obývací pokoj

Výběr domácího kina
Zahrada

3 nejčastější chyby při výběru domácího kina: Zvažte správný typ systému a kompatibilitu s televizorem

Televizory s plazmovou obrazovkou a se zakřiveným displejem odešly do historie, dnešním „mainstreamem“ jsou LCD displeje s podsvícením LED. Čím dál více se však prosazují technologie OLED, kvantové body a mini LED. Co dalšího se u černé techniky změnilo oproti období před pěti či deseti lety?

Obývací pokoj s červenou sedačkou.
Design interiérů

Bydlete prakticky: Vyvarujte se těchto chyb při zařizování obýváku

Pokud byste se lidí ptali, jakou funkci má obývací pokoj, dostali byste množství různých odpovědí. Každý máme totiž nejen svoji představu, ale i odlišné zvyky a životní styl. Určitě se však všichni shodneme, že tato místnost by měla být útulná, pohodlná a příjemná.

Jak si zařídit interiér
Design interiérů

5 tipů, jak si zařídit vlastní bydlení

Doma je tam, kde se cítíme dobře. Pro někoho klišé, pro jiného podstatná věc. Abychom se doma opravdu cítili dobře, musíme si ten svůj domov přizpůsobit obrazu svému a zařídit si ho podle svých představ. Že pořád trochu tápete v tom, co by vám doma nemělo chybět? Čtěte dál!

Jak kombinovat barvy v obýváku
Design interiérů

Obývák 4 x jinak aneb základní pravidla, jak kombinovat barvy

Barvy mají velký vliv na atmosféru každé místnosti, obzvlášť na stěnách. Než se pustíte do malování, nejdříve si ujasněte některá základní pravidla i to, jak barvy kombinovat.

Černé akcenty v interiéru
Trendy

Černá nikdy nevyjde z módy! Jak ji však použít s mírou, aby váš domov získal ten správný osvěžující akcent?

Díky ikonám jako Coco Chanel víme, že černá nikdy nevyjde z módy, a platí to i v interiéru. Tato výrazná barva dokáže být dramatická, tajemná a elegantní. Jak ji však použít s mírou, aby váš domov získal ten správný osvěžující akcent?

Obývací část s výrazným vzorovaným kobercem
Dekor

Jak vybrat do obývacího pokoje vhodný koberec

Když se vám podaří vybrat vhodný koberec či kobereček, obývací pokoj dostane nový rozměr. Koberec dokáže spojit celé schéma místnosti, a to i v případě, že používáte mnoho protichůdných odstínů, vzorů nebo různých barev. Správně použitý koberec může vytvořit ve vizuálně nesourodém prostoru dokonalou harmonii.

Obývací část s metolovým gaučem
Nábytek

Jak vybrat do obývacího pokoje vhodnou sedačku

Velké pohodlné pohovky jsou už na pohled příjemné, avšak rozhodně to není dobrá volba do menší místnosti. Výběr sedačky pro váš obývací pokoj z hlediska jejích rozměrů může přinést skutečné výzvy a překážky. Sedačka je obvykle ústředním bodem společenského prostoru. Je to místo pro odpočinek, posezení s přáteli a rodinou, a když se dobře vybere, může mít skutečný vliv na design celého interiéru. Jak správně vybrat její velikost?

Moderní designový prostorný byt v novostavbě s barevnými akcenty
Design interiérů

Decentně vyšperkovaný otevřený interiér v prostorném bytě

Ve svém novém bytě nechtěl Kamil nechat nic náhodě, a tak ho svěřil do rukou designérky Niny. Ta nejdříve „uklidila“ dispozici, potom decentně vyšperkovala interiér.

Moderní svítidlo nad jídelnou
Design interiérů

Útulný obývák? Víme, jak na to

Pověsit lustr doprostřed pokoje a je to? Záleží na tom, jak se chcete ve svém obýváku cítit. Správně zvolené osvětlení totiž dokáže vykouzlit divy.

Pokoj s bílou stěnou a tmavěšedou pohovkou
Nábytek

Jak na levnou a rychlou proměnu obývacího pokoje

Máte chuť na změnu v interiéru, ale nemáte čas ani chuť na velké předělávky? Zkuste si pohrát s textiliemi jako Kateřina. Vyměňte koberec, dekorační polštáře, případně převlékněte sedačku do nového potahu.