Zdroj: Elad Gonen

Po přeměně bytu nemohli majitelé najít dveře do pokojů. Designérka je dokonale ukryla

12. 11. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Izraelská interiérová designérka Ariella Azaria-Berkowitz je známá tím, že klienti jí při řešení interiérů dávají volnou ruku. Vytváří působivé prostory, ve kterých často dominují pro nás netypické odstíny hnědé, oranžové, černé, bronzové a dalších zemitých barev. Po bílých a světlých interiérech je to určitě inspirativní změna.

Majitelé viděli výsledek práce designérky poprvé až na konci projektu a kromě silné atmosféry, která z bytu sálá, byli překvapeni i tím, že zmizely další pokoje – ložnice. Neviděli totiž dveře do nich. Ty designérka dokonale zamaskovala, aby hlavní denní místnost působila nerušeně. Byt byl původně čtyřpokojový, Ariella Azaria-Berkowitz ho přeměnila v třípokojový prostorný a harmonický celek pro pár, jemuž už děti „vyletěly z hnízda“.

Přečtěte si také:
Neobvyklý rodinný dům s lezeckou stěnou a skrytou koupelnou

Zmenšením pokojů pro děti vznikl prostor pro luxusní hlavní ložnici

Dvě malé ložnice jsou řešeny funkčně – o víkendech slouží mužovým dětem z předchozího manželství. Zmenšením objemu těchto pokojů vznikl prostor navíc pro hlavní ložnici manželů. Ta je řešena jako velká, požitkářská a luxusní místnost na spaní a relaxaci. Stejně tak zůstal prostor na zvětšení kuchyně.

Šatník v ložnici - Byt s tajemnými dveřmi v Izraelu

Světle krémové dlaždice spojují všechny prostory bytu kromě hlavní ložnice, kde jsou v černé barvě.Zdroj: Elad Gonen

Tajemné dveře pokrývá týž obklad, jaký je na stěně

„Největším překvapením pro majitele byla změna vstupů do ložnice. Dveře jsou zakryty obkladem podobným stěně, bez zárubní a klik, čímž se vytvořilo úplné soukromí. Když jsou dveře do noční části zavřené, ani byste nevěřili, že tam jsou. Bylo zábavné vidět reakci majitelů, když poprvé vstoupili do bytu a ptali se, kam zmizely pokoje,“ říká designérka Azaria-Berkowitz. Tajné dveře vedou do chodby, z níž vejdete do dvou dětských pokojů, koupelny, toalety pro hosty a hlavní ložnice.

Přečtěte si také:
Ve světlém a vzdušném bytě hraje hlavní roli neviditelnost a vhodně umístěná zrcadla. Designérka ukryla dveře i televizi

Podlaha z žulového porcelánu

Byt navržený v elegantním městském stylu zahrnuje čisté linie a bohaté materiály, jakož i předměty, které osobně navrhla sama Ariella Azaria-Berkowitz. Po vstupu do bytu se ocitnete v hlavním prostoru, který byl vydlážděn světle krémovým žulovým porcelánem připomínajícím unikátní parkety.

Obývací pokoj - Byt s tajemnými dveřmi v Izraelu

Dnes obývací pokoj dotvářejí dvě látková křesla, konferenční stolek, taburet s úložným prostorem a knihovna z černého dubu. Zdroj: Elad Gonen

Tyto dlaždice spojují všechny prostory bytu kromě hlavní ložnice. V ní na zemi najdete luxusní, odvážný a dramatický černý žulový porcelán. Designérka do všech místností, kromě dětských pokojů zvolila podobnou barevnost – šedou a černou s nádechem oranžové a bronzové.

Velkou pohovku si přinesli ze starého bytu, ostatní je vyrobeno na míru

Jediným kusem nábytku, který si majitelé vzali z původního bytu, byla velká pohovka. Ostatní nábytek je vyroben na míru. Dnes obývací pokoj dotvářejí dvě látková křesla, konferenční stolek, taburet s úložným prostorem a knihovna z černého dubu. Jídelní kout navrhla na míru designérka, tvoří ho základna ze dvou kovových rámů a částečně opracovaného černého dubu.

Obývací pokoj s jídelnou - Byt s tajemnými dveřmi v Izraelu

Jediným kusem nábytku, který si majitelé vzali z původního bytu, byla velká pohovka. Zdroj: Elad Gonen

Linka z tmavého ebenu a zrcadlení moře

Kuchyňská linka je navržena jako celek z tmavého ebenového dřeva, doplněná tmavě šedou mramorovou pracovní deskou. Za zmínku stojí i detaily, například zrcadlový obklad za jídelním ostrůvkem. Takže i tehdy, když sedíte zády k výhledu na moře, můžete ho vidět v odrazu.

Kuchyň - Byt s tajemnými dveřmi v Izraelu

Kuchyňská linka je navržena jako celek z tmavého ebenového dřeva, doplněná tmavě šedou mramorovou pracovní deskou. Zdroj: Elad Gonen

Kouzlo hlavní ložnice

Hlavní ložnice je funkčně rozdělena do čtyř dobře definovaných oblastí. Zahrnuje prostor na spaní, šatník, koupelnu a technickou místnost s praktickými úložnými prostory. Plovoucí postel čalouněná zlatým sametem je orámována LED-osvětlením. Strop nad postelí byl snížen a vybaven pravoúhlým svítidlem, které má stejnou velikost jako postel.

Ložnice - Byt s tajemnými dveřmi v Izraelu

Plovoucí postel čalouněná zlatým sametem je orámována LED-osvětlením. Zdroj: Elad Gonen

Stěny za postelí a vedle ní jsou pokryty černou a bronzovou imitací kůže s potiskem velkých trojúhelníkových tvarů. Vrstvení zahrnuje mnoho dalších textilií, které dramatický prostor zútulňují: závěsy, koberečky a polštáře v oranžové a zlaté barvě. Také koupelna pokračuje v designovém konceptu ložnice. Má černý strop, tmavé skleněné dveře a dramatickou barevnou paletu.

Byt s tajemnými dveřmi

interiérový design: Ariella Azaria-Berkowitz
lokalita: Izrael
plocha: 170 m2
realizace: 2021

Sabína Zavarská
Foto: Elad Gonen

Kategorie: Design interiérů
Tagy: luxusní byty moderní byty nábytek do ložnice
Sdílejte článek

Diskuze