nábytek do ložnice

Nábytek do ložnice zahrnuje nepochybně postel. Dále tam však patří i noční stolky, komoda a skříň (pokud nevlastníte samostatný šatník), a může tam patřit i kosmetický stolek se zrcadlem. Je dobré, když je nábytek do ložnice správně barevně a stylově koordinován a sladěn, protože ložnice je místem odpočinku. V ložnici by neměly být žádné rušivé elementy a výrazné barvy. Více se dočtete v našich článcích.

Čalouněná postel s přikrývkou
Design interiérů

Zařiďte si ložnici tak, abyste se každý den vyspali do růžova

Navzdory tomu, že se do ložnice chodíme obvykle „jen“ vyspat, měla by se jejímu uspořádání a zařízení přece jen věnovat zvláštní pozornost a úsilí. Vždyť kdo z nás by se nechtěl každé ráno vzbudit dosyta odpočinutý v místnosti, která ho naplní štěstím a pozitivní energií na celý den? Při dodržení několika pravidel, správné ergonomie a příjemných doplňků dokážete vytvořit dokonalou oázu klidu i z té své!

Jak si zařídit interiér
Design interiérů

5 tipů, jak si zařídit vlastní bydlení

Doma je tam, kde se cítíme dobře. Pro někoho klišé, pro jiného podstatná věc. Abychom se doma opravdu cítili dobře, musíme si ten svůj domov přizpůsobit obrazu svému a zařídit si ho podle svých představ. Že pořád trochu tápete v tom, co by vám doma nemělo chybět? Čtěte dál!

Čelo postele do dětského pokoje
Rekonstrukce bytu

Kreativní čelo postele dokáže ložnici nečekaně oživit. Inspirujte se našimi tipy!

Čelo postele především chrání stěnu (i vaši hlavu při spánku), reguluje teplotu během odpočinku a poskytuje oporu, když sedíte. Záhlaví má však i výrazný vliv na celkovou atmosféru v ložnici – správně zvolený materiál a tvar dokáže místnost nečekaně oživit či zútulnit.

Šatníková skříň v ložnici
Nábytek

Jak vyřešit v ložnici úložné prostory

Ložnice je místem odpočinku. Je určená k tomu, aby se v ní člověk vyspal. Ale zároveň v mnoha domácnostech slouží na odkládání různých věcí – od oblečení až po vánoční ozdoby. Kam s nimi a jaké jsou praktické možnosti?

Výběr správné matrace
Nábytek

Na co myslet před výběrem správné matrace a postele

Vzbudíte se po celonočním spánku, a i tak se cítíte unavení? Možná vás potěší alespoň fakt, že v tom nejste sami. Alarmujících 62 % světové populace má problém se spánkem a často za to mohou nevhodné podmínky. Nesprávná matrace a rošt jsou jedněmi z nich.

Trendy ložnice
Design interiérů

Nejhezčí ložnice? Kus přírody, špetka elegance, hrst hravosti a záplava barev

Vneste do svých ložnic kus přírody prostřednictvím trendu „urban jungle“, špetku elegance stylem boho, hrst skandinávské hravosti nebo záplavu barev s prvky retra.

Ložnice - Byt s tajemnými dveřmi v Izraelu
Design interiérů

Po přeměně bytu nemohli majitelé najít dveře do pokojů. Designérka je dokonale ukryla

Izraelská interiérová designérka Ariella Azaria-Berkowitz je známá tím, že klienti jí při řešení interiérů dávají volnou ruku. Vytváří působivé prostory, ve kterých často dominují pro nás netypické odstíny hnědé, oranžové, černé, bronzové a dalších zemitých barev. Po bílých a světlých interiérech je to určitě inspirativní změna.

Časopis HOME 10/2022
Novinky

Říjnový HOME v prodeji od 18.10.!

Typický podzim nás letos zastihl dost brzy. Příjemné teplé a slunečné dny vystřídalo chladné a sychravé počasí, které má v oblibě málokdo z nás. Nechce se nám vstávat a nejraději bychom co nejdéle vylíhovali v posteli. Proto jsme velkou část říjnového HOME věnovali právě ložnicím.

Real photo of a botanical bedroom interior with wooden shelves, tables, double bed, plants and empty wall next to a window with blinds. Place your painting
Rady a Tipy

Nejvhodnější rostliny do ložnice, které vám pomohou lépe spát

Pokojové rostliny dokáží během pár chvil změnit každou místnost, a to hned několika způsoby. Nejenže vypadají krásně a dodávají interiéru přírodní prvek, ale též čistí vzduch. Některé rostliny jsou speciálně vhodné do ložnice, protože zlepšují vlhkost, odstraňují škodlivé toxiny či uvolňují éterické oleje.

Ložnice
Design interiérů

Nezbytnosti do ložnice

Pořídili jste si nový byt? Nebo ten svůj rekonstruujete? Přišel čas zaměřit se na ložnici? Dejte si na ní záležet a pořiďte si vše, co by tam mělo být. Ložnice totiž není jen postel a nějaká skříň. Ložnice je místem, kde se odpočívá, lenoší a čerpají se tu také nové síly.