Jednoduché a praktické řešení na většinu povrchů

Jednoduché a praktické řešení na většinu povrchů

06. 05. 2019 Sdílet

Kvalitní vodou ředitelné barvy dnes zvládnou a vydrží opravdu hodně. Nespornou výhodou je jejich ekologická přívětivost (šetrnost), vysoká odolnost vůči působení UV záření a povětrnosti a velmi rychlé zasychání. Jasným příkladem je naše letošní novinka

V2030 COLORNAL MAT vodouředitelná matná rychleschnoucí barva

Receptura postavená na nových akrylátových disperzích vytváří z COLORNALu velmi odolný a houževnatý ochranný nátěr, který je vhodný na nátěry různých povrchů, jimž zajišťuje vysokou a dlouhodobou životnost. Z drobnou nadsázkou můžeme říci, že překryje téměř všechno. Praktickou výhodou COLORNALu je, že je dodán přímo v aplikační konzistenci. Tedy pro nátěr štětcem nebo stříkání není potřeba ředit, barvu zamícháš a již aplikuješ.

FOTO Colorlak

FOTO Colorlak

S COLORNALem odpadá dlouhé čekání na zasychání jednotlivých vrstev nebo dokonce samostatného základu. Už po několika minutách je povrch suchý na dotek a běžné vyzrávání netrvá více než 4-5 hodin. Při vícevrstvém nátěru lze aplikovat další vrstvu již po cca 5 hodinách. Práce je tak velmi rychlá a celý nátěr lze stihnout za jediný den či víkend.

COLORNAL V2030 se používá k nejrůznějším matným a hladkým (novým i opravným) venkovním i vnitřním nátěrům kovů (ocel, pozink, hliník, měď), dřeva, dřevěných materiálů, minerálních podkladů (beton, zdivo, omítky, kámen), neglazovaných keramických obkladů, papíru. Na většinu těchto materiálů se V2030 může aplikovat přímo, bez základu. Toto platí například u přímého nátěru na starší i nový pozink nebo měď, a na vybrané druhy plastů (jako umakart, ABS, tvrdé PVC, polykarbonát, polystyrén).

Při požadavku zajištění antikorozní ochrany (na ocel a litinu), nebo přilnavosti na problematické kovy (hliník) je doporučeno použít specializovaný AQUAREX V2115.

FOTO Colorlak

FOTO Colorlak

V případě požadavku broušení dřeva doporučujeme použít AQUACOL PRIMER V2070 s možností rychlého broušení a kvalitního vyrovnání velmi drobných nerovností.

FOTO Colorlak

FOTO Colorlak

COLORNAL je možno použít také pro nátěry betonových podlah, kde působí jen mírné pochozí (mechanické) zatížení (má atest na protikluznost podlah), jako jsou např. sklepy, spíže nebo různé komory.

V2030 má vysokou odolnost povětrnosti a UV záření (nežloutne), rychle zasychá a vytváří trvale vysoce pružný a odolný film, který je vhodný například i pro povrchovou úpravu střech (plechových, betonových nebo vláknocementových krytin).

FOTO Colorlak

FOTO Colorlak

Zcela mimořádná je odolnost COLORNALu vodě, a zvýšené vlhkosti v kombinaci s teplem. To má praktické využití např. při nátěru neglazované keramiky a obkladů (i umakartu) v koupelnách nebo prádelnách.

FOTO Colorlak

FOTO Colorlak

V2030 se nanáší štětcem, válečkem, stříkáním v 1-3 vrstvách, v intervalu po 5 hodinách, při teplotě okolního vzduchu a podkladu 15-25 °C a optimální relativní vlhkost vzduchu 50%.

COLORNAL MAT je nabízen v základní škále 10 odstínů.

ZDROJ: PR článek společnosti COLORLAK, a.s.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: barvy stavebni materialy
Sdílejte článek