Moderní bydlení

Moderní bydlení Když hledáte moderní bydlení, nápady a rady při zařizování interiéru, inspiraci, jaké barvy a materiály použít a podobně, poradíme vám na našem portálu o bydlení.

moderní terasa s posuvnými dveřmi
Rekonstrukce domu

SYNEGO SLIDE – revoluce v ovládání posuvných dveří

Po náročném dni v autě nebo v kanceláři není nic lepšího, než usednout s šálkem kávy na pohodlný gauč a přitom být stále obklopen uklidňující zelení. Velká okna a prosklené stěny se proto dnes stávají v architektuře rodinného domu nebo bytu standardem. Otevírání takových prvků by v interiéru zbytečně překáželo, proto se nejčastěji volí posuvné systémy ovládání. SYNEGO SLIDE je nový mechanismus otevírání pro snadné ovládání oken i velkých skleněných dveří, který šlape na paty řádově dražšímu HS portálu a přitom chytře řeší problémy, které souvisely s nejpoužívanějším systémem PSK.

Prosklená část domu
Dřevostavby

Rodinná dřevostavba z udržitelných materiálů a plná světla

Novostavba stojí v kouzelném prostředí fascinující přírody na okraji obce. Díky šikmému umístění na pozemek získal rodinný dům nerušený výhled na jih, kde jsou louky a lesy.

Návštěvy domů

V budově z 19. století vybudovali moderní a bohatě prosvětlené bydlení

Původně to byl dům pro služebnictvo jednoho ze zámku v anglickém městě Winchester, ale už pěknou řádku let chátral. Ujali se ho noví majitelé, kteří bytostně milují sklo a rozhodli se pro zásadní přestavbu a dostavbu tohoto tradičního cihlového domu. S pomocí britského AR Design Studia se jim podařilo v této budově z devatenáctého století vybudovat moderní a bohatě prosvětlené bydlení plné jejich oblíbeného skla.

foto: Lino, s.r.o.
Nábytek

Moderní nábytek s důrazem na design i kvalitu

Nábytek je nedílnou součástí domova, kde plní nejen tu hlavní praktickou, ale také estetickou funkci. Při výběru nábytku do svého domu či bytu záleží na vkusu každého člověka. Je možné projít velké obchodní domy s tímto sortimentem a vybrat si z jejich nabídky. Pokud však máte rádi originalitu a chcete se odlišit od davu, zřejmě vás tato možnost neuspokojí.

foto: "J.A.P." spol. s r.o.
Novinky

Synonymum moderního bydlení? ROZHODNĚ SKLO!

Obliba skla jako hlavního designového prvku interiéru prudce stoupá… proto se není čemu divit, že skleněné stěny z kaleného bezpečnostního skla začínají nahrazovat klasické zděné příčky!

Návštěvy domů

Jak zachovat tradice a přitom vytvořit komfortní moderní bydlení?

Jak zachovat bytelné základy tradiční horské chalupy a přitom vytvořit komfortní bydlení v současné moderní architektuře? Dům v Canejanu je ukázkou právě takové symbiózy, opepřené uchvacujícími výhledy do údolí.

Design interiérů

Maorský moderní nábytek

Díla Davida Trubridge patří už několik let mezi magnety milánského Mezinárodního salónu nábytku. Mnozí obdivují jejich jednoduché linie. Také prestižní italský výrobce Cappellini našel v houpací pohovce Body Raft 2000 prvky pro estetiku své kolekce. […]