Každá střecha potřebuje a musí větrat

Každá střecha potřebuje a musí větrat

16. 03. 2018 Sdílet

Společnost Tondach jako jediný výrobce pálených tašek v ČR vyrábí široký sortiment pálených střešních tašek s 33 letou zárukou, které jsou vhodné pro novostavby a také pro rekonstrukce. Dodává kompletní střešní systém včetně potřebných doplňků.

Střecha má plnit funkci ochrany proti povětrnostním vlivům. Proto se střešní plášť s pálenou krytinou Tondach konstruuje jako dvouplášťová nebo tříplášťová větraná konstrukce.

Chybí-li větrací systém, zůstává střešní plášť i celá konstrukce déle vlhká a jsou tak ohroženy všechny prvky konstrukce střechy (latě, kontralatě, krokve, krytina, eventuálně i tepelné izolace) a může být zkrácena trvanlivost a narušena funkčnost celého pláště. Proto je třeba tyto zásady dodržovat a řešit je v souladu s celkovou skladbou střešního pláště již v rámci projektu.

Na základě měření testovacího domku ve výzkumném centru AdMaS odborníci zjistili, že větrání střechy je účinnější a stabilnější při využití tzv. liniového způsobu, tedy prostřednictvím větracích tašek pro připojení hřebene, oproti větrání bodovému pomocí klasických větracích tašek.

zdroj TONDACH Česká republika

Větrací tašky se umísťují do druhé řady od hřebene, resp. nároží. Jejich počet závisí na odvětrávacím průřezu každé tašky a u každého typu krytiny je odlišný. Tato hodnota se většinou pohybuje v rozmezí 10-50 cm². Počet větracích tašek může být na stejné střeše zásadně různý v závislosti na typu navrhované krytiny. Nová větrací taška pro připojení hřebene: navíc zdokonalená ochrana větrací štěrbiny.

Aby co nejvíce stavitelů mohlo využít výhody účinnějšího odvětrávání, zavádí Tondach tašku větrací pro připojení hřebene také u jednoho z nejžádanějších modelů Samba 11. Nová doplňková taška je navíc vybavena ochranným mantinelem chránícím větrací štěrbinu před zanášením nečistotami nebo prachovým sněhem.

zdroj TONDACH Česká republika

Tato novinka, dostupná ve všech barvách a povrchových úpravách typických pro Sambu 11, je výhodná pro použití ve sklonech střechy od 22° do 50°. Samozřejmě je doplněná také o okrajové tašky (pravou a levou) a nabízí celokeramické řešení hřebene bez nutnosti použít větrací pás.

Odvětrávací komplet Tondach – oblíbená taška Samba 11 se skládá z prostupu odvětrávání ( prostupová taška, krytka komínku, prostupová roura) flexi hadice se stahovacím páskem, těsnící pryžové manžety a těsnícího tmele.

Jaké jsou výhody odvětrávání pro vaší střechu?

• rychlý odtah velkým větracím průřezem (cca 176 cm2),

• komplet odvětrání pro každý typ tašky,

• systémové prvky pro větrotěsný avodotěsný prostup,

• jednoduchá, rychlá a bezpečná montáž,

• použití v každém sklonu střechy,

• odolný vůči UV záření a povětrnostním vlivům

Spoustu užitečných rad a informací získáte na webových stránkách – www.tondach.cz

ZDROJ: PR článek společnosti TONDACH Česká republika s.r.o.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: strešní krytina tondach větrací tašky větrání střechy
Sdílejte článek