Lepicí kotvy získaly titul výrobek roku 2009

30. 01. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

18. 2. 2010 proběhlo v domě Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v Praze slavnostní vyhlášení a ocenění výherců soutěže Stavební výrobek – technologie roku 2009. Mezi oceněnými se stejně jako v loňském roce objevila společnost Baumit, tentokrát se svými unikátními lepicími kotvami Baumit KleberAnker. Společnost Baumit tímto oceněním opět potvrdila pozici lídra v oblasti fasádního zateplení.

„Jsem rád, že se nám podařilo se ctí navázat na loňský velmi úspěšný ročník. Tehdy byl oceněn náš nejlepší tepelněizolační systém Baumit open plus. Lepicí kotva Baumit se v porovnání s tímto systémem může zdát jako maličkost, ale tato technologie výrazným způsobem zlepšuje celkové vlastnosti a vzhled našich tepelněizolačních systémů. Proto jsem přesvědčen, že ocenění je v i tomto případě zasloužené, “ poznamenává marketingový ředitel společnosti Baumit Ing. Tomáš Fendrych.

Soutěž je druhým rokem organizována Českou stavební akademií Praha pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva dopravy a Ministerstva životního prostředí. Cílem klání je především podpora a zviditelnění nových výrobků a technologií a jejich rychlé a úspěšné uvedení do praxe. Soutěž má přispívat ke zvyšování znalostí o kvalitě a způsobu využití špičkových a inovativních výrobků a technologií a tím pozitivně ovlivňovat a zvyšovat úroveň stavitelského umění. Přihlašovatelem může být výrobce, dovozce nebo prodejce, pracoviště výzkumu a vývoje nebo realizátor stavby či její uživatel. Na vyhlášení soutěže se podílí Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Asociace inovačního podnikání ČR, České vysoké učení technické v Praze, Fakulta stavební, Design Cabinet CZ, Hospodářská komora ČR, Sdružení pro výstavbu silnic Praha, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Svaz zkušeben pro výstavbu.

Detail, který šetří náklady a energii
Lepicí kotva Baumit KlebeAnker byla právem odbornou porotou zařazena mezi nejdůležitější inovativní technologie loňského roku. V případě novostaveb, které jsou dodatečně zateplovány, stačí izolant pouze lepit. Ale u složitých podkladových povrchů, zejména u starých omítnutých budov, se tepelněizoalční desky musely kromě lepení zajišťovat dodatečným hmoždinkováním. V místech prostupu hmoždinky izolační deskou tak vznikaly nežádoucí tepelné mosty, jejichž odstranění zbytečně navyšovalo náklady. Dále se po klasických hmoždinkách na fasádě objevovaly nevzhledné stopy. Vývojáři společnosti Baumit proto vymysleli speciální kotvy, které se v pravidelném rastru osadí přímo na nosné zdivo, pokryjí se lepidlem a poté se na ně pokládají tepelně izolační desky. Tento systém vytváří styčné body, pevně spojené s jádrem nosné stěny. Práce s nimi je jednoduchá a rychlá. Výsledné provedení je kvalitní a bezchybné jak po technické, tak po estetické stránce.

„Naše společnost si zakládá na profesionálním provedení veškerých produktů. Na český trh přinášíme to nejkvalitnější fasádní zateplení, které je v současnosti dostupné. Jsem hrdý na to, že i v nelehké době, v které se současné stavebnictví nachází, jsme schopni přicházet s inovativními nápady, které nejen usnadní, ale hlavně zkvalitní provádění stavebních prací s našimi produkty a přispějí k snížení energetické náročnosti České republiky jako celku,“ dodává na závěr Fendrych.

Za společnost Baumit přebíral diplom Ing. Přemysl Brajer, vedoucí regionu Praha a Střední Čechy.

Zdroj: Baumit
více na baumit.cz

 

Kategorie: Novinky Stavební materiály
Tagy: baumit lepidlo stavebni materialy
Sdílejte článek

Diskuze