Zdroj: topsanace.cz

Mokré zdivo? Vyřešíme!

13. 05. 2022 Sdílet

Odvlhčíme rychle, účinně a trvale sanační technologií pro všechny typy zdiva.

Patentovaná injektážní hmota je vytvořena na bázi překřížených polymerů (1kg injektážního gelu pojme až 150 l vody ), které uvnitř kapilárního systému stavebního materiálu vytváří tlak. Po nízkotlaké injektáži dojde k okamžité samovolné řetězové reakci, gel začne vázat vodu a tím vytváří izolační hmotu přímo v kapilárním systému, která tak zamezí prostupu další vody.

Sanace zdiva

Zdroj: topsanace.cz

Významnou vlastností gelu je jeho samovolné rozptýlení v kapilárním systému ve všech směrech vlhkého zdiva. Samotné provedení injektáže se rozděluje na Horizontální a Plošnou injektáž.

Horizontální injektáž se provádí vždy nad  terénem. Injektáž se provádí co nejblíže základům navrtáním otvorů Přibližně 15 cm od sebe (vzdálenost může být změněna podle struktury zdiva).

Horizontální injektáž

Zdroj: topsanace.cz

Otvory se vrtají pod šikmým úhlem až do 70% tloušťky zdi. Do otvorů jsou zasazeny speciální hmoždinky a tlakovou  pumpou je aplikován injektážní gel. Počet řad a četnost otvorů (průměr 18mm) závisí na konkrétním stavebním materiálu.

Plošná injektáž se provádí vždy nad  terénem. Vrtací schéma vychází z pravidelné sítě. S ohledem na možný smíšený stavební materiál, může být systém vrtání otvorů jiný. Průměr otvorů je shodný s horizontální injektáží. Při aplikaci plošné injektáže (vždy pod terénem) se vytvoří ochranná hráz i proti tlakové vodě.

Plošná injektáž

Zdroj: topsanace.cz

Samotná aplikace injektážního gelu do zdí je realizována pomocí speciálních injektážních ventilů, které se po aplikaci ponechávají ve zdi a jejich přesahující části jsou následně odseknuty.

Sanace zdiva

Zdroj: topsanace.cz

Injektážní gel je i po vysušení reakční těsnící hmota, která se při náhodném styku s vodou opět nastartuje a začne reagovat a tím blokovat dalšímu průniku vody do zdiva. Injektážní gel je nezávadný materiál s obsahem stříbra a má dlouhotrvající účinky. ZÁRUKA 10 LET

Více na https://www.topsanace.cz/kalkulace/

Zdroj: PR článek společnosti AXALL

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: odvlhčení zdiva sanace vlhké zdivo zdivo
Sdílejte článek