Jak si zařídit interiér
Zdroj: Pixabay

5 tipů, jak si zařídit vlastní bydlení

26. 05. 2023 Sdílet

Doma je tam, kde se cítíme dobře. Pro někoho klišé, pro jiného podstatná věc. Abychom se doma opravdu cítili dobře, musíme si ten svůj domov přizpůsobit obrazu svému a zařídit si ho podle svých představ. Že pořád trochu tápete v tom, co by vám doma nemělo chybět? Čtěte dál!

Domů bychom se měli vracet rádi

Kam jinam bychom se po namáhavém dni měli vrátit, než domů? Kam jinam bychom se měli uchýlit, když nám není zrovna do zpěvu? Kde jinde bychom hledali otevřenou náruč toho, komu na nás záleží? Jasně, existuje jediné takové místo, a tím je domov.

Jak by takový domov měl vypadat?

Mít vlastní bydlení je snem mnoha z nás. Nejsou to totiž jen čtyři stěny, okna, dveře a podlaha, po které chodíme, ale mnohem víc. Někdo si byt či dům koupí od jeho vlastníka, jiný přes realitní kancelář, která prodej nemovitosti zprostředkovává. V každém případě, domov je naším útočištěm, které je třeba si zařídit tak, abychom se tu dobře cítili. A jak na to?

Mezi ty nejdůležitější místnosti patří obývací pokoj a kuchyně

Říká se, že srdce domova je kuchyň nebo obývací pokoj. Proč zrovna tyhle dvě místnosti? Právě tady se totiž odehrává většina rodinného života i setkávání s přáteli.

Když si chcete v klidu sednout, kam zamíříte? No přece do obýváku, kde by tak neměla chybět pohodlná sedací souprava, nějaký ten nábytek a dobře zvolené stropní i nástěnné osvětlení, které může perfektně doplnit stojací lampa. Ne vždy si totiž potřebujete rozsvítit velké světlo.

A kuchyň? Tady vznikají pokrmy, které zahřejí nejen v žaludku, ale většinou i u srdce. Navíc se v kuchyni skvěle povídá. Že jste to ještě nevyzkoušeli? Pak to musíte napravit. Tady se většinou jen tak mimoděk dozvíte víc než jinde.

Zatímco vy běháte kolem kuchyňské linky, kde krájíte suroviny, vaříte nebo pečete, ten druhý sedí u jídelního stolu nebo barového pultu a vypráví. Je jedno, zda jde o dospěláka, nebo dítko, které si potřebuje napsat úkoly a vyzpovídat se z toho, co za celý den zažilo.

Nezapomeňte si zařídit ani ložnici

Kam jinam večer složit hlavu než na postel umístěnou v ložnici? Ne každý si její komfort může dopřát, někdo má jen rozkládací pohovku v obýváku. Ať tak či tak, kvalitní postel je základ pro spánek, během kterého tělo zregeneruje a vy se druhý den probudíte plni sil. Ale pozor. Postel není jen rám, ale i rošt, matrace a povlečení, které sladíte třeba se závěsy.

Víte, že už když začnete svoje bydlení zařizovat, měli byste si domácnost pojistit?

Obývací pokoj

Zdroj: Pixabay

Kdo má děti, ten jistě bude řešit i dětský pokoj

Možná už nějakou ratolest máte, možná zatím její příchod jen pánujete. V každém případě byste už při zařizování bydlení na to měli myslet, dřív nebo později totiž bude potřebovat alespoň kousek vlastního prostoru.

Dětský pokoj je ideální, když takový prostor není, tak alespoň koutek, kde bude dítě svým pánem. Nezapomeňte na to, že i dětský pokoj je třeba rozčlenit na několik částí, konkrétně na tu, kde si potomek může hrát, pracovní koutek a místo na spaní.

Kde na to všechno vzít?

Zdálo se vám, že když si pořídíte vlastní byt, bude všechno jednodušší, teď vám ale naplno dochází, že jeho koupí nebo pronájmem to vlastně vůbec nekončí.

Je třeba ho ještě zařídit, což nejspíš nebude tak snadné, jak jste si mysleli. Brzdit vás možná budou i finance, protože vše zdražuje a vy nemáte dostatečně našetřeno. Nezoufejte, i na zařízení bytu se dá sjednat půjčka, díky které si to svoje bydlení pěkně zařídíte.

Zdroj: PR článek společnosti LUMA marketing

Kategorie: Design interiérů
Tagy: dětské pokoje kuchyň moderni bydleni nábytek do ložnice obývací pokoj
Sdílejte článek