamský pár si vyhlídl byt ve dvanáctém poschodí novostavby v pražské části Modřany. Moderní prostory s dispozicí 4 + kk doplňují velká okna rámující pohled do údolí Vltavy a na protilehlé kopce. Jste sice v pražském obytném domě, ale cítíte se jako uprostřed přírody. Majitelé bytu požádali o návrh interiéru architektku Terezu Janků, která se ráda inspiruje Asií.

Obývací pokoj s kuchyní - Dům MG08 v Madridu
Design interiérů

Tento neobvyklý byt se vám přizpůsobí, ať vás v životě postihnou jakékoliv rodinné změny! V čem spočívá jeho flexibilita?

Když si jen tak zběžně prohlédnete fotky projektu MG08, pravděpodobně budete překvapeni. Kuchyň vypadá, jako kdybyste se nacházeli na dně obkladačkami obloženého bazénu. Modrý žebřík tento pocit ještě umocňuje – to je jen několik nečekaných momentů zajímavé realizace. Rukopis BURR Studia se prostě nezapře. Podstata je však jinde.