Velux strešní okna
Zdroj: VELUX

Střešní okna pomáhají zdravě žít a šetřit

16. 04. 2021 Sdílet

Nedostatek denního světla může způsobit častější změny nálad a únavu. Ale i nesprávný druh světla v konkrétním čase denního biorytmu může podporovat například poruchy spánku. Střešní okna, která napomáhají přílivu správného množství přirozeného světla do interiéru ve správný čas, můžete nyní po celých sedm týdnů nakupovat výhodněji.

Denní světlo léčí 

Je všeobecně známo, že světlo a nálada spolu souvisejí. Čas strávený venku na přirozeném denním světle stabilizuje serotonin a spouští produkci endorfinů, díky čemuž se cítíme šťastní a máme lepší náladu. Přicházející jaro je tedy ideálním obdobím, abychom si během delších a veselejších dní vychutnali právě pozitivní účinky světla na naše zdraví.

Dobrá nálada díky světlu a jarní akci na střešní okna

Na druhé straně momentální situace s opakovaným lockdownem pobyt mimo naše domovy někdy komplikuje. Denním světlem bychom se proto měli co nejvíce obklopovat i v interiéru, aby pozitivně stimulovalo náladu a dodávalo nám pocit pohody. Jak si ho co nejlépe zajistit? „Při stavbách a rekonstrukcích obytných budov musíme myslet na kvalitní prosvětlení, které zajistíme dostatečným počtem vhodně rozmístěných oken,“ říká Klára Bukolská, hlavní architektka společnosti VELUX. 

Dobrým řešením jsou v tomto případě střešní okna. Do domácnosti přivedou až dvakrát více světla než okna fasádní. Obavy, že jde o příliš nákladné řešení, jsou zbytečné. Střešní okna VELUX s trojsklem a jejich inteligentní příslušenství si totiž můžete od 1. dubna do 21. května 2021 koupit ještě výhodněji díky jarní dotační akci společnosti VELUX. Dotace je odstupňovaná podle typu okna. Dotaci můžete čerpat i v případě, že střešní okno VELUX jen potřebujete doplnit o dálkové ovládání. Stejně dobře můžete jarní dotační akci VELUX využít na výměnu starého střešního okna nebo k přidání dalšího okna pro lepší prosvětlení interiéru.

K získání dotace jsou nevyhnutné pouze tři kroky:

  • Nejpozději do 30. dubna 2021 se zaregistrovat na stránce vicesvetla.cz, kde najdete podrobné informace o celé akci.
  • V období od 1. dubna do 21. května 2021 nakoupit dotované výrobky VELUX.
  • Nejpozději do 15. června vložit na vicesvetla.cz fakturu a zaregistrovat ji.
Strešní okna v podkroví

Zdroj: VELUX

Tma přináší zdravý spánek

Někdy se však mnoho světla přece jen nehodí. Problémy se spánkem může zhoršovat i stále větší množství modrého světla. Svítí na nás z obrazovek televizorů, počítačů nebo i tabletů či telefonů. Ideální stav pro naše zdraví je, probouzíme-li se do přirozeného denního světla, máme-li ho dostatek během dne a spíme-li v noci v úplné tmě. Jak toho dosáhnout?

Pronikavé sluneční paprsky či svit měsíce, který vám míří přímo do očí při usínání, spolehlivě zastaví vnitřní rolety. Jsou ideální k regulaci denního světla, ať už si přejete příjemnou atmosféru s jemně rozptýleným světlem nebo úplné zatemnění. Různé typy rolet na střešní okna od zcela zatemňujících až po lamelové žaluzie najdete v nabídce společnosti VELUX. Vnější rolety zase dokážou pomoci nejen s úplným zatemněním, ale i s příjemnějšími teplotami v interiéru. Zachytí většinu tepla ze slunečního záření, takže mohou výrazně snížit teplotu v místnosti.

Více na www.velux.cz

Zdroj: PR článek společnosti VELUX

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: podkrovní byty rolety střešní okna zaluzie zatemňujíci rolety
Sdílejte článek