Betonové střešní krytiny TERRAN mají své kořeny ve střední Evropě

Betonové střešní krytiny TERRAN mají své kořeny ve střední Evropě

07. 06. 2018 Sdílet

Tradice výroby betonových tašek TERRAN sahá až do roku 1920, kdy začala manuální výroba v obci Neded na Slovensku. Ještě i v současnosti můžete v této oblasti najít střechy pokryté 70-80 let starými a přitom plně funkčními vyhlášenými „mészárosovskými“ taškami. Výroba betonové krytiny byla zahájena jako rodinné podnikání a vývojem přešla až k dnešnímu plně automatizovanému standardu výroby.

V současnosti má skupina TERRAN ve střední Evropě čtyři závody – kromě dvou v Maďarsku a jednom ve Slovensku zahájil loni v listopadu výrobu nový závod v Rumunsku. Střešní tašky TERRAN jsou dostupné na osmi středoevropských zemích, celá skupina přitom vyrábí více než 50 miliónů střešních tašek ročně. Na českém trhu se jí dlouhodobě daří a nejinak tomu bylo i v loňském roce.

synus černá FOTO Mediterran

synus černá FOTO Mediterran

Betonové střešní krytiny TERRAN nabízí široký sortiment, bohatý výběr barev a tvarů, výborné služby a jako jediné mezi výrobci betonových střešních krytin až 50-ti letou záruku. Atraktivní službou je velmi rychlá bezplatná kalkulace střešní krytiny TERRAN, kdy vám pomocí satelitních kartografických podkladů pracovníci firmy MEDITERRAN zdarma zaměří vaši střechu a udělají zdarma a rychle kalkulaci střešní krytiny.

FOTO Mediterran

FOTO Mediterran

V sortimentu najdete tašky vlnité i ploché, pestrá je kvalita barev, ve které nechybí jak tradiční cihlovočervené odstíny, tak i v poslední době oblíbené barvy antracitu či černé. Lehkou taškou s dokonalým povrchem je Terran Synus EVO. Pokud se chystáte na rekonstrukci střechy, tak tyto tašky určitě zvažte. Synus díky své nízké hmotnosti představuje ideální volbu v případě rekonstrukcí starších domů, kde se například nepočítá s výměnou krovu. Zajímavá však bezpochyby je i v případě novostaveb. A její atraktivitu zvyšuje povrchová úprava EVO, což je akrylátová barva s přídavkem silikátu. Výsledkem je tvrdší a odolnější povrch tašek. Tašky Synus EVO, uvedené na trh v roce 2016, se dodávají v barvách Korall, Merlot, Mocca a Carbon. Střecha s krytinou s touto povrchovou úpravou má výjimečně jemný a hladký povrch, který je navíc mimořádně odolný a pevný. Samozřejmostí je vysoká odolnost proti povětrnostním podmínkám a mechu. Taška nenasákne vodou, má mimořádně dlouhou životnost a estetický lesk. Tašky TERRAN Synus EVO představují absolutní špičku mezi vlnitými střešními taškami – kombinace výhod betonové tašky s nízkou hmotností a prvotřídní povrchovou úpravou je unikátní!

FOTO Mediterran

FOTO Mediterran

Střešní tašky Danubia, bestseller na českém trhu, symbolizují přirozenou harmonii, svými měkkými liniemi navíc ideálně zapadají do české přírody a krajiny. Produktová linie Coppo svými barevnými odstíny a tvary připomíná náladu zemí Středomoří a její dynamické linie a inspirativní barevné kombinace tašek zapůjčí vašemu domu tvůrčí a originální vzhled. Plochá bobrovka Rundo je symbolem snadno použitelné a vysoce estetické tašky s nádechem tradice, ale vyrobené plně dle požadavků současné doby. Pátá řada – Zenit – představuje moderní plochou tašku, jejíž design byl inspirován současnými inovativními trendy.

FOTO Mediterran

FOTO Mediterran

Oceníte i širokou síť prodejců, ohleduplnost k životnímu prostředí a nejmodernější technologie – současná výrobní technologie patří mezi nejvyspělejší v Evropě. A bonus navíc – 50 letá záruka na přesnost rozměrů, vodotěsnost a mrazuvzdornost je mezi výrobci betonových střešních krytin opravdu jedinečná.

FOTO Mediterran

FOTO Mediterran

Další informace o betonové střešní krytině TERRAN najdete na www.terran.cz.

Zdroj: PR článek společnosti Mediterran CZ s.r.o.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: betonové tašky střešní krytiny Terran
Sdílejte článek