Zdroj: Mgr. Tomáš Dittrich

Byt s asijským šarmem a kvalitními materiály nabízí krásné výhledy na vltavské údolí

10. 01. 2023
Diskuze (0)
Sdílet

Česko-vietnamský pár si vyhlídl byt ve dvanáctém poschodí novostavby v pražské části Modřany. Moderní prostory s dispozicí 4 + kk doplňují velká okna rámující pohled do údolí Vltavy a na protilehlé kopce. Jste sice v pražském obytném domě, ale cítíte se jako uprostřed přírody. Majitelé bytu požádali o návrh interiéru architektku Terezu Janků, která se ráda inspiruje Asií.

Tereza Janků při každém svém projektu klade důraz na co nejintenzivnější spolupráci s investorem, právě proto se jí daří vytvářet interiéry přímo ušité na míru majitelům. Ke spolupráci na zařizování interiéru bytu ve dvanáctém poschodí byla přizvána v době, kdy byl byt v developerském standardu. Navrhovala obývací pokoj s kuchyní, chodbu a koupelny.

Denní zóna - Byt s doteky Asie v Praze

Materiálový základ řešení tvoří přírodní dub, černě mořený dub, bílá a šedá barva. Zdroj: Mgr. Tomáš Dittrich

Prvky asijského designu

Protože majitelé tvoří česko-vietnamský pár a rádi tráví čas spolu při čajových obřadech, architektka do nejdůležitějších částí bytu s šarmem zapojila prvky asijského designu. Protože ji fascinují přírodní materiály, které ladí i s vkusem majitelů, materiálový základ řešení tvoří přírodní dub, černě mořený dub, bílá a šedá barva. Doplňkovými a dekorativními materiály jsou ratanový výplet či betonová stěrka použitá například na jídelním stole.

Přečtěte si také:
Bydlení v pronájmu si nájemnice zařídila v souladu s principy feng-šuej. Jak se jí bydlí?

Atypický ostrůvek s vroubkovaným dřevěným obkladem

„Největší pozornost jsme věnovali návrhu a řešení kuchyně s ostrůvkem a barovým sezením. Kuchyňský ostrůvek v sobě skrývá mnoho atypických prvků – přesah pracovní desky v kontrastu s tmavým vroubkovaným obkladem, květináč na bylinky, skříňku v betonové stěrce a multifunkční kovový policový regál,“ popisuje nejdůležitější část bytu Tereza Janků.

Denní prostor s kuchyní a jídelnou - Byt s doteky Asie v Praze

Kuchyňský ostrůvek v sobě skrývá mnoho atypických prvků – přesah pracovní desky v kontrastu s tmavým vroubkovaným obkladem, květináč na bylinky, skříňku v betonové stěrce a multifunkční kovový policový regál. Zdroj: Mgr. Tomáš Dittrich

Jakmile vkročíte do kuchyně spojené s obývacím pokojem, padne váš pohled na minimalisticky řešený kuchyňský kout s nápadným ostrůvkem pokrytým betonovou stěrkou. V kuchyni nechybí vícero „vychytávek“ – pracovní deska Technistone, varná deska s integrovaným odsavačem par a působivý, integrovaný, na míru vyrobený květináč na bylinky.

Kovový regál, betonová stěrka, vroubkované mořené dřevo

V kuchyňské části místnosti nás zaujal atypický kovový policový systém táhnoucí se podél stropního podhledu. Prostor hlavní denní místnosti zútulňuje dřevěná podlaha, policová sestava se skříňkami a zásuvkami s tmavým vroubkovaným obkladem.

Obývák - Byt s doteky Asie v Praze

Obývací část zjemňují textilie s různými texturami. Zdroj: Mgr. Tomáš Dittrich

Pohodlné křeslo, otočené k velkorozměrnému bezrámovému oknu, zve k relaxaci při působivém výhledu. Další velká okna jsou na rohu obývací místnosti – hned za masivním rohovým gaučem. Tuto část zjemňují textilie s různými texturami.

Kámen, dřevo a sklo – hlavní materiály koupelny

Koupelna byla řešena ve standardu developera, architektka ji doplnila nábytkem. Zahrnuje kombinaci světle šedých a tmavě šedých kamenných obkladů, které harmonizuje dřevo. Dřevem je obložena i nika se zrcadlem a vestavěná skříňka. Sprchový kout od ostatní části koupelny dělí skleněná příčka.

Koupelna - Byt s doteky Asie v Praze

Koupelna zahrnuje kombinaci světle šedých a tmavě šedých kamenných obkladů, které harmonizuje dřevo. Zdroj: Mgr. Tomáš Dittrich

Neméně vydařené je zádveří – vstup do bytu. Působí čistě a elegantně, šedé stěny, dveře i vestavěný nábytek doplňují dřevěné prvky, například hrubá dřevěná police u zrcadla, „hrazda“ zavěšená nad ní či lamelový věšák. Ze zádveří vás do srdce bytu dovede chodba s dřevěnou podlahou.

Byt s doteky Asie

architektonický ateliér: Tereza Janků architecture & interior design
autor: Tereza Janků
lokalita: Praha
plocha: 125 m2, z toho obývací pokoj s kuchyní 44,8 m2
realizace: 2022

Sabína Zavarská
Foto: Mgr. Tomáš Dittrich

Kategorie: Design interiérů
Tagy: kuchyň kuchyně s ostrůvkem moderní byty přírodní materiály ratanový nábytek
Sdílejte článek

Diskuze