dětský nábytek

Moderný dětský nábytek Pokud plánujeme dětský nábytek do nového dětského pokoje nebo jen změnu toho starého musíme si uvědomit, zda bude tato úprava určena jen pro jedno dítě nebo pro sourozence. Nezbytností je i vybavení dětského pokoje pro holčičku, chlapce či smíšeného páru. Důležité jsou především příjemné barvy, funkčnost a bezpečnostní prvky, ty jistě ocení rodiče těch nejmenších. Studentský pokoj už nemusí být tak barevný, měl by ale splňovat především design a variabilitu. Nezbytností pro dětský nábytek je taky snadná údržba a životnost. Dětský pokoj by měl být pro dítě jeho královstvím a bezpečím.

Dětský pokoj
Design interiérů

Rekonstrukce dětského pokoje: Zařiďte svému dítěti pokoj snů!

Zařídit pokoj pro děti je často mnohem větší výzvou než zařizování například takové ložnice. Zatímco ta slouží převážně ke spánku či odkládání oblečení, dětský pokoj má těch funkcí mnohem více. Hraní, učení, odpočinek, pohyb, kreativita... To všechno by mělo být dítěti na pár metrech čtverečních umožněno.

Jak zařídit dětský pokoj
Design interiérů

Jak zařídit dětský pokoj a vytvořit dítěti podmínky pro spánek, hraní si a učení

Jeho zařízení je obvykle velkým tématem už před narozením dítěte. Nejdůležitější je přitom vytvořit mu v jeho pokojíčku podmínky na harmonický rozvoj – na spánek, hraní si a učení.

Děti se koupou ve vaně
Koupelny

Jak přizpůsobit koupelnu malým dětem, aby byla bezpečná a praktická

I v koupelně je nanejvýš milé a sympatické brát ohled na nejmenší obyvatele. Zkuste si sednout na bobek a vnímejte chvíli svět dětskýma očima. Všechno je příliš vysoko, všechno je velká překážka, tak proč jim neulehčit život alespoň praktickými drobnostmi a nápady?

Dětský pokoj s baldachýnem
Design interiérů

Jak zařídit dětský pokoj a vytvořit dítěti podmínky pro harmonický rozvoj

Jeho zařízení je obvykle velkým tématem už před narozením dítěte. Nejdůležitější je přitom vytvořit mu v jeho pokojíčku podmínky pro harmonický rozvoj – na spánek, hraní se a učení.

Dětský pokoj se vzorovanou tapetou
Design interiérů

Jak z jednoho velkého dětského pokoje získali dva útulnější pokoje

Práce a výuka z domu vyžadují větší nároky na soukromí a osobní prostor každého člena rodiny. A přesně to byl důvod tohoto „řezu“ pokoje.

detský pokoj
Trendy

40 super věcí do dětského pokoje

Kromě nákupů běžných školních potřeb a pomůcek pro vaše ratolesti je určitě potěší vylepšení pokojíku. Vzhůru na nákupy!

Nábytek pro dívky
Design interiérů

Dětský pokoj, ve kterém nikdy nebude nuda

Školáci už mají jakou takou představu o tom, jak by jejich království mělo vypadat. Jistě, nejvíce touží po prostoru, ve kterém se mohou dosyta vyřádit. S tou praktickou stránkou jim však třeba ještě trochu pomoci. Jak ji tedy zařídit, aby se v ní dítě cítilo bezpečně a zároveň mělo na všechno dostatek místa?

drevená poschodová postel do detského pokoje
Design interiérů

Zařizujete dětský pokoj? Dívejte se očima dítěte

Se zařizováním dětského pokoje stojíte před úkolem, jehož úspěšné zvládnutí může ovlivnit leccos. Dívejte se na místnost očima dítěte a vzpomeňte si, co jste jako malí milovali, a co vám naopak chybělo. Pak se bude dítě cítit ve svém prostoru komfortně a lépe se mu bude dařit rozvíjet svoje schopnosti.

Dětský stolek foto : Mgr. art. Jana Ardanová
Hand Made

Jak jednoduše vyrobit dětský stolek na hraní i psaní

Dítěti určitě udělá radost pohodlný psací a hrací stolek, na který může kreslit křídami. Je vhodný i pro dvě děti. Velikost a barevnou kombinaci můžete přizpůsobit věku a povaze svého dítěte. Stolek s domečkem na hraní a kreslení v jednom je navíc ideální do malého bytu.

Naproti dveřím ve velké skříni budou police na knihy a hračky. Když přijde čas, vyndají se a nahradí je dětská postýlka. Také velká postel bude součástí skříně – díky tomu nezabere tolik místa. Police nad postelí jsou na dosah a poskytnou místo na knížky, oblíbené hračky a další poklady.
Design interiérů

Pokoj, který roste s dětmi

Navrhnout dětský pokoj je vždy výzva. Je potřebné splnit dospělá očekávání rodičů i hravé představy dětí. A když se má všechno vejít na necelých 12 m2, máme zde hlavolam hodný Rubika. Tento hlavolam nakonec vyřešila interiérová designérka Jasna Opavská.