Když podlaha a nábytek ladí

Když podlaha a nábytek ladí

08. 03. 2018 Sdílet

Ten, kdo si prošel rekonstrukcí nebo stavbou nového domu, dobře ví, kolik rozhodnutí před ním stálo. Výběr barev stěn, volba kachliček do koupelny, rozhodování o tom, jaký nábytek pořídit... Jedním z největších rozhodnutí však zůstává výběr podlahy. Ne nadarmo se totiž říká, že je potřeba začít od podlahy. Podlaha mnohdy udává ráz celého interiéru a dokáže prostor zútulnit a dodat mu nádech luxusu.

Na co se před výběrem zaměřit?

Výběr podlahové krytiny by se měl odvíjet od celé řady aspektů, vzhled je samozřejmě velmi důležitý, neměli byste však opomenout rovněž její funkčnost. Před samotným výběrem si zodpovězte několik otázek, které vám pomůžou. Do jakého pokoje budete podlahu vybírat? Jakým stylem nábytku chcete interiér zařídit? Jaké nároky na odolnost musí krytina splňovat? Bude se vám vzhled podlahy líbit i za několik let?

FOTO Fatra

FOTO Fatra

Která podlaha bude slušet vašemu nábytku?

Souhlasíte s tím, že právě spojení podlahy a nábytku nejvýrazněji ovlivňuje celkový vzhled interiéru? A existují nějaká pravidla, která nám se sladěním nábytku s podlahou pomůžou? V tomto případě vsaďte na rady zkušených bytových designérů. Jak jejich rady zní?

FOTO Fatra

FOTO Fatra

Světlá podlaha

Pokud jste zvolili světlou podlahu, která opticky zvětšuje interiér a zároveň působí čistě, krok vedle neuděláte s tmavším nábytkem. Pokud se přece jen rozhodnete pro světlý nábytek, můžete barevného aspektu dosáhnout pomocí doplňků, například v podobě výraznějšího koberce, pak celkový dojem nebude působit sterilně a neútulně. Výhodou světlých podlah je skutečnost, že se velmi snadno kombinují s širokou paletou barev.

FOTO Fatra

FOTO Fatra

Tmavá podlaha

Tmavé a teplé barvy naopak místnosti opticky zmenšují, působí však velmi útulně. V případě tmavé podlahy můžete opět vsadit na kontrasty. Tmavé podlaze bude totiž velmi slušet světlý nábytek, velmi dobře působí i bílá barva s jemnou příměsí jiné barvy.

FOTO Fatra

FOTO Fatra

Stejný odstín nábytku i podlahy?

Volba stejného odstínu nábytku a podlahy se příliš nedoporučuje, volba stejných dekorů je vhodná v případě interiérových dveří a podlahové krytiny, u nábytku by však celkový dojem z interiéru mohl být fádní. Krok vedle neuděláte ve chvíli, kdy zvolíte nábytek, který bude o tón až o dva světlejší nebo tmavší než podlaha. Pak nebude interiér působit monotónně a nudně.

Výběr podlahy byste neměli podceňovat, do značné míry totiž ovlivňuje celkový vzhled interiéru. Vsaďte však nejen na vzhled a na sladění s nábytkem, ale také na funkčnost a kvalitu. Všechny uvedené přednosti spojuje česká značka podlahových krytin Fatra, jež se pyšní nejen dlouholetou tradicí na trhu, ale i kvalitou v každém detailu.Vyzkoušet můžete také vizualizér podlah a vyzkoušet si, jak by podala mohla vypadat v interiéru.

ZDROJ: PR článek společnosti Fatra, a.s.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: podlahové krytiny
Sdílejte článek