Zdroj: KM Beta

Dům od podlahy až po střechu od jednoho výrobce

16. 11. 2023 Sdílet

Podlahy z alfa sádry, stěny z vápenopískového zdiva a na střeše betonová krytina. Investor využil možnosti získat maximum materiálu pro hrubou stavbu od jednoho výrobce – společnosti KM Beta.

Tvarová střídmost a přiměřenost. Jednopodlažní rodinný dům nemá ohromit okolí, ale vytvořit energeticky nenáročné prostředí pro život.

„Plní mé současné potřeby, koncipován je i na případnou změnu životní situace. Cílem pro mě nebyla stavba jako taková, ale výsledek v podobě bydlení, které mě nebude ubírat volný čas na úklid a údržbu,“ popisuje motivaci investor Ján Lazar.

IMG_7993_u

Zdroj: KM Beta

Zajímavost: Původně byl dům projektován pro jiný zdicí systém. Před realizací ale došlo ke změně. Na základě referencí a schopnosti KM Beta dodat kompletní materiál pro stavbu ve velmi krátkém čase byl projekt přepočítán na vápenopískový zdicí systém Sendwix.

V hlavní roli přírodní materiály

Dům má zastavěnou plochu 155 čtverečních metrů. Obvodový plášť je zvolen jako dvouvrstvý, kdy s ohledem na eliminaci rosného bodu ve zdivu a prevenci tepelných mostů je oddělena nosná a tepelně-izolační funkce. Základním materiálem je vápenopískový zdicí blok Sendwix v šířce 240 milimetrů, pro kontaktní zateplení bylo zvoleno 25 centimetrů polystyrenu. Příčky se postavily ze Sendwix s šířkou pouhých 115 milimetrů.

Benefity v kostce: Zdicí bloky jsou charakteristické vysokou pevností, díky čemuž si majitel domu dopřeje stabilní a zdravé klima v domě. Sendwix akumuluje v zimě teplo a v létě chlad, na vysoké úrovni jsou také jeho akustické parametry.

Od podlahy až po střechu

Kromě zdicího systému Sendwix byly na stavbě použity i další materiály z portfolia KM Beta. Jde o lepidla a malty z řady Profimix určené pro vápenopískové bloky Sendwix, alfa sádra (neboli samonivelační sádrový potěr) a především betonová střešní krytina Beta. V černém provedení a v lesklé povrchové úpravě Briliant. Sklon střechy je 25 stupňů.

IMG_7986_u

Zdroj: KM Beta

Střecha byla dodána včetně systémových prvků v podobě tašek pro odvětrání a prostupem pro komín. Všechny prvky z betonu. Ty tak mají stejný vzhled i životnost. KM Beta na střešní krytinu poskytuje záruku 50 let, reálná životnost je ale daleko vyšší. Důvodem je odolnost vůči změnám teploty a vlhkosti. Díky svému složení je extrémně mrazuvzdorná a odolná proti mechanickému poškození.

Spočítáme vám to taky

Každého vždy zajímá, co to stojí. Je lepší poptat materiál pro váš stavební projekt individuálně. V případě KM Beta vše zjistíte velmi snadno a zdarma. Stačí svůj projekt zaslat přes Kalkulačku materiálu. Nabídku s přesným rozpisem materiálu dostanete obvykle do 5 pracovních dnů. V případě, že projekt nemáte, stačí zaslat výkaz výměr.

Fotogalerie

Zdroj: PR článek společnosti KM Beta

 

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: betonová střešní krytina km beta zdici system
Sdílejte článek