Zdroj: Shutterstock

Interiérové trendy roku 2024: Buďte IN s vintage nábytkem či odvážnými tapetami

22. 01. 2024
Diskuze (0)
Sdílet

Výrazné tapety na neobvyklých místech, nápadná osvětlení a vintage nábytek. To je jen malý výčet trendů z oblasti interiérového designu pro rok 2024. Každý rok se objevují předpovědi odborníků, jak by měl vypadat moderní útulný domov. Ani letošní rok není výjimkou.

Pro přeměnu domova není nutná velká přestavba, mnohdy postačí malé změny jako náhrada stolu, nová malba pokoje nebo třeba výměna osvětlení. Inspirujte se aktuálními designovými trendy v bydlení.

Přečtěte si také:
Pusťte do svého interiéru bronzovou barvu. Nebudete litovat

Pestré tapety v chodbách a předsíních

Barvité a pestré tapety jsou v letošním roce hitem. Především v chodbách a předsíních, do kterých není vždy snadné umístit fotografie a obrázky na stěny. Pestré tapety mohou být jednobarevné v sytých barvách nebo tapety s výraznými vzory na světlém podkladu.

Růžová tapeta

Zdroj: Shutterstock

Například barevné květy a přírodní či zvířecí motivy vdechnou úzkým chodbám život a přiblíží nás k přírodě.

Tlumenné tóny v detailech

Mezi základní barvy v tlumenných tónech se letos zařadí máslová žlutá, medově béžová, jemně modrá nebo šalvějově zelená. Tyto nové neutrální odstíny vyzkoušejte třeba na stropy, lišty, soklové lišty či dlaždice v kuchyni.

Zeleno-šedý interiér

Zdroj: Shutterstock

Jemný kontrast tlumenných tónů je kreativnější než pokoje vymalované do polární bílé. Tlumenné tóny můžete zvolit například i pro barvu polštářů na sedací soupravě, vymalovat jednu stěnu v místnosti nebo zvolit barevné křeslo v kontrastu s bílými stěnami pokoje.

Různá kombinace kovů

Všechno spolu ladí a veškeré kovové doplňky jsou v jedné barvě. To je pro letošní rok pasé. Různá kombinace kovů jiných barev bude trendy tak, jako kombinujeme své šperky.

Kovové prvky v kuchyni

Zdroj: Unsplash

Kovové úchytky na kuchyňské lince mohou být jiné oproti kovovému závěsnému světlu. V jednom odstínu kovu může být svícen v obývacím pokoji a v jiném provedení bude kovová mísa na ovoce.

Přečtěte si také:
Chytrá domácnost je nezastavitelný trend: Smart žárovky byly jen začátek, teď jsou IN brýle na VR

Přírodní dřevo

Do malých prostor – typicky do WC a koupelny – se dříve doporučovalo použití světlých nátěrů, aby prostory působily větším dojmem. V roce 2024 bude vítané přírodní dřevo a dřevěné obložení na všechny stěny v malých prostorách.

Dřevěná koupelna

Zdroj: Shutterstock

Použít je možné i obklady s dřevěným dekorem, které nás přiblíží přírodě a při každodenní hygieně se budeme cítit jako ve wellness.

Tapety na neočekávaných místech

Tapety patří mezi prvky interiérového designu, které se po letech vrací na výsluní. Kreativitě se zde meze nekladou. Vyzkoušejte pestrobarevné tapety všemožných vzorů na místa, kde by je mnozí neočekávali.

Červenozelená skříň

Zdroj: Shutterstock

Nemáte odvahu dát si kreativní vzor tapety do pokoje? Nevadí, vyzdobte jí například vnitřek skříně na oblečení nebo dno komody na osušky a ručníky. I díky tomu, že nebudete mít tapetu na očích každý den, bude působit výjimečným dojmem.

Vintage nábytek

Vintage nábytek je nejen známkou luxusu, ale i formou investice. Různé kousky vintage nábytku bývají dražší než rychlý nábytek velkoobchodů, který bohužel vydrží maximálně několik měsíců.

Retro křesla

Zdroj: Shutterstock

Vintage nábytek, který bývá z masivního dřeva a je kvalitně zpracovaný, vydrží desítky let a stane se jistou formou investice, kterou můžeme předat další generaci. Navíc se vkusně hodí do útulného domova.

Odvážné osvětlení je trendy

Spojení příjemného s užitečným je vždy výhra. V roce 2024 budou velkým trendem odvážná a vzrušující osvětlení a svítidla. Osvětlení v domácnosti je nezbytností, při výběru toho svého myslete proto ve velkém.

Osvětlení na větvi

Zdroj: Unsplash

Nebojte se ani smělých svítidel, která jsou spíše sochařskými díly. Čím výraznější a kontroverznější bude vaše osvětlení, tím osobitějším dojmem bude působit místnost a celá domácnost.

Přečtěte si také:
Co může podle interiérových designérů zničit atmosféru domova?

Oblé tvary

Pryč s ostrými rohy a rovnými konturami. Útulný domov v roce 2024 definuje jemnost, kterou vdechnou domovu oblé tvary. Svůj dosavadní obdélníkový konferenční stolek nahraďte oválným nebo kulatým, hranaté zrcadlo v koupelně vyměňte za oválné nebo ozvláštněte polštáře na pohovce pár kousky oválných polštářů.

Oblý stolek

Zdroj: Unsplash

Fotogalerie

Text: Adéla Ozomová
Foto: Unsplash, Shutterstock
Zdroj: goodhousekeeping.com, postershop.cz

Kategorie: Design interiérů
Tagy: 2024 tapety trendy v bydlení vintage
Sdílejte článek

Diskuze