Zdroj: Miro Pochyba

Jak z jednoho velkého dětského pokoje získali dva útulnější pokoje

07. 07. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Práce a výuka z domu vyžadují větší nároky na soukromí a osobní prostor každého člena rodiny. A přesně to byl důvod tohoto „řezu“ pokoje.

DIY projekt redaktorky Kateřiny

Původně měl dětský pokoj atypický půdorys přibližně 4 × 7,5 m, na jedné straně se zužující se stěnou. Rozhodli jsme se ji rozdělit přes střed na dvě části pomocí sádrokartonové příčky. Na začátku se jevilo jako problematické velké zasklení směrem do zahrady přibližně uprostřed dlouhé stěny. Jenomže nakonec jsme sádrokartonovou příčku potáhli rovnou od středu zasklení s tím, že v aktuálním dětském pokoji se dá stále otevírat a do druhého menšího pokoje, přestože mu příčka ubrala pár centimetrů ze šířky, přivádí dostatek světla a výhled z postele na obrovský strom v zahradě.

Přečtěte si také:
40 super věcí do dětského pokoje

Příčku jsme z obou stran vytapetovali tapetou s motivem dřevěných prken s modrým nádechem. Do stěny jsme zasadili jednoduché dřevěné dveře z Hornbachu, které jsme natřeli tak, aby splývaly s tapetou, jelikož jedny dveře v pokoji již jsou a nechtěli jsme, aby se vizuálně „bily“. Podkrovní prostorný pokoj v našem domě s rozlohou přibližně 30 m2 během deseti let změnil svou funkci už několikrát.

Přečtěte si také:
Proměna dětského pokoje: Jak z něj udělat multifunkční prostor děti

Nejdříve sloužil jako ložnice s částí pro dětskou postýlku a přebalovací pult. Pak se stal na několik let společným dětským pokojem obou synů s velkorysým hracím prostorem uprostřed. Když starší syn usoudil, že je čas na soukromí, zařídili jsme mu vlastní pokoj a královský prostor dětského pokoje zabydlel mladší syn sám.

Dětský pokoj se dvěma lůžky

Původní stav. Zdroj: Miro Pochyba

Současná doba, kdy každý z nás potřebuje soukromí na on-line výuku, práci, koníčky i relaxaci více než kdykoli předtím, nás přinutila se zamyslet, jak vytvořit v domě další prostor navíc, který bude sloužit jako pracovna, pokoj pro hosty, případně jen jako taková „zašívárna“, když toho bude na někoho z nás příliš. A tak jsme mladšímu pokoj trochu „ořezali“. Výsledkem jsou dva menší, ale mnohem útulnější pokoje.

Prostor mezi dvojími dveřmi jsme využili pro zavěšení obrázků s mořskou tematikou, a jelikož syn má věčný problém ukládat si věci do komody, vyrobili jsme mu takový jednoduchý věšák z dřevěné latě a různých kuchyňských keramických a dřevěných úchytek, které jsme doma našli. Mikiny a ruksaky se již nepovalují všude možně po pokoji a navíc to také hezky vypadá, takže win-win pro všechny.

Dětský pokoj se vzorovanou tapetou a houpačkou

Z jednoho velkého pokoje vznikly dva pokoje. Uprostřed jsme postavili sádrokartonovou příčku a zasadili do ní dřevěné dveře se zárubní. Pokoj napravo za dveřmi je teď užší. Zůstala v něm postel, komoda a malý pracovní stůl. Především ale poskytuje soukromí navíc, které nám v domě chybělo. Zdroj: Miro Pochyba

Dětský pokoj má i po předělení uprostřed stále dostatek prostoru, který mnozí využíváme. Syn si na měkkém koberci vleže často píše domácí úkoly a já si tam po jeho výuce dovedu zase pohodlně zacvičit jógu. Popruhy TRX kromě cvičení s vlastní vahou slouží po vsunutí krátkého prkna mezi držadla i jako houpačka.

Dětský pokoj koutek s komodou a stolkem

Zdroj: Miro Pochyba

O projektu

Z jednoho velkého pokoje (30 m2) vznikly dva menší (20 a 10 m2). Sádrokartonovou příčku postavili tři profesionálové za jeden den, tapetování, osazování zárubně a dveří, jejich malování a výroba věšáku trvala majitelům další dva dny.

Přečtěte si také:
Dětský pokoj, ve kterém nikdy nebude nuda

Náklady

Sádrokartonová příčka 14 329 Kč

Dveře se zárubní 3 385 Kč

Tapety 1 825 Kč

Věšák 0 Kč

Text: Katarína Barošová
Foto: Miro Pochyba
Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: dětské pokoje dětský nábytek DIY návrhy dětských pokojů Od partnerů tapety
Sdílejte článek

Diskuze