Ve světlém a vzdušném bytě hraje hlavní roli neviditelnost a vhodně umístěná zrcadla. Designérka ukryla dveře i televizi

25. 10. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Mít zásuvky či skříňky, do kterých rychle „uklidíte“ veškerý nepořádek, když přijde návštěva, bývalo kdysi oblíbeným řešením interiérů. Španělská interiérová designérka Susanna Cots pojala očistu prostoru od rušivých prvků originálně a mnohem precizněji. Světlý a vzdušný byt zpracovala přímo magicky. Ba co víc, veškerý nábytek sama i navrhla.

Když vstoupíte do tohoto bytu, ihned pocítíte silný náboj světla a prostoru. Autorka zachovává čistotu pohledu, v každé části bytu vnímáte harmonickou cirkulaci energií. Kromě dřeva a všudypřítomné bílé designérka podpořila světelnost a čistotu objektu využitím skla a zrcadel.

Přečtěte si také:
Multifunkční řešení podkroví přeměněného v bydlení

Všimněte si skleněných skládacích dveří, které rozdělují prostory mezi jídelním koutem a obývacím pokojem, skleněného sprchového koutu s velkým zrcadlem a množstvím zajímavých pohledů, které díky nim vznikají – byt působí přímo nekonečně.

Jemnost, elegance, cit pro detail

Celý design používá jemnou, pohodlnou a elegantní mluvu. Prostory mimo denní zónu jsou ukryty za dveřmi, které jakoby ani dveřmi nebyly – vypadají jako hladká součást stěny. Takto je ukryta ložnice i šatník. Dveře nijak neruší jednolitost stěn v denní zóně – místnosti se prostě objevují a mizí podle přání majitelů.

Otevřené skryté dveře do pokoje - Maison Lumière

Dveře nijak neruší jednolitost stěn v denní zóně – místnosti se prostě objevují a mizí podle přání majitelů.

Denní zóna je synonymem všestrannosti a multifunkčnosti, zdůrazňuje domov jako sociální jádro vždy, když je to nutné. Naopak, je-li třeba, ve vteřině se promění v útočiště, v němž má každý dostatek soukromí.

Multifunkční ostrůvek ukrývá i televizi

Kuchyňskou linku od obytné zóny se světlým gaučem odděluje ostrůvek, který je také místem spojení více funkcí – ze strany linky funguje jako pracovní místo se sporákem, zboku jako barový pult. Když ho otevřete z obývacího pokoje, překvapí vás v ostrůvku ukrytá televize. I ta je dokonale neviditelná.

Kuchyně - Maison Lumière

Kuchyňskou linku od obytné zóny odděluje ostrůvek, který je také místem spojení více funkcí – z obývacího pokoje vás překvapí v ostrůvku ukrytá televize. Zdroj: Mauricio Fuertes

Styl neviditelnosti a fascinujících pohledů

Kromě mnoha odrazů, průzorů a skrytých prostorů se autorce interiéru podařilo do bytu dostat i možnosti zajímavých výhledů do okolí Barcelony. Pohodlí a harmonii vnesla do bytu i díky vrstvení a přírodním materiálům. Všimněte si nejen jemné barevnosti a různých stupňů šedé, ale i textury použitých bytových textilií – od jemných závěsů, přes hrubší deky, lněné ložní prádlo, až po kožešiny.

Stolek se židlemi v koutku pokoje - Maison Lumière

Architektka vnesla pohodlí a harmonii do bytu i díky vrstvení a přírodním materiálům. Zdroj: Mauricio Fuertes

Jednoduché vyjádření složitých myšlenek

Susanna Cots už více než dvacet let navrhuje prostory, ve kterých se jí díky vrozenému talentu daří vytvářet rovnováhu a vizuální komfort. Má jedinečný přístup k osvětlení, dokáže spojit funkčnost, emoce i přírodu. Hlavní ateliér si založila v roce 2001 v Katalánsku. Když ji začali obdivovat i za hranicemi, otevřela si druhé studio v Hong Kongu (v roce 2014).

Koupelna - Maison Lumière

Celý design používá jemnou, pohodlnou a elegantní mluvu. Zdroj: Mauricio Fuertes

Práce designérky byly oceněny prestižními mezinárodními cenami: German Design Awards (Německo, 2020), Luxury Lifestyle Awards a Lux Life (Anglie, 2017 a 2018) a Idea Top Awards (Čína, 2012 a 2013). Získala též uznání jako finalistka cen SBID (Společnosti britského interiérového designu), Porcelanosa Interiors Awards, New York International Contemporary Furniture Fair (ICFF) a FAD Awards of Barcelona.

Přečtěte si také:
Jak má vypadat jednoduchý multifunkční nábytek

Maison Lumière

interiérové studio: Susanna Cots Interior Design

autorka: Susanna Cots

lokalita: Barcelona, Španělsko

realizace: 2021

Sabína Zavarská
Foto: Mauricio Fuertes

Kategorie: Design interiérů
Tagy: minimalistický design skleněné dveře úložní prostory zrcadlá
Sdílejte článek

Diskuze