Reklama
Zateplení střech

Zateplení střech

Doba, kdy úlohu tepelné izolace plnil prázdný prostor pod střechou – půda, využívaná jako skladiště, je v nenávratnu. Snahy maximálně zhodnotit investice, a tedy využít prostor domu do posledního místečka, přejí zobytňování podkrovních prostor jako nikdy předtím. Jak se mění způsob jejich využití, tak stoupají i nároky na tepelný komfort v místnostech pod střechou.

Revoluční cihla plněná vatou POROTHERM 36,5 T Profi

Revoluční cihla plněná vatou POROTHERM 36,5 T Profi

Cihla a minerální vata jsou dva tradiční stavební materiály, které obstály ve zkoušce časem. Moderní doba si však žádá moderní přístupy a vysoké požadavky stavebního trhu na tepelněizolační vlastnosti materiálů nutí k neustálé inovaci. Hranice fyzikálních vlastnosti materiálů jednotlivě lze již jen obtížně posouvat, nová kvalita může vzniknout jejich kombinací.

Tepelné mosty jsou nanejvýš nežádoucí

Tepelné mosty jsou nanejvýš nežádoucí

Kvalitní architektonický návrh, podle něhož se má postavit, případně kompletně zrekonstruovat a odizolovat dům, by měl vyloučitmožnou existenci tepelných mostů, aby se vbudoucnosti předešlo neočekávaným komplikacím. Tepelné mosty totiž vznikají ivpečlivě tepelně izolovaných budovách. Obecně se vyskytují na každém místě styku jednotlivých částí stavebních konstrukcí nebo na místech, kde se mění skladba materiálů.

FKD S – odtajněná šifra pro dokonalé zateplení

FKD S – odtajněná šifra pro dokonalé zateplení

Skutečnost, že kvalita bydlení v domě bez zateplení ani zdaleka nedosahuje parametrů kvalitně izolované stavby, je dnes už všeobecně známá. Zateplení se stává přirozenou součástí novostaveb i prioritou u rekonstrukcí starších domů. Mnohem větší roli než v minulosti ale sehrávají kvalitativní vlastnosti izolace. Ta kvalitní by měla umět mnohem víc, než jen nepropouštět draze zaplacené/nabyté teplo mimo budovu. Ideální řešení pro zateplení fasád představuje novinka od společnosti Knauf Insulation – fasádní deska na bázi kamenné vlny s označením FKD S.