Dejte sbohem nepořádku v garáži

21. 04. 2021 Sdílet

Pokud jste majitelem rodinného domu, je velice vysoká pravděpodobnost, že dílnu, pomocníky do zahrady, sportovní náčiní, ale i všechny tak trochu zbytečné věci skladujete právě v garáži... Udržet tady pořádek se tak stává přímo herkulovským úkolem. Jak ho zvládnout? Zkuste to se závěsnými úložnými systémy.

Pořádek jednou provždy

Znáte to – po dlouhé době si vyhradíte čas na úklid garáže, strávíte při této činnosti nějakou tu chvíli a s pocitem dobře odvedené práce a závazkem, že pořádek tady budete udržovat pravidelně, odcházíte. A pak se po pár dnech po své hezké garáži rozhlížíte a říkáte si: „Jak se tohle stalo?“ Nepořádek je zpět, viníka budete hledat nadarmo… Místo toho zkuste něco jiného – pořiďte si úložný systém, který je přehledný a poskytne vám prostor navíc. A kam s ním? V ideálním případě přímo na stěnu, díky čemuž najdete účel jinak nevyužitému prostoru a navíc budete mít vše uspořádané a přímo na očích.

úložný garážový systém Reponio

Podle průzkumu plánuje o něco více než polovina majitelů garáží její reorganizaci. Udělejte to i vy, tentokrát však efektivně a napořád s chytrým garážovým řešením REPONIO. Zdroj: Reponio

Co uložit na stěnu?

Prakticky cokoliv, nejvíce ale oceníte, když si na ni pověsíte nářadí, sportovní náčiní a pomůcky do zahrady. Právě ty totiž všichni využíváme nejčastěji, proto jejich přehledné uložení určitě oceníte nejvíc. Díky tomu vám odpadne problém, se kterým se potýká o něco více než 1/3 majitelů – potíže při hledání potřebné věci.

Další výhodou uložení věcí na stěnu, kde je budete mít na očích, je to, že budete mít větší tendenci udržovat je čisté a dobrém stavu. A s takovou garáží se už opravdu můžete pochlubit i svým sousedům.

úložný garážový systém Reponio

Největším přínosem garážového řešení od REPONIO je zpřehlednění a zvětšení stávajícího úložného prostoru. Zdroj: Reponio

Organizace garáže

Předtím, než se do přestavby nebo reorganizace své garáže pustíte, podívejte se na 6 nejčastějších chyb, které u nich podle odborníků ze společnosti Reponio děláme:

1. Přehnané kutilství, které do garáže přinese spíše zmatek

Prvním kamenem úrazu bývá často přecenění vlastní šikovnosti. Na internetu můžete najít řadu DIY tipů, ale výsledkem může být klidně jen zpackaný projekt. To vás pak nová organizace garáže může stát víc, než kdybyste si pozvali profesionála. Změna organizace garáže nebo celá přestavba s omezeným rozpočtem je pro mnohé majitele běžný problém. Šetřit se určitě vyplatí, ale ne za každou cenu. Pokud chcete garáž například vybavit závěsným systémem, je lepší si chvilku počkat a našetřit, než ustupovat a instalovat nějaké nedokonalé nebo dočasné řešení.

2. Chybí důkladný plán reorganizace garáže

Zahájení přestavby bez solidní strategie vás většinou dovede k problémům. Ideální je mít k dispozici jasný a dosažitelný plán, správné nástroje a příslušenství, které vás dovedou k funkčnímu cíli – k takové organizaci garáže, která vás bude bavit, bude se vám líbit a bude mít smysl. Předtím než začnete je důležité se zamyslet zejména nad tím, jestli máte na reorganizaci garáže dostatek času a jestli ji zvládnete sami. S jasným plánem se k dokonalé organizace garáže dostanete dřív.

3. Nákup levného vybavení, které lepší organizaci garáže neprospěje

Ať už do garáže pořizujete nové nářadí, police nebo další vybavení, zbytečně nešetřete. Příjemná chuť nízké ceny brzy vyšumí a změní se v pachuť, která je spojená s nutností oprav nebo výměny. Změny děláte kvůli tomu, abyste si užívali lepší prostor a organizaci garáže. Před samotnou reorganizací si udělejte malý průzkum trhu a zároveň se můžete zeptat svých známých, jestli nemají nějaké tipy, na co nezapomenout a co se jim osvědčilo.

4. Nedokonalé využití úložného prostoru v garáži

I když využijete všechny zajímavé možnosti organizace garáže, špatně naplánovaná přestavba může mít fatální následky. Například to, že vám nezůstane pohodlný prostor pro manipulaci nebo že prostor zbytečně leží ladem. Typickým příkladem je opomíjení všech stěn jako efektivního prostoru pro organizaci garáže. Když na to budete myslet, zjistíte, že nepořádek ze země je ta tam a že se v garáži můžete zase normálně hýbat a parkovat auto.

5. Vyberete si málo flexibilní a nepraktický úložný systém, který organizaci garáže škodí

Zásadní a velmi častou chybou je nedostatečné přizpůsobení organizace garáže vašim budoucím potřebám. Je jednoduché koupit dvě skříňky a několik háků, které navrtáte do stěny. Však ono to nějak fungovat bude… Co se ale stane, až děti dostanou větší kola a jejich sportovní vybavení se rozroste? Nebo když si najdete nové koníčky a vybavení bude potřeba někam bezpečně uložit? Poradí si s tím současná organizace garáže? Dobrým řešením je závěsný systém, který poskytuje všestrannost, jednoduché používání a údržbu. Do panelů s drážkami nainstalovaných na stěně snadno zacvakáváte příslušenství jako jsou háky, držáky, police a různé boxy. Přeskupování předmětů zavěšených na panelech je rychlé a nabízí nekonečné množství konfigurací úložiště.

6. Opomenutí estetické stránky organizace garáže

Lepší organizace garáže je prvotním cílem přestavby. Ruku v ruce by to mělo jít také s estetikou prostoru. Garáž často slouží jako nejpoužívanější vchod do domu a obecně v ní trávíte poměrně dost času. Zvlášť, když jste třeba kutilové. Proto při plánování nové organizace garáže dbejte také na to, aby se vám v prostoru líbilo a cítili jste se příjemně. Významnou roli hraje kvalitní osvětlení a pohledově pěkný úložný systém. Design garáže je tak důležitý nejen pro majitele samotné, ale také proto, jak garáž vnímají sousedé a známí. Každý z vás se přeci rád pochlubí….

úložný garážový systém Reponio

Díky lepšímu uspořádání vašeho nářadí to může ve vaší garáži vypadat jako u profesionálního zahradníka. Zdroj: Reponio

Ukládáte si do své garáže „harampádí“? Pokud ano, nebojte se, nejste sami – podle průzkumu společnosti Reponio to spolu s vámi dělá 78 % majitelů garáží.

Odborná spolupráce: Reponio

Odpovědná redaktorka: Lucia Blažiová

Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: úložní prostory
Sdílejte článek