sádrové omítky

3 důvody, proč vsadit na sádrové omítky

30. 09. 2019 Sdílet

Sádrové omítky jsou alternativou omítek na vápenocementové či vápenné bázi. Dají se nanášet v jediné vrstvě až do tloušťky 4 cm, ale už při malých tloušťkách dokonale zakryjí všechny nerovnosti. Díky tomu jsou jako stvořené k aplikaci na moderní, na milimetr přesné zdivo. Zkrátka a dobře, „sádrovky“ moderním interiérům sluší.

Pokud zrovna řešíte dilema, pro jaký typ omítky se rozhodnout, zde máte shrnuty tři hlavní argumenty ve prospěch sádrových:

1. Zdravý a krásný interiér

Základní složkou receptury sádrových omítek je sádra. Cemix, který je lídrem na trhu omítkových směsí, vyrábí sádrové omítky výhradně z přírodního materiálu získaného klasickou těžbou minerálu – sádrovce. Jeho sádrové omítky jsou tudíž 100% ekologické a zdravotně nezávadné.

Díky vysoké paropropustnosti udržují sádrové omítky v interiéru příjemné mikroklima, ale navíc také dokážou regulovat vzdušnou vlhkost. Vyšší vlhkost absorbují a později uvolňují zpět do ovzduší. Současně umějí stěny se sádrovou omítkou akumulovat teplo a podílet se na rovnováze teploty stěn a vnitřního prostoru.

Pomocí sádrových omítek lze dosáhnout vysoce estetického povrchu. Kromě klasické filcované úpravy je možné docílit také moderních hladkých gletovaných ploch. Na sametově hladkých stěnách ulpívá méně prachu a jsou tak přirozeně antialergenní.

sádrové omítky

Pro ruční omítání přesně vyzděných a rovných stěn či stropů je určená Sádrová omítka tenkovrstvá. Nanáší se v tloušťce 3 -10 mm. FOTO LB Cemix

2. Snadno zpracovatelné

Nanášení sádrové omítky není nijak pracné a při dodržení technologického postupu ji zvládnou i zkušenější svépomocní stavebníci. Sádrové omítky Cemix se nanášejí jednovrstvou technologií, což umožňuje rychlý postup omítkářských prací. Nanáší se v průměrné vrstvě 10 mm, ale jak už bylo řečeno, v případě potřeby je lze v jednom pracovním kroku nanést na stěny až ve vrstvě 40 mm.

Sádrové omítky jsou vhodné k omítání stěn a stropů z nejpoužívanějších materiálů (pórobeton, plné cihly, THERM bloky, beton apod.) a jejich pomocí lze dosáhnout dokonalého sjednocení dvou různých struktur povrchů (např. zděné konstrukce a sádrokartonu).

Základní nabídku sádrových omítek Cemix tvoří zcela nová výrobková řada sádrových omítek VELVETA, určená pro strojní nanášení. Dalšími sádrovými omítkami v sortimentu Cemix jsou ručně nanášené omítky a tenkovrstvé produkty vhodné nejen

pro omítání zdiva, ale také pro finalizaci různých typů podkladních omítek. U ručních i strojních omítek lze vybírat z povrchové úpravy gletováním či filcováním a zvolit tak esteticky a funkčně nejvhodnější povrchovou úpravu.

sádrové omítky

Ke strojnímu nanášení sádrových omítek Cemix je určená nová produktová řada VELVETA. FOTO LB Cemix

3. Jsou odolné a nepraskají

Sádrové omítky jsou vhodné na každý podklad a mají výbornou přídržnost. Jejich velkou výhodou je schopnost přenášet drobná pnutí v podkladu, a proto nejsou náchylné k praskání a celkovému opotřebování a stárnutí omítky. K tomu přispívá i fakt, že sádrové omítky neabsorbují pigmenty barev a není je nutné tak často malovat. Jednoduchá technologie nanášení i následné uživatelské vlastnosti přináší ve srovnání s jinými typy omítek prokazatelné investiční úspory.

Pokud vás detailně zajímá, jak se sádrové omítky nanáší, zde máte k dispozici postup krok za krokem.

sádrové omítky

Základní nabídku sádrových omítek Cemix tvoří zcela nová výrobková řada sádrových omítek VELVETA, určená pro strojní nanášení. FOTO LB Cemix

sádrové omítky

Ruční nanášení sádrové omítky zvládnou i zkušenější svépomocní stavebníci. FOTO LB Cemix

sádrové omítky

Povrchovou úpravu sádrové omítky lze provádět filcováním i gletováním. FOTO LB Cemix

ZDROJ: PR článek společnosti LB Cemix

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: sadrové omítky
Sdílejte článek