Zdroj: Verbalit

Hledání dokonalého bydlení skončilo koupí vzdušného bytu s výhledem na město

11. 05. 2023
Diskuze (0)
Sdílet

Když jste zabydleni v lokalitě, kde máte všechno potřebné dostupné, nemusíte mít chuť začínat nanovo někde, kde to neznáte. Rodina čtyřicátníků se dvěma dětmi ve věku dvanácti a čtrnácti let byla úplně spokojena a sžita s tichou čtvrtí, kde děti vyrůstaly. Rodiče mají blízko do práce v centru města, obchody jsou nedaleko, syn a dcera tu mají kamarády a oblíbená místa, kde tráví volný čas. Jejich rozhodnutí znělo: najít byt s vyšší úrovní v téže čtvrti. A tady je výsledek!

Hledání dokonalého bydlení skončilo koupí bytu, který bude rodině vyhovovat dlouhodobě. Nachází se ve zrekonstruované budově, jen o čtyři stavby dál od původního bytu. Když se z pohodlí zastřešeného balkonu dívají na panorama města, jsou přesvědčeni, že udělali správné rozhodnutí.

Nablízku mají nadále vše důležité – lokální potraviny, posilovnu, velký park plný zeleně a snadný přístup veřejnou dopravou, kamkoliv potřebují. Úroveň bydlení však výrazně stoupla.

Balkon - Vzdušný městský byt v Izraelu

Domácí mohou sledovat z balkonu výhled na město i televizi, která je postavená na otočném sloupu. Zdroj: Verbalit

Jak rozvrhli čtvercový půdorys, aby byli všichni spokojení?

Interiér nového bytu řešili designéři ze společnosti Studio Dulu. Symetrický byt čtvercového tvaru se rozprostírá přes polovinu podlaží. Autoři interiéru prostor rozdělili na funkční zóny, podle přání majitelů. Hlavní ložnici rodičů umístili vedle dlouhého a úzkého balkonu s výhledem na okolí a nedaleký park.

Obývací pokoj - Vzdušný městský byt v Izraelu

Součástí salónku jsou dvě pohovky umístěné proti balkonu a televize postavená na otočném sloupu. Zdroj: Verbalit

Ložnice rodičů jako v luxusním hotelu

Cílem designérů v rámci navrhování hlavní ložnice bylo umožnit manželům vypnout po náročném dnu a načerpat nové síly. Ložnice poskytuje i estetický zážitek. Přímo z postele je výhled na Tel Aviv.

Design postele – matrace položená na tenkém kovovém rámu se dvěma policemi – vytváří iluzi, že je zavěšena ve vzduchu. V zadní části ložnice vytvořili pracovní koutek s lehkým skleněným stolem, který přispívá ke vzdušnosti.

Ložnice - Vzdušný městský byt v Izraelu

Design postele – matrace položená na tenkém kovovém rámu se dvěma policemi – vytváří iluzi, že je zavěšena ve vzduchu. Zdroj: Verbalit

Na rodičovskou ložnici navazuje koupelna, přístupná posunutím skleněných příček. Součástí stylové koupelny je „plovoucí skříň“ vybavená dvěma umyvadly a dvěma skleněnými zrcadly, která visí ze stropu na kovovém držáku, sprchový kout, WC a samostatně stojící vana. Dlaždice se vzorem rybí kosti krásně ladí s parketami v ložnici.

Rodinný prostor: obývací pokoj a kuchyň

Cílem designérů bylo vytvořit dojem ve vzduchu zavěšeného bytu, který se vznáší nad městem. K tomu jim dopomohly volně stojící kusy nábytku. Součástí salónku jsou dvě pohovky umístěné proti balkonu a televize postavená na otočném sloupu. Takto ji domácí mohou sledovat i z balkonu. Podobně je řešeno umístění televize v rodičovské ložnici.

Kuchyň - Vzdušný městský byt v Izraelu

Kuchyň je ohraničena třemi stěnami, dvě z nich tvoří samostatně stojící vysoké skříňky a ostrůvek. Zdroj: Verbalit

V kuchyni pokračovali vzdušným designem – dokazují, že ani tato místnost nemusí být obklíčena skříňkami podél stěn od podlahy až po strop. Navrhli kuchyň ohraničenou třemi stěnami, dvě z nich tvoří samostatně stojící vysoké skříňky a ostrůvek. Dřevo spodních skříněk vyvažuje industriální nádech kovových skříní.

Texturované parkety, promyšlené barvy

Moderní byt dostal nádech luxusu díky jedinečným materiálům, které zároveň ovlivnily zvolené barevné schéma bytu. Speciální texturované parkety prošly oxidací, aby dosáhly „starožitného“ vzhledu, díky čemuž vyzařují pocit tepla a intimity.

Přečtěte si také:
Světlé a vzdušné bydlení pro mladý pár aneb Jak vypadá byt, který lze kdykoliv přestavět?

Chladné materiály – sklo a kov mají též teplé tóny. Základní barvou je bílá s hnědými a růžovými prvky, které se objevují v knihovně, šatníkových příčkách a hlavní ložnici.

Také pokoje pro děti mají svůj styl

Čtrnáctiletý počítačový nadšenec toužil po soukromí, svůj prostor našel v rohové místnosti co nejdále od vchodu i rodinného zázemí. Největší část bytu zabírá rodinný obývací pokoj s kuchyní.

Dětský pokoj s koupelnou - Vzdušný městský byt v Izraelu

Přístup do koupelny je také přímo z dětského pokoje. Zdroj: Verbalit

Dalšími místnostmi jsou koupelny a pokoj dvanáctileté dcery. Ten designéři osadili do boxu vyrobeného na míru, který zahrnuje i přilehlou koupelnu. Jedna stěna boxu vytváří malou chodbu u vstupu, další – ze strany obývacího pokoje – ukrývá druhé dveře do koupelny (první jsou z pokoje dcery). Pračka a sušička mají místo ve výklenku u okna.

Projekt Floating in Urban Skies

architektonický ateliér: Studio Dulu
lokalita: Tel Aviv, Izrael
plocha: 170 m2 + 20 m2 balkon
realizace: 2022

Text: Sabína Zavarská
Foto: Verbalit

Kategorie: Design interiérů
Tagy: koupelna luxusní byty moderní byty moderní interiéry
Sdílejte článek

Diskuze