Jak to vypadá, když fasáda pronikne dovnitř? Zvenku kámen – zevnitř kámen!

I vy si myslíte, že odstíny šedé a navíc kámen nejsou příliš vhodné do interiéru? Působí chladně a příliš industriálně, až vás z nich mrazí? Možná po seznámení se s tímto interiérem změníte názor. Důležité jsou kombinace a finální atmosféra, stejně jako i v tomto případě absolutně dokonalý soulad interiéru s exteriérem. Samozřejmě, ne každému se takový styl líbí.
Reklama

Když exteriér protéká dovnitř

V mnoha domech je interiér protikladem exteriéru: například zvenku dům působí příliš minimalisticky a stroze a uvnitř najdete teplý přívětivý interiér se spoustou zajímavých detailů, které potěší duši. Je méně takových domů, jejichž interiér rozvíjí dále charakter exteriéru a nese se v podobném stylu. Tak vzniká absolutní harmonie a maximální stylovost.

Reklama

dum-decin-11

dum-decin-14

Co podlaží to účel

Elegantní kamenem obložená vila z Děčína od studia pha si zasloužila neobvyklý interiér, o který se postarala designérka Ivana Šustrová z ateliéru DESIGNIST. Tři podlaží vily, včetně garáží v suterénu, zasazené do svažujícího se pozemku s orientací do otevřené krajiny kopírují terén. V prvním podlaží se nachází obytná a relaxační společenská část, najdete zde i terasu a bazén, vrchní podlaží je vyčleněno pro soukromé pokoje a ložnice.

FOTO ROBERT ŽAKOVIČ
Přečtěte si také:

Na návštěvě v první republice: Nenápadná vila nad Berounkou v duchu třicátých let

dum-decin-15

dum-decin-19

Travertinové desky z fasády i uvnitř

„Při návrhu interiéru jsme kladli důraz na otevřenost vůči okolní krajině, na přírodní materiály, jejich strukturu, která bude prostupovat z exteriéru do interiéru. V tomto případě je nejvýraznějším prvkem fasáda obložená travertinovými deskami, které jsou také použity v interiéru na podlahy i obklady stěn, a to ve třech typech travertinu,“ vysvětluje svůj záměr designérka Ivana Šustrová. Fascinujícím způsobem působí také obklad Labradorit, kterým je pokryta dvanáct metrů vysoká vřetenovitá stěna tyčící se napříč všemi podlažími.

dum-decin-26

dum-decin-23

Rohový krb? Proč ne!

Pokud jde o dispoziční řešení, obývák je propojen s otevřenou kuchyní a jídelním koutem. V této části opticky upoutá zajímavě řešený rohový krb. Jinak je to vzdušný a světlý prostor s úžasným výhledem na okolní krajinu. Navíc, v letních měsících stačí odsunout skleněnou příčku a venkovní terasa s bazénem se stane přímo součástí obývacího pokoje. Stejně i relaxační část domu je možné otevřít směrem k bazénu. Kromě něj obsahuje posilovnu a saunu. Samozřejmě, ani tady se to neobejde bez kvalitního kamene – na tomto místě domu je použit jednotný formát podsvíceného kamene Onyx Capuccino.

dum-decin-28

dum-decin-25

Ani zóna klidu a spánku není bez kamene

Jak jsme již zmínili, vrchní podlaží patří noční části a soukromí. Mezi dětskou a hlavní částí, jejíž součástí je i pokoj pro hosty, se nachází další terasa. Překvapí kontrastní a přitom harmonická kombinace tmavé jasanové podlahy se světlým nábytkem. Z přírodních kamenů je zde použit Botticino Cremo a červený travertin. Podobně jako o patro níže, i zde vzdušnost interiéru podporuje použití skleněných prvků a dělicích příček.

Nízkoenergetický bungalov stojí na nevelkém pozemku. Není nápadný, oko milovníka moderní architektury však zaujme na první pohled. FOTO XELLA
Přečtěte si také:

Nízkoenergetický bungalov si manželé postavili svépomocí. Výsledek vás ohromí!

dum-decin-32

dum-decin-30

Střízlivý nábytek a ručně tkané koberce

Tento interiér by nebyl tak stylovým bez jednoduchého nadčasového nábytku, který dodává potřebné teplo a rodinnou atmosféru. K tomuto účelu jsou využity i ručně tkané koberce Vartian carpets a četné přírodní dekorace. Harmonizačně působí záclony a závěsy přes celé prosklené stěny, také v kombinaci bílé, šedé, krémové.

dum-decin-01

dum-decin-03

MFO Děčín v kostce

Autor stavby: studio pha

Interiérové řešení: Ateliér DESIGNIST, Ivana Šustrová

Lokalita: Děčín, Česká Republika

Rok vzniku projektu: 2009

Rok realizace: 2013

Užitná plocha: 750 m2

Text: Sabína Zavarská

Foto: Tomas Dittrich

Reklama
Reklama

Komentovat