Ytong 26_13 Hrubá stavba

Ani dům s téměř nulovou spotřebou energie nemusíte zateplovat

03. 03. 2021 Sdílet

Zájemci o nový dům, postavený v současném energetickém standardu, se nemusí bát, že loňské změny legislativy jim přinesou komplikace a nutnost zateplovat dům často i několik decimetrů tlustým zateplením.

Pórobetonové tvárnice Ytong Lambda YQ v sobě koncentrují optimální kombinaci nejdůležitějších vlastností pórobetonu, to však není jediný důvod jejich úspěchu. Pro úsporný provoz a výstavbu současných domů s téměř nulovou spotřebou (a dají se s nimi stavět i pasivní domy) je zásadní jejich extrémně nízký součinitel tepelné vodivosti.

Ytong Lambda YQ Beniakovce 002

Stěny bungalovu jsou z tvárnic Ytong Lambda YQ tloušťky 450 mm, ze stavebního systému Ytong jsou také vnitřní nosné stěny, příčky, U a UPA profily a překlady. U překladů bylo kvůli eliminaci tepelných mostů a zdokonalení tepelněizolačních vlastností použito zateplení minerálními deskami Multipor. Zdroj: Xella

Pokud myslíte na peníze a rychlost stavby, jsou jednoplášťové stěny jednoznačně výhodnější – náklady na vyzdění jednoplášťové konstrukce jsou ve srovnání se zateplenou stěnou nižší.

Stena lambda YQ

Tepelněizolační tvárnice Lambda YQ vytváří společně s ostatními prvky systému Ytong (malta, překlad, fasádní omítka) jedinečné, a přitom jednoduché řešení pro stavbu vašeho domu s minimalizací tepelných mostů. I bez dodatečného zateplení s nimi postavíte dům s téměř nulovou spotřebou energie. Zdroj: Xella

Zateplení je navíc variantou s omezenou životností a horšími užitnými vlastnostmi. Tvárnice Ytong Lambda YQ s tloušťkou 450 mm splní i bez dodatečného zateplení základní normové požadavky. A pokud chcete ještě snížit energetickou náročnost vašeho domu, můžete stavět s tvárnicemi s tloušťkou stěny 500 nebo 550 mm. 

Zdroj: PR článek společnosti Xella s.r.o

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: pórobetonové tvárnice tepelná izolace úsporné domy zateplení domu
Sdílejte článek