Reklama
Obývací pokoj podle seveřanů

Obývací pokoj podle seveřanů

K tomu, aby váš obývací pokoj působil čistě a útulně, nepotřebujete mnoho. Inspirujte se seveřany. Přírodní barvy, pohodlný gauč, kvalitní osvětlení a například i originální puf na odložení šálku s čajem. To úplně stačí. A potom už se jen zabalit do deky a užívat si domácí pohodu.

Jak proměnit ničím nezajímavý obývací pokoj v útulný společenský prostor?

Jak proměnit ničím nezajímavý obývací pokoj v útulný společenský prostor?

Obývací pokoj představuje společenskou místnost, kam si pozvete návštěvu a kde budete relaxovat s rodinou u dobré komedie. Dominantou obývacího pokoje je sedací souprava s konferenčním stolem a v kontrastu tohoto nábytku stojí obývací stěna. Pakliže nemáte cit pro design, horko těžko byste z na první pohled nezajímavé místnosti vykouzlili stylově sladěnou světnici.

Škola designu − část 3: Obývací pokoj

Škola designu − část 3: Obývací pokoj

Zařízení obývacího pokoje prozradí mnohé o životním stylu majitelů daného domu či bytu. Jelikož právě v něm se v průběhu dne tráví nejvíce času, zpravidla i nejvíce zhmotňuje představy majitelů o vlastním stylu bydlení. Sumář principů a rad, jak postupovat při jeho zařizování, vám nabízíme ve třetí části seriálu, který vzniká ve spolupráci se školou interiérového designu Design academy.

Nejnovější trendy v zařizování obývacího pokoje

Nejnovější trendy v zařizování obývacího pokoje

Kde je víc na místě vyjádřit svou osobnost, než v obýváku? Tam, kde dáváte audience, reprezentujete, představujete svoje já… Přistupte k jeho zařizování jako k důležitému outfitu. A je jen na vás, zda se výsledek bude blížit víc večerní róbě, pohodlnému casual nebo stylovému business modelu. Záleží na tom, v čem jste „jako doma“.

Pokoj s vůní bílé kávy

Pokoj s vůní bílé kávy

 Pamatovala jsem si ten prostor. Úplně obyčejný, přes který přejdete bez jakýchkoli výraznějších pocitů. A nyní, jen po několika dnech, jsem stála v tomtéž domě, v elegantním pokoji s vlastní chutí a vůní, v němž máte neodolatelné nutkání sednout si a chvíli zůstat sedět. Třeba se jen tak dívat kolem sebe. Nebo pozorovat plameny, jak

Obývací pokoj – první dáma vašeho domu

Obývací pokoj – první dáma vašeho domu

Obývací pokoj prozradí nejvíce oživotním stylu svých majitelů. Není to jen důsledek toho, že hosté obvykle tráví většinu času vobývacím pokoji, atak si podle atmosféry, kterou na nich tato místnost zapůsobí, utvoří nebo poopraví mínění oobyvatelích domu. Důležitější je, že tento pokoj zosobňuje prostor, vněmž se zhmotní nejvíce zpředstav ovlastním stylu bydlení. Potvrzením je isoučasná volnost výběru zvíce stylů avlivů.

Otevřeně, a přesto doma

Otevřeně, a přesto doma

Trendem posledních patnácti let v řešení bytů a domů jsou otevřené obývací prostory propojené s kuchyní a jídelnou. Myšlenka je to krásná, protože vznikne velký vzdušný prostor. Člověk se tak necítí fyzicky stísněný a separovaný od nejběžnějšího lidského rituálu – přípravy a konzumace jídla. To se děje společně s relaxací, tedy pohověním si na pohovce obývacího pokoje. Pro opravdovou pohodu všech obyvatel