přírodní materiály

Bílý bungalov ze předu
Návštěvy domů

Na první pohled obyčejný dům skrývá uvnitř neobyčejný interiér. Výhled mají přímo na golfové hřiště

Úžasný výhled na green, na přilehlý lesík, příjemné mikroklima, to vše si mohou užívat majitelé rodinného domu na okraji nové zástavby v obci Hrubá Borša. Tato nezvyklá lokalita nabízí fascinující spojení s přírodou a umožňuje bydlet v klidu a přesto si užívat společenské aktivity.

Safari styl
Design interiérů

Moderní safari styl: Vneste do svého domova exotiku a zvířecí motivy

Safari styl, to už dávno není těžký dřevěný koloniální nábytek či kýčovité leopardí pohovky objemných rozměrů. Moderní safari styl nás jemně spojí s přírodou tak, aby to bylo zajímavé a stylové, ale zároveň lehké a ne těžkopádné.

Lavička u bazénu
Realizace zahrad

Příběh zahrady, která je krásná i funkční v každém ročním období

Přitažlivá, útulná a plná nádherných rostlin od jara do podzimu. O takové zahradě sní snad každý milovník zeleně, květin a zahradničení. Věděli jste však, že exteriérový prostor dokáže nadchnout a působit kouzelně i mimo hlavní sezóny, během zimního období? Přijměte pozvání do nevelké zahrady, která se může touto předností chlubit.

Kamenná zeď
Design interiérů

Přírodní materiály zútulňují domov. Jak vytvořit v interiéru harmonii s dotykem přírody?

Podobně jako nábytek s organickými tvary i dotváření interiérů přírodními materiály dokáže proměnit atmosféru v bytě či domě k neuvěření. Vyhovují i bezodpadovému životnímu stylu. Které a jak použít v domácnosti?

Nizkoenergeticka-stavba-hampshire-8
Dřevostavby

Dům, kde se příroda potkává s designem. Architekti se nechali inspirovat tradičními zemědělskými budovami

Pobřežní lokalita v jihoanglickém Hampshire je jako stvořená pro zajímavé bydlení. Při navrhování rodinného domu vyhrál přírodní vzhled nad okázalým designem. Architekti z PAD studio se dokonale trefili do vkusu svých klientů a vytvořili pro ně moderní domov, inspirovaný prostou siluetou zemědělských budov obklopených lučním rostlinstvem.

Pohled na terasu s ratanovým nábytkem-Interiér jako ze žurnálu
Návštěvy domů

Směs stylů a materiálů nemusí působit chaoticky. Novostavba působí jako vystřižená z časopisu o bydlení

Sníte-li o domě, který by byl jako vystřižený ze žurnálu o designu, dokonce přímo z jeho obálky, práce ateliéru Frenkel Architecture & Interior Design se vám bude líbit.

Exteriér - Atypický dům ve svahu v Polsku
Návštěvy domů

Neobvyklý rodinný dům tvoří vícero pospojovaných hmot se sedlovými střechami. Z každé místnosti je fascinující výhled

Svahovitý pozemek se při stavbě domu často považuje za negativum. Znamená totiž komplikace a investice navíc — ať už na vyrovnání terénu, nebo náročnější základy. Ale bydlení na svahu může mít i mnoho pozitiv. Samozřejmě pokud návrh domu vezmou do rukou šikovní architekti.

Neobvyklá přírodní textilní vlákna
Trendy

Neobvyklá přírodní textilní vlákna, která se zpracovávají trvale udržitelným způsobem

Výroba textilu z odpadových přírodních materiálů byla jedním z klíčových témat letošního veletrhu Heimtextil. Představíme vám několik inovativních výrobců, kteří na výstavu přinesli neobvyklá přírodní vlákna zpracovávaná trvale udržitelným způsobem.

Multifunkční denní prostor - Rekonstrukce malého bytu v Košicích
Design interiérů

Malý panelákový byt proměnili ve velmi příjemné a zároveň praktické bydlení s vlastním stylem

Nevelký panelákový byt proměnily Diana s Patrícií na velmi příjemné a zároveň praktické bydlení s vlastním stylem. Jaký je jejich recept? Na to, abyste dosáhli výrazného efektu, toho není potřeba moc. Někdy stačí i malé změny a šikovné jednoduché nápady.

Exteriér z ulice - Malý dům ve Švýcarsku
Návštěvy domů

K pohodlnému bydlení není třeba mnoho! Úsporný domek uprostřed vesnice

Uprostřed vesnice stála typická stará hospodářská budova fungující jako sklad. Stavbu se třemi podlažími nahradil malý, o to však příjemnější domek z dílny architekta Lukase Lenherra. Je důkazem toho, že k pohodlnému bydlení není třeba mnoho.