Zdroj: Schüco

Rolety Schüco stíní, ale neomezují výhledy

14. 05. 2021 Sdílet

Stínicí systémy hrají důležitou roli při úspoře energie v obytných a komerčních budovách. Zároveň přispívají ke zlepšování tepelné pohody jejích uživatelů - snižují nároky na chlazení interiérů a pomáhají udržovat příjemnou teplotu v místnosti, aniž by omezovaly viditelnost směrem ven. Dokáží vpustit do interiérů denní světlo bez rušivých odrazů slunečních paprsků a oslnění. Venkovní textilní rolety Schüco AB ZDS Design Screen a vnitřní Schüco Integralmaster kombinují energetickou účinnost, pohodlí a design v osvědčeném systému „vše v jednom“.

Vnější sluneční clona Schüco AB ZIP Design Screen nabízí 50 kombinací materiálů a barev

Schüco AB ZDS (Aluminium Blind ZIP Design Screen) je systém vnějších textilních rolet, který je elektricky ovládaný a plně integrovaný do okenních a fasádních systémů Schüco. Tento stínicí systém je viditelný pouze tehdy, když je požadována sluneční clona, ochrana před oslněním nebo stínění, aby nebyl ovlivněn vnější vzhled budovy. Díky bočním vodícím lištám integrovaným do profilu je textilní roleta vysoce odolná proti povětrnostním vlivům a stabilní při rychlosti větru až 25 m/s. To odpovídá 9. až 10. stupni na Beaufortově stupnici, tedy silné vichřici vyvracející i stromy. Vodící prvek ZIP a hmotnost dolní lišty zajišťují hladký vzhled látky i při vysokém zatížení větrem a zabraňují vytržení rolety z vodící lišty.

Rolety v interiéru

V závislosti na zvoleném koeficientu průhlednosti tkaniny zachovává systém ZDS v okenních systémech AWS vynikající výhled směrem ven, a to i se zataženou roletou. Zdroj: Schüco

Provedení ZIP spočívá v tom, že textilní roleta je uchycena do vodicích kolejnic na principu zipu, což zabraňuje vytržení rolety v důsledku silného poryvu větru. Detekce překážek při navíjení i odvíjení poskytuje další zabezpečující prvek a zabraňuje poškození sluneční clony. S ohledem na design fasády obsahuje kolekce tkanin celkem 50 kombinací materiálů a barev. Důležitou součástí kolekce jsou průhledné materiály, které umožňují stínění slunečního světla a optimální výhled směrem ven a zároveň jsou vysoce odolné vůči povětrnostním vlivům a ohni. Speciální materiály nabízejí alternativní neprůhledné varianty, které lze také kombinovat se systémem ZDS. Jednou sluneční clonou lze zastínit až dvanáct metrů čtverečních plochy oken.

Prefabrikovaná a tepelně izolovaná roletová schránka clony

Prefabrikovaná a tepelně izolovaná roletová schránka sluneční clony ZDS v okenních systémech AWS je instalována jako jeden celek společně s vodícími lištami. Zdroj: Schüco

Systém Schüco AB zaujme snadnou instalací, protože sluneční clona je dodávána prefabrikovaná, jako jeden celek včetně vodicích lišt, srolovaná a připravena k instalaci do skryté roletové schránky opatřené tepelnou izolací. V závislosti na výběru roletové schránky lze zvolit barvu vodicích lišt a hliníkového plechu na zadní straně schránky tak, aby ladila s jednotkou, nebo ji lze omítnout, aby bylo dosaženo jednotného vzhledu v interiérech budov. Systém sluneční clony Schüco AB ZDS lze integrovat do unifikovaného fasádního systému Schüco AF UDC 80 a nyní i do hliníkových okenních systémů Schüco AWS 50, 75 a 90, AWS 90 BS a AWS 75 PD.

Vnitřní rolety Schüco Integralmaster brání oslnění i přehřívání interiéru

Schüco Integralmaster je systém vnitřních rolet, který lze dokonale integrovat do zasklívacích lišt hliníkových okenních systémů Schüco. Nové řešení stínicí a antireflexní ochrany oken umožňuje  integraci do sloupko-příčkových fasád Schüco, přičemž roletový systém je skryt ve vodorovných příčkách. Výhodou integrovaného systému stínění je, že je viditelný pouze tehdy, když je požadována sluneční clona, ochrana před oslněním nebo stínění.

Plně skrytá vnitřní roleta

Plně skrytá vnitřní roleta Schüco Integralmaster je viditelná pouze tehdy, když je požadována sluneční clona, ochrana před oslněním nebo stínění. Zdroj: Schüco

Díky své speciální konstrukci spojuje výrobek Schüco Integralmaster ochranu proti oslnění, stínění a tepelnou izolaci do jednoho systému. Oslnění je možné snížit až o 97 procent a tepelnou energii ze sluníčka až o 85 procent.

Rolety a clony systém

Systém Schüco Integralmaster je integrován do speciálních vodorovných příček fasádního systému Schüco FWS a lze jej ovládat ručně nebo elektricky. Zdroj: Schüco

V závislosti na volbě materiálu je u rolet možný neomezený výhled směrem ven. U fasádních systémů je clona Schüco Integralmaster ovládána elektronicky pomocí 24V DC motoru SMI. Při integraci do okenních systémů Schüco je také možné mechanické ovládání pomocí řetízkového vytahovacího systému. 

Zdroj: PR článek společnosti Schüco CZ

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: fasádní systémy rolety stínění oken stínicí technika textilní rolety
Sdílejte článek