střešní okna

Dětský pokoj se střešním oknem
Novinky

Opravte si dům se střešními okny VELUX se státní dotací

Zálohová platba před vlastní realizací doprovázená nově i možností výhodného úvěru za „poloviční“ úrok –  tak stát vylepšil podmínky dotace Oprav dům po babičce od letošního ledna. Smyslem je pomoci s financováním rekonstrukcí starších domů zejména mladým rodinám, které nemají našetřeny statisíce.

VELUX_koupelma_po_ID10071563_130326-01-XXL (kopie)
Rekonstrukce domu

Vyhrajte střešní okna VELUX v hodnotě až sto tisíc korun

Od poloviny října do poloviny listopadu bude každý týden společnost VELUX losovat tři výherce střešních oken VELUX. Každý z výherců může získat až 10 střešních oken vč. montážních doplňků v celkové hodnotě do 100 tisíc korun.

VELUX Podkroví
Novinky

Pochlubte se fotkou podkroví, můžete inspirovat i vyhrát

Máte dobrý pocit z toho, jak jste si přestavbou podkroví rozšířili prostor pro život? Užívá si váš teenager konečně samostatný pokoj plný přirozeného světla a čerstvého vzduchu? Nebo se ukládáte k spánku v nové pohodlné ložnici, namísto dosavadního rozkládání sedačky v obýváku?

Montáž střešních oken
Rekonstrukce domu

Jak rychle a lépe bydlet? Stačí jedna změna – střešní okno 2 v 1

Každý z nás dojde občas k rozhodnutí, že musí něco změnit. Například bydlení. A to nejlépe hned více změn najednou, rychle a snadno. Řešením může být i střešní okno. Podívejte se, proč a jak na to.

Stínění střešních oken
Rekonstrukce domu

Střešní okna bez přehřívání? Není nic snazšího!

V létě často marně toužíme po příjemných interiérových teplotách. A tak chladíme a chladíme. Rozumným řešením může být i venkovní stínění oken a výjimkou nejsou ani střešní okna.

Rekonstrukce podkroví
Stavební materiály

Rekonstrukce podkroví za pomocí sádrokartonu

Pokud se chystáte proměnit dosud nevyužitý půdní prostor nebo plánujete novostavbu se šikmou střechou, je sádrokarton (SDK) pro opláštění podkroví ten nejideálnější materiál. Na co si dát při realizaci pozor?

Ergonomické madlá střešních oken
Rekonstrukce domu

Nové ergonomické madlo střešních oken VELUX

O celkovém dojmu rozhodují detaily, což platí i pro střešní okna VELUX. Takovým detailem je například snadné a pohodlné otvírání, zejména pokud zůstáváte věrni manuálnímu ovládání střešních oken. VELUX proto zkonstruoval nové horní madlo s oblejším ergonomickým tvarem pro střešní okna v nejprodávanějších kategoriích Standard a Standard Plus.

Prosvětlení interiéru pomocí střešních oken
Rekonstrukce domu

Psychické pohodě pomáhá denní světlo a čerstvý vzduch

Kam nemůže slunce, tam musí lékař. Tohle moudro našich předků platí v dnešní uspěchané době ještě více. Denní světlo, čerstvý vzduch i pravidelný pohyb v přírodě pomáhají lepší náladě i našemu psychickému zdraví. Přes řadu negativních vlivů posledních let se obyvatelé České republiky stále cítí duševně fit.

Velux okna
Novinky

Víte, jak můžete ušetřit při výměně starého okna za nové?

Verze light u potravin obvykle znamená bez zbytečných cukrů či tuků. V případě dotace Nová zelená úsporám byla varianta Light oproštěna od nadbytečného papírování a administrativy, navíc finanční částku třeba na výměnu střešního okna lze čerpat i zálohově předem. To jsou hlavní výhody NZÚ Light, která je koncipována jako rychlá a jednoduchá pomoc při úsporách energií nízkopříjmovým skupinám, např. lidem pobírajícím starobní či invalidní důchod 3. stupně nebo příspěvek na bydlení.

Strešní okna
Rekonstrukce domu

Jak připravit střechu na zimu

Zima dokáže střechu pořádně prověřit – vydatné deště, mráz a sníh spolehlivě odhalí nekvalitní materiály či zfušovanou realizaci, a i drobné nedostatky nebo poškození dokážou způsobit pořádnou „paseku“. Střechu proto před zimou důkladně zkontrolujte, můžete tak předejít vážným problémům.