Zdroj: Möbelix

Ložní prádlo s běleným dekorem

04. 02. 2024 Sdílet

Jak si pomocí techniky bělení vyrobit trendy ložní prádlo a nechat oddechnout tělo i duši?

Ke zdravému a pohodovému spánku potřebujeme samozřejmě kvalitní postel, matraci i přikrývku i polštáře. Posledním, neméně důležitým prvkem je povlečení. Dodá naší ložnici pokaždé jiný nádech a promění postel ve skutečnou oázu odpočinku.

Ideálními barvami pro harmonický spánek jsou zemité odstíny hnědé, béžové a zelené. Ukážeme vám, jak si pomocí techniky bělení vyrobit trendy ložní prádlo právě v těchto odstínech. Uvidíte, že si v nich oddechne nejen vaše tělo, ale i duše.

Co budeme potřebovat:

  • ložní prádlo
  • bělidlo (např. Savo)
  • štětec
  • misku
  • tmel
  • umělé rostliny jako pampová tráva, bodlák, různé listy
  • karton
  • rukavice
Nástroje

Zdroj: Möbelix

Postup:

Před tím, než se pustíme do našeho DIY projektu, si nasadíme ochranné rukavice, protože bělidla jako Savo jsou škodlivá pro pokožku. Také se ujistíme, že ho během práce nevdechujeme. Doporučujeme vzít si starší nebo pracovní oblečení, u něhož nám nebude tolik vadit, pokud se omylem odbarví.

Nejprve si tuto techniku vyzkoušíme na kousku látku, která nebude vidět. Musíme zjistit, jak se bělidlo chová na konkrétním materiálu námi vybraného povlečení. Doporučujeme vybrat si tmavší barvu povlečení, na světlejší by vzor nebyl dobře vidět. Ale zase ne příliš tmavou, na které by bělidlo mohlo vytvořit nežádoucí odstín.

A jelikož máme všechny praktické rady na úvod za sebou, můžeme se pustit do tvoření! Naše ložní prádlo si vyzdobíme dekorem trávy a květů. Použijeme k tomu umělé rostlinky, které jsme si nachystali.

Náš tip: Můžete zkusit použít samozřejmě i živé nebo sušené přírodniny, ale může se stát, že budou drobnější a vzory tak dobře nevyniknou.

Míchání směsi

Zdroj: Möbelix

Na samotné bělení si v misce namícháme pastu z bělidla a tmelu. Směs by měla být tak akorát tekutá, aby dobře přilnula k rostlinám, ale nekapala.

Natahování povlečení

Zdroj: Möbelix

Začneme polštářem, do něhož vložíme kus silného kartonu nebo plastovou fólii. Tato vrstva zabezpečí, aby bělidlo nechtěně neprosáklo na zadní stranu povlaku.

Práce se štětcem

Zdroj: Möbelix

Směs s bělidlem naneseme na trávu nebo listy štětcem a přitlačíme na polštář v požadovaném místě. Po několika zkušebních otiscích snadno zjistíme, jak moc musíme přitlačit a zda má naše pasta správnou konzistenci.

Technika bělení

Zdroj: Möbelix

Kromě umělých rostlin jsme štětcem nakreslili i jemná stébla trav. Na kreslení je lepší, když je bělicí směs tekutější, proto jsme do ní přidali ještě pár kapek Sava.

Náš tip: Pokud nám bělicí směs zbyde, můžeme ještě vytvořit efektní kapičky tak, že namočeným štětcem postříkáme okolí rostlinných motivů.

Když jsme se svým uměleckým dílem spokojení, vložíme povlečení do studené vody, abychom odstranili bělidlo a zabránili dalšímu, nežádoucímu vybělení. Když máme vše dobře vymáchané, můžeme vyprat v pračce jako obvykle.

DIY povlečení

Zdroj: Möbelix

Tak co říkáte na výsledek? Už stačí jen skočit do peřin a užívat si relax jako v bavlnce!

Fotogalerie

ZDROJ: PR článek společnosti Möbelix

Kategorie: Hand Made
Tagy: DIY ložní prádlo Möbelix povlečení
Sdílejte článek