I v malém domě se můžete ohřát u krbu

I v malém domě se můžete ohřát u krbu

21. 05. 2020 Sdílet

Zvláště v 90. letech panovalo všeobecné přesvědčení, že čím větší dům či byt, tím budeme šťastnější. Dostatečný životní prostor se stal jakýmsi základním právem každého z nás. Přitom splácení vysokých hypoték z touhy po dokonalém bydlení dostalo do problémů nemalou část naší společnosti.

V posledních letech se i u nás začal rozmáhat trend tzv. „tiny housing“, který propaguje minimalistické a úsporné bydlení. Pro nastupující generace začíná být vyšší hodnotou svoboda a dostatek volného času na své koníčky, než starost o velký dům.

Svoboda a nezávislost se promítá i do volby zdroje tepelné energie. Nezávislost na externích dodavatelích energie je důvodem, proč si čím dál více lidí lidí pořizuje krbovou vložku. Ať už dojde k jakémukoliv výpadku, u kamen se každopádně ohřejete. Dřevo je nyní navíc levná, dostupná a lokální surovina.

komínové systémy

Instalace systému Kingfire (komínového systému s integrovaným krbem) se provádí pomocí jeřábu. FOTO Schiedel

Při volbě krbu často rozhodují centimetry

V malém domě, ale rozměrný krb a komín může ukrojit zbytečný kus drahocenné obytné plochy. Přední výrobce komínových systémů společnost Schiedel nabízí komínový systém s integrovanou krbovou vložkou Kingfire Parat, který byl vyvinut přímo na míru menším prostorám.

komínové systémy

FOTO Schiedel

Kingfire urychlí výstavbu a usnadní rozhodování o dodavateli

Kingfire Parat je monolit, který je určen pro instalaci do novostaveb. Vyrábí se na míru každé stavbě přímo ve výrobním závodě Schiedel a na stavbu je dovezen vcelku. Instalace se provádí jeřábem. Odpadají tak možné konstrukční chyby, kterých se stavebníci mohou dopustit při výstavbě svépomocně postavených komínů. Každá dobrá realizační firma by vás od nesystémových řešení měla odradit. Není výjimkou, že lidé ve snaze ušetřit každou korunu tlačí stavebníky do různých kaskadérských kousků. Špatně řešený komín se však může pro celou stavbu stát osudným. Ostatně požáry, které vzniknou v důsledku konstrukčních chyb, bohužel u nás nepatří k ojedinělým. Instalace modulu Kingfire Parat je v posledních letech na vzestupu. V první řadě je tento systém oblíbený u výrobců montovaných staveb, svou cestu si ale našel i u koncových zákazníků. Hlavními důvody je minimalizace chyb při práci, ušetřené centimetry a zjednodušený výběr dodavatele. V dnešní uspěchané době se zákazník zkrátka nechce zatěžovat hledáním spolehlivého dodavatele komína a krbu. Modul Kingfire vyřeší oboje, je navíc velmi dobře esteticky řešen a jeho funkčnost je 100%. Samozřejmostí je přívod vzduchu ke spotřebiči samostatnou šachtou přítomnou v komínovém tělese. Krbová vložka je tak zcela nezávislá na vzduchu z místnosti a její instalace je vhodná i do domů s téměř nulovou spotřebou energie.

komínové systémy

FOTO Schiedel

V současnosti společnost Schiedel nabízí čtyři typy komínových systémů s integrovanou krbovou vložkou : Kingfire Lineare S, Rondo S, Classico S a impozantní Kingfire Grande S. Model Grande S je osazen krbovou vložkou s trojstrannými pohledovými dvířky pro dokonalý požitek z ohně. V současnosti dostanete navíc od výrobce k systému Kingfire i PALIVOVÉ DŘÍVÍ ZDARMA NA CELÝ ROK.

ZDROJ: PR článek společnosti Schiedel

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: komínové systémy krbová vložka
Sdílejte článek