Zdroj: VELUX

Pochlubte se fotkou podkroví, můžete inspirovat i vyhrát

12. 09. 2023 Sdílet

Máte dobrý pocit z toho, jak jste si přestavbou podkroví rozšířili prostor pro život? Užívá si váš teenager konečně samostatný pokoj plný přirozeného světla a čerstvého vzduchu? Nebo se ukládáte k spánku v nové pohodlné ložnici, namísto dosavadního rozkládání sedačky v obýváku?

Pokud vám rodinnou pohodu pomohlo vytvořit podkroví se střešními okny VELUX, podělte se s ostatními o své nápady v soutěži na www.velux.cz/inspirace/soutez.

Od 4. do 24. září 2023 probíhá soutěž společnosti VELUX pro ty, kteří střešními okny VELUX dali šanci svému podkroví a chtějí inspirovat i další. Stačí nahrát až tři fotografie na www.velux.cz/inspirace/soutez a třeba zaujmete nejen ostatní, ale i odbornou porotu.

Podkroví v noci

Zdroj: VELUX

Odměnou pro autora nejzajímavějších fotografií, resp. interiéru bude poukázka do IKEA v hodnotě 7500 Kč a senzor vzduchu AirBird, který měří CO2, teplotu i vlhkost vzduchu v místnosti. Dárkový balíček VELUX obdrží i dalších 14 úspěšných  realizací. Vítěze vybere tříčlenná porota složená z herečky a vyznavačky zdravého bydlení Andrey Růžičkové a architektů značky VELUX Marka Petríka a Jasny Jelinek.

VELUX velká střešní okna

Zdroj: VELUX

Denní světlo pro duševní zdraví

Podkroví je místo s  velkým potenciálem, a přesto často není využíváno vůbec, anebo se stává pouze odkladištěm. Přitom právě prostor, kam je možné díky střešním oknům přivést velké množství jak denního světla, tak čerstvého vzduchu, je ideální k mnoha využitím, od dětského pokoje přes ložnici až po pracovnu.

Relax u střešního okna

Zdroj: VELUX

A proč je vlastně tak důležité mít v interiéru dostatek přirozeného světla? „Dostatek denního světla a příliv čerstvého vzduchu přispívají nejen k duševnímu, ale i k fyzickému zdraví. Přitom právě málo denního světla a nedostatečná ventilace patří mezi hlavní problémy nejen bydlení, ale i veřejných budov,“ vysvětluje architekt společnosti VELUX Marek Petrík.

Velux střešní okna

Zdroj: VELUX

A potvrzuje to i výzkum* značky VELUX, ze kterého vyplývá, že celé tři čtvrtiny lidí si uvědomují, že jejich duševní rozpoložení se mění v závislosti na množství denního světla v prostoru, kde tráví čas. A dokonce 84 % lidí připouští, že větší množství denního světla jim zlepšuje náladu.

„Přístup k dennímu světlu doma nebo na pracovišti zajišťuje lepší náladu, snižuje sklony k depresím, vylepšuje náš spánek, pomáhá s vytvářením dostatečného množství vitamínu D. I proto prakticky všechny naše inovace míří směrem k dostatku denního světla a čerstvého vzduchu a odstraňování všech rizik vnitřního klimatu,“ dodal Marek Petrík, architekt společnosti VELUX.

Velux světlo ze střešních oken

Zdroj: VELUX

*Průzkum zrealizovala společnost VELUX v srpnu 2023 na vzorku 1 000 respondentů z celé České republiky. Sběr dat byl uskutečněn prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.

Ať už se zapojíte do soutěže, nebo budete jen hledat inspiraci, jak si zařídit své podkrovní království, podívejte se na www.velux.cz/inspirace/soutez.

Fotogalerie

Zdroj: PR článek společnosti VELUX

Kategorie: Novinky
Tagy: podkroví soutěž střešní okna Velux
Sdílejte článek