Betonové střešní krytiny TERRAN mají své kořeny ve střední Evropě

Tradice výroby betonových tašek TERRAN sahá až do roku 1920, kdy začala manuální výroba v obci Neded na Slovensku. Ještě i v současnosti můžete v této oblasti najít střechy pokryté 70-80 let starými a přitom plně funkčními vyhlášenými „mészárosovskými“ taškami. Výroba betonové krytiny byla zahájena jako rodinné podnikání a vývojem přešla až k dnešnímu plně automatizovanému standardu výroby.

V současnosti má skupina TERRAN ve střední Evropě čtyři závody – kromě dvou v Maďarsku a jednom ve Slovensku zahájil loni v listopadu výrobu nový závod v Rumunsku. Střešní tašky TERRAN jsou dostupné na osmi středoevropských zemích, celá skupina přitom vyrábí více než 50 miliónů střešních tašek ročně. Na českém trhu se jí dlouhodobě daří a nejinak tomu bylo i v loňském roce.

synus černá FOTO Mediterran

synus černá FOTO Mediterran

Betonové střešní krytiny TERRAN nabízí široký sortiment, bohatý výběr barev a tvarů, výborné služby a jako jediné mezi výrobci betonových střešních krytin až 50-ti letou záruku. Atraktivní službou je velmi rychlá bezplatná kalkulace střešní krytiny TERRAN, kdy vám pomocí satelitních kartografických podkladů pracovníci firmy MEDITERRAN zdarma zaměří vaši střechu a udělají zdarma a rychle kalkulaci střešní krytiny.

FOTO Mediterran

FOTO Mediterran

V sortimentu najdete tašky vlnité i ploché, pestrá je kvalita barev, ve které nechybí jak tradiční cihlovočervené odstíny, tak i v poslední době oblíbené barvy antracitu či černé. Lehkou taškou s dokonalým povrchem je Terran Synus EVO. Pokud se chystáte na rekonstrukci střechy, tak tyto tašky určitě zvažte. Synus díky své nízké hmotnosti představuje ideální volbu v případě rekonstrukcí starších domů, kde se například nepočítá s výměnou krovu. Zajímavá však bezpochyby je i v případě novostaveb. A její atraktivitu zvyšuje povrchová úprava EVO, což je akrylátová barva s přídavkem silikátu. Výsledkem je tvrdší a odolnější povrch tašek. Tašky Synus EVO, uvedené na trh v roce 2016, se dodávají v barvách Korall, Merlot, Mocca a Carbon. Střecha s krytinou s touto povrchovou úpravou má výjimečně jemný a hladký povrch, který je navíc mimořádně odolný a pevný. Samozřejmostí je vysoká odolnost proti povětrnostním podmínkám a mechu. Taška nenasákne vodou, má mimořádně dlouhou životnost a estetický lesk. Tašky TERRAN Synus EVO představují absolutní špičku mezi vlnitými střešními taškami – kombinace výhod betonové tašky s nízkou hmotností a prvotřídní povrchovou úpravou je unikátní!

FOTO Mediterran

FOTO Mediterran

Střešní tašky Danubia, bestseller na českém trhu, symbolizují přirozenou harmonii, svými měkkými liniemi navíc ideálně zapadají do české přírody a krajiny. Produktová linie Coppo svými barevnými odstíny a tvary připomíná náladu zemí Středomoří a její dynamické linie a inspirativní barevné kombinace tašek zapůjčí vašemu domu tvůrčí a originální vzhled. Plochá bobrovka Rundo je symbolem snadno použitelné a vysoce estetické tašky s nádechem tradice, ale vyrobené plně dle požadavků současné doby. Pátá řada – Zenit – představuje moderní plochou tašku, jejíž design byl inspirován současnými inovativními trendy.

FOTO Mediterran

FOTO Mediterran

Oceníte i širokou síť prodejců, ohleduplnost k životnímu prostředí a nejmodernější technologie – současná výrobní technologie patří mezi nejvyspělejší v Evropě. A bonus navíc – 50 letá záruka na přesnost rozměrů, vodotěsnost a mrazuvzdornost je mezi výrobci betonových střešních krytin opravdu jedinečná.

FOTO Mediterran

FOTO Mediterran

Další informace o betonové střešní krytině TERRAN najdete na www.terran.cz.

Zdroj: PR článek společnosti Mediterran CZ s.r.o.

Komentovat