Zdroj: Möbelix

Nevíte kam s dětskými knihami? Vyrobte si mobilní knihovnu pro děti

05. 06. 2024 Sdílet

Děti nikdy nemají dost sladkostí, ale i plyšáků a dalších hraček… Nebo knížek. Znáte to?! INspirujte se naším novým DIY projektem. Vyrobte si s námi šikovnou mobilní knihovnu, s níž bude udržování pořádku v dětském království doslova hračka!

Abychom tu záplavu knih našich nejmenších bez problémů zvládli, bude se hodit regál na knihy. Ideální bude takový, který má hned několik polic – větší knížky najdou své místo stejně rychle jako ty malé.

Co budeme potřebovat

  • 2 nástěnné regály s rozměry cca 70 x 30 x 15,5 cm,
  • 2x 4 malá nábytková kolečka a vruty
  • nástěnnou polici
  • desku ve stejném dekoru nebo jednoduchou polici
  • ruční pilku a pokosnici
  • barvu ve spreji s certifikací pro dětské hračky
  • brusný papír
  • tužku a metr
  • montážní lepidlo typu Mamut

Postup:

Základem pro naši mobilní knihovničku budou dva nástěnné regály se dvěma přepážkami a rozměrem 70 cm na výšku, 30 cm na šířku a 15,5 cm do hloubky. (Nebo můžeme použít jeden regál, pokud seženeme podobný s hloubkou cca 30 cm.)

Začneme s oběma regály tak, že je slepíme dohromady montážním lepidlem. Na bok jednoho z regálů naneseme opatrně lepidlo tak, aby nestékalo, a přiložíme druhý regál – necháme přibližně 30 minut schnout. Poté můžeme pokračovat v práci.

Začneme s oběma regály tak, že je slepíme dohromady montážním lepidlem.

Začneme s oběma regály tak, že je slepíme dohromady montážním lepidlem. Zdroj: Möbelix

Když nám spojené regály schnou, připravíme si z nástěnných polic odkládací plochy na boky knihovny. Změříme si hloubku spojených regálů, což je v našem případě asi 31 cm. Na základě toho rozřežeme ruční pilkou nástěnnou polici na 4 kusy. Každá boční polička má v našem případě délku 28 cm. Řezné plochy zbrousíme brusným papírem.

Rozřežeme ruční pilkou nástěnnou polici na 4 kusy.

Rozřežeme ruční pilkou nástěnnou polici na 4 kusy. Zdroj: Möbelix

A nyní už můžeme dát dětské knihovně barvu! Boční police nastříkáme barvou ve spreji a necháme dobře zaschnout. Všechny 4 police připevníme na tělo knihovny montážním lepidlem v různých výškách.

A nyní už můžeme dát dětské knihovně barvu!

A nyní už můžeme dát dětské knihovně barvu! Zdroj: Möbelix

Jelikož se dětský pokoj neustále předělává a oblíbené místo na čtení se čas od času stěhuje, bude praktické, když se naše knihovna bude umět pohybovat. Z tohoto důvodu připevníme zespodu regálu 4 malá kolečka na nábytek.

Připevníme zespodu regálu 4 malá kolečka na nábytek.

Připevníme zespodu regálu 4 malá kolečka na nábytek. Zdroj: Möbelix

Podle svého vkusu a preferencí můžeme knihovnu opatřit ještě roztomilou stříškou. Bude nám k tomu stačit dřevěná deska nebo starší rovná police. Díky tomu se naše mobilní knihovnička promění v knižní domeček pro nejmenší.

Desky si nařežeme na 2 díly o příslušné délce – pomocí pokosnice vytvoříme požadovaný úhel sklonu. Oba díly slepíme k sobě montážním lepidlem a opět nastříkáme barvou ve spreji. Když stříška dostatečně zaschne, upevníme ji na regál lepidlem (nebo vruty, chceme-li).

Podle svého vkusu a preferencí můžeme knihovnu opatřit ještě roztomilou stříškou.

Podle svého vkusu a preferencí můžeme knihovnu opatřit ještě roztomilou stříškou. Zdroj: Möbelix

Naše veselá barevná mobilní knihovna je připravena, aby ji nezbedné ratolesti uvedli do provozu! Dostali jste chuť dál vyrábět? INspirujte se dalšími DIY návody do dětského pokoje.

FOTOGALERIE

ZDROJ: PR článek společnosti Möbelix

Kategorie: Nábytek
Tagy: dětský nábytek knihovna Möbelix
Sdílejte článek