Dřevo na topení

Pokud se rozhodujete o nejvýhodnějším typu vytápění, topení dřevem je možností, která nabízí dobrý poměr ceny, dostupnosti, komfortu a tepla. Dřevo na topení by však mělo být suché a protože každý strom / dřevo obsahuje určité množství vody, je třeba jej před použitím jako palivo, pořádně nechat vysušit. To, jak dlouho se suší dřevo je v závislosti na druhu dřeva. Pokud se použije dřevo na topení s vyšší vlhkostí, jeho energie je využita neefektivně. Na roztopení se nejčastěji používají štěpky z měkkého dřeva ale jak samotné palivo se používá tvrdé dřevo na topení jako dub, buk nebo bříza. Více info najdete iv našich článcích.
Kachlová kamna nepatří jen na chalupu
Americká kamna

Kachlová kamna nepatří jen na chalupu

Neustálý vývoj nových technologií, modernizace výrobků i procesů, „zrychlování doby“, jak často slýcháme, s sebou přináší i nový fenomén – návrat ke kořenům a k tradičním hodnotám. K těm zajisté patří i oheň a vytápění v kamnech.

Jak na kamna?
Dřevo na topení

Jak na kamna?

Taky se už těšíte, jak si večer zatopíte v kamínkách? Jak se z nich teplo rozlije do celého interiéru a vy uslyšíte známé praskání polínek? Než se ale zachumlete do deky s hrnkem čaje a nohy opřete o jejich příjemně rozpálený […]